Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Visus visus su Naujais metais!!!

Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras

Šiaulių rajonas

Dienynas

Laisvės gynėjų diena Raudėnuose

Šiaulių r. Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre paminėta Sausio 13-oji. Mokyklos bendruomenė susirinko mokyklos kieme prie laužo, kur dainavo patriotines dainas, deklamavo eiles apie Lietuvą, prisiminė kruvinuosius 1991 metų įvykius. Mokykloje eksponuota knygų paroda, stebėtas ir aptartas kino filmas apie Sausio 13-ąją.
Renginį organizavo mokyklos, miestelio bibliotekos ir kultūros centro darbuotojai.

 

„Muzikinė dėžutė“ Raudėnuose

Lapkričio 29 d. Šiaulių r. Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre vyko muzikinis-edukacinis renginys „Muzikinė dėžutė“. Renginyje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai bei pradinių klasių mokiniai iš Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos, Gruzdžių lopšelio darželio „Puriena“, Bubių mokyklos, Kuršėnų Stasio Anglickio bei Kuršėnų
meno mokyklų. Šventės programoje skambėjo įvairių žanrų muzika. Vaikai muzikavo tradiciniais bei netradiciniais instrumentais (stikliniais buteliukais, plastikinėmis lėkštėmis, muzikinėmis terbelėmis, papliauškomis). Klausėsi lietuvių liaudies instrumentų (lumzdelio, birbynės) atliekamos muzikos. Dalyvavo bendrose, improvizuotose muzikinėse veiklose.
Renginį organizavo ir vedė Raudėnų mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Vaiva Bružienė.

 

Įsibėgėja projekto „Kartu mes jėga 2018 m.“

Raudėnų seniūnijoje įgyvendinimas Raudėnų seniūnijos teritorijoje veikiančios bendruomenės ir asociacijos („Raudėnų bendruomenė“, „Dirvonėnų pasaga“, sporto klubas „Raudėnai“, „Dirvonėnų bendruomenė“) į VO „Raudėnų bendruomenė“ teikto ir finansuoto projekto „Kartu mes jėga 2018 m.“ veiklas kviečia įsijungti tiek vietos įstaigas – Raudėnų mokyklą-daugiafunkcį centrą, Raudėnų seniūniją, biblioteką, ŠRSKC Raudėnų filialą, Raudėnų ir Juozapavos bažnyčias – tiek socialiai pažeidžiamus žmones,tiek visus gyventojus. Jau organizuotas Ilgių vakaras, kas savaitę veikia sporto ir poilsio vakarai,praėjusį penktadienį talkiškai tvarkytas Paežerių Šatrijėlės pilkapis. Bendros visų minėtų įstaigų ir bendruomenių atstovų talkos metu buvo iškirsti menkaverčiai pilkapio krūmai, nupjauti nudžiūvę medžiai, surinktos šakos ir šiukšlės, nugrėbti lapai, smėliu užlygintos duobės (nuotraukos iš talkos pridedamos). Ateinantį penktadienį jaunimas vyksta į etno vakaronę Šilalės krašte, o lapkričio pabaigoje visi rinksimės į sporto šventę, muzikos ir draugystės vakarą, pradėsime gaminti vidaus ir lauko dekoracijas seniūnaitijų – Raudėnų, Dirvonėnų, Girkautų, Pažižmėlių, Pamockės – pasipuošimui Kalėdų šventėms, maketuoti 2019 metų kalendorius su Raudėnų seniūnijos vietovių vaizdais. Primename, kad projektas finansuotas iš 2018 m. nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ programos, ir sakome, kad visų laukiame tiek su
mintimis ir pasiūlymais, tiek su aktyviu ir nuoširdžiu dalyvavimu.

VO „Raudėnų bendruomenė“ informacija

Nuotraukos Rasos Gricienės

Netradicinės pamokos gamtoje

Rudens pradžia – metas, kai oras dar šiltas ir leisti laiką patalpoje visai nesinori. Tai geras laikas mokytis gamtoje, derinant darbą su maloniu laiko leidimu.
Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro 5–8 klasių mokiniai išsiruošė į netradicinę integruotą pamoką, kuri prasidėjo Paežerių dvare (Šiaulių r.). Iš čia mokiniai ėjo pėsčiomis 5 km iki Dirvonėnų Liepų alėjos. Eidami sustojo Šatrijėlės piliakalnyje, prie Juozapavos bažnyčios, prie tanko kryžkelėje ir pasiekė Liepų alėją. Mokiniai-gidai pristatė draugams šiuos
objektus vietiniu, istoriniu, gamtiniu, meniniu/literatūriniu aspektais. Svarbiausi faktai buvo pasakyti ir anglų kalba. Mokiniai taip pat turėjo apibūdinti orus, nusakyti debesų tipą, apibūdinti gamtinius ir visuomeninius geografinius objektus, įvertinti kraštovaizdį, atpažinti matytus medžius, krūmus, paukščius, nufotografuoti įdomiausias akimirkas. Laisvalaikiu mokiniai vaišinosi ir žaidė judriuosius žaidimus.
Netradicinė integruoto mokymo veikla buvo skirta paminėti Europos judumo savaitei. Be to siekėme pažinti savo gimtą kraštą, suprasti kokie gamtiniai, etnokultūriniai, istoriniai, kultūriniai paminklai čia stūkso, kuo esame turtingi ir privalome didžiuotis.

 

Gerosios patirties seminare „Tolerancija. Aš esu toks!“

Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijoje mūsų mokyklai atstovavome mes – Kotryna ir Irūna lapkričio 16 diena kalendoriaus lapelyje žymi tarptautinę Tolerancijos dieną. Tądien aš ir Irūna po Šatrijėlės pilkapio tvarkymo talkos išskubėjome į dorinio ugdymo (etikos) gerosios patirties seminarą "Tolerancija. Aš esu toks!" Kuršėnų Lauryno Ivinskio  gimnazijoje. 
    Seminarą mums ir kitų Kuršėnų miesto bei Naisių mokyklos mokiniams ir etikos okytojams vedė Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos etikos mokytoja Vita Pleskūnienė, Šiaulių miesto ir policijos komisariato bendruomenės pareigūnė pasakojo apie priklausomybes ir jų pavojus.
Psichologė iš Akmenės gimnazijos, KLIG "Forumo teatras" neformaliojo ugdymo grupės mokiniai mums pasiūlė įdomių praktinių užsiėmimų. Diskutavome apie patyčias, toleranciją sau ir kitiems. Renginio pabaigoje stebėjome mokinių koncertinius pasirodymus scenoje.    Išvyka į šį seminarą užsitęsė, bet tikrai neprailgo ir labai patiko. Sužinojome, kokia
svarbi yra tolerancija kiekvienam iš mūsų ir tarp mūsų. Tuo, ką sužinojome, išmokome, patyrėme – pasidalinsime su bendramoksliais etikos pamokose (bent jau etikos mokytoja Jovita to labai tikisi...:)

Kotryna Lučinskaitė ir Irūna Kačinskytė, 7 klasės mokinės

AŠ PAŽINAU KARALIŲ TAVYJE…

Taip vadinasi kompozicija, kurią 7–8 klasių mokiniai paruošėme su literatūros ir muzikos mokytojomis S. Veidemaniene ir V. Bružiene pagal poeto V. Mačernio sonetus. Pirmieji klausytojai buvo mokyklos mokytojai, nes tą dieną jų profesinė šventė.
Paskui išdardėjome kelionėn į Žemaičių Kalvariją ir Šarnelę artimiau susipažinti su Vytauto Mačernio gimtine ir kūryba.
 Žemaičių Kalvarijoje aplankėme Mačernio muziejų. Jame matėme išlikusius poeto baldus, nuotraukas, išgirdome įdomių gido B. Kleinausko pasakojimų, deklamavome ir dainavome sonetus.
Nuvykome prie poeto kapo Šarnelėje. Ten uždegėme žvakeles, paskaitėme sonetų. Po to nuvažiavome į Gardų Ozą, ten užbėgome į kalnelio viršų ir pasigrožėjome nuostabiu kraštovaizdžiu.
Pabaigai aplankėme Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčią.   Iš kelionės grįžome labai laimingi, nes turėjome progą artimiau susipažinti su Vytautu Mačerniu ir jo nuostabia kūryba.

Kotryna Lučinskaitė, 7 klasės mokinė

TEATRAS KITAIP


Tai netradicinės pamokos netradicinėje erdvėje. Lapkričio 9 dieną 5-8 klasių mokiniai vyko į edukaciją Vilniuje. Užsiėmimą vedė aktorė Gintarė. Pasidėjome telefonus, nusiavėme batus, susėdome...žaidėme žaidimus, kurie padėjo pažinti, „atrast“ tikrąjį save. Virtome daiktais, gyvūnais, pasakojome savo istorijas, žiūrėdami draugui į akis. Manau, kad daugumai pavyko pabūti savimi ir su savimi. Tikrai mačiau, kad ir mokytojoms patiko. Tik kelionės minusas, kad negalėjome pabūti Vilniuje. Po edukacijos iškart turėjome grįžti į Raudėnus.

Irūna, 7 klasės mokinė

 

Respublikinio projekto “Atverk duris vasarai” aktyviausių dalyvių išvyka

Nors vasara jau baigėsi, bet jos atgarsiais dar vis džiaugiamės ir rudeniui įsibėgėjus. Vasarą mūsų mokykloje jau trečius metus vykdytas Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotas mokinių užimtumo projektas “Atverk duris vasarai”. Mokykloje organizuotos veiklos buvo pastebėtos ir įvertintos: vienas mokyklos mokytojas pakviestas dalyvauti apdovanojimo
ceremonijoje, kuri vyko Helsinkio mokslo centre “Heureka”.
Išvyka organizuota spalio 5-7 dienomis. Kelionės programa buvo tikrai intensyvi, bet spėjome nuveikti viską, kas buvo suplanuota. Po naktinio važiavimo per Lietuvą, Latviją ir Estiją šeštadienio rytą jau buvome Helsinkyje ir džiaugėmės galimybe išbandyti, patyrinėti, sukurti, pasitikrinti savo žinias Helsinkio mokslo centre “Heureka”. Tai puiki vieta patyriminei,
kūrybiškai, integruotai mokomąjai veiklai vykdyti bet kokio dalyko pamokoje.
Džiaugėmės suteikta galimybe pamatyti Helsinkio, Talino ir Pernu senamiesčius, tuo pačiu metu klausantis gidės pasakojimo apie šių miestų praeitį ir dabartį. Galėjome paragauti nacionalinių patiekalų, palyginti suomių ir estų laisvalaikio leidimo įpročius su lietuviškomis tradicijomis. Kiekvienam mokytojui tai patirtis, kuria galės pasidalinti su savo mokiniais.
Grįžome iš kelionės patobulinę ne tik tarpkultūrines, pažintines, dalykines kompetencijas, bet ir praturtėję naujomis idėjomis kitų metų projekto “Atverk duris vasarai” vykdymui, pasidalinę savais džiaugsmais, susiradę naujų draugų.

Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro
projekto koordinatorė Vaida Aleknavičienė

 

,,Sveikata iš mano dažo – sodo‘‘


Lapkričio 8 – 15 d. ikimokyklinio ugdymo grupėje vyko renginių ciklas, skirtas pažymėti Europos sveikos mitybos dieną. Kiekvieną dieną, o ypač šių, specialiai suorganizuotų renginių metu, stengiamasi atkreipti vaikų dėmesį į tinkamo maitinimosi svarbą, formuojamas teisingas vaikų požiūris į mitybą.

,,Sveikas ir nesveikas maistas“. Šio renginio metu į darželį atskubėjo ,,sveikuoliukas‘‘, kuris atsinešė pilną pintinę įvairaus maisto. ,,Sveikuoliukas“ pasakojo, kurį maistą valgyti sveika, o kurio turėtume valgyti mažiau ar visai atsisakyti ir mokė rūšiuoti maistą į sveiką ir ne. Vaikai sveiką maistą turėjo sudėti į ,,linksmą“ dėžę, o nesveiką į ,,liūdną“ dėžę. Renginio pabaigoje visi vaišinosi tik iš linksmosios dėžutės.
,,Kiškelio kokteilis‘‘. Šio užsiėmimo metu auklėtoja Alma pasakojo vaikams apie daržovių ir vaisių naudą,mokė kaip galima iš jų pasigaminti skanų kokteilį. Į pagalbą atskubėjo Imantuko mama, kuri padėjo suplakti obuolių ir morkų kokteilį. Vaikai gėrė šviežias sultis ir džiaugėsi, kad ne tik sveika, bet ir skanu.

,,Morkytės istorija“. Morkytė papasakojo vaikams istoriją apie lysvę, kur ji auga, kaip ji jaučiasi, ką ji gali duoti kitiems. Vaikai ragavo morkytes, nusakė jų spalvą ir formą, o pasistiprinę iš likusių morkų sudėliojo savo vardo pirmąją raidę.

Vilija Lapėnienė

 

Rudens spalvos


Mokytoja Alma Steponavičienė organizavo mokinių kurtų darbelių ir knygučių parodėlę „Rudens spalvos“. Parodoje dalyvavo darželinukai, priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai. Vaikai turėjo padaryti darbelius iš gamtinės medžiagos ir sukurti knygučių apie rudenį.
Į parodą buvo atnešta 38 knygutės. Visos įdomios ir gražios. Sunku buvo išrinkti pačią įdomiausią, vertą prizo knygelę, todėl buvo apdovanoti visi vaikai.

 
 

 

Netradicinio ugdymo diena Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre

Kaip ir kasmet po Mokslo ir žinių šventės mokykloje vyko netradicinio ugdymo užsiėmimai. Ankstesniais metais esame išbandę interaktyvias veiklas, sveikatinimo užsiėmimus, pamokas miestelio erdvėse ir t.t. Šiemet netradicinio ugdymo diena prasidėjo veiklomis, vykusiomis mokyklos ir lauko erdvėse. Pavadinome jas „Veikime kartu“ ir organizavome bendradarbiaudami su Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato darbuotojais.

Dieną pradėjome rimtais darbais – mokiniai, vadovaujami savo klasių vadovų, rinko atstovus į mokyklos mokinių savivaldą, peržiūrėjo ir koregavo mokinio elgesio kodeksą, aptarė savo individualius mokymosi lūkesčius, planavo būsimas veiklas. Po rimto darbo reikėjo pasistiprinti – atrodo, kad bendruomeniniai pusryčiai po svarbių darbų taps mokyklos tradicija. Bendrai gerti arbatą ir valgyti susineštus užkandžius visiems buvo skanu, smagu ir šeimyniška.

Svečiai iš policijos komisariato atvyko tuoj po bendrų pusryčių. Atvyko ne tuščiomis: policininko profesiją pristatė papasakodami apie savo darbo ypatumus bei parodydami įvairią amuniciją, kuri naudojama ekstremaliais atvejais. 5–8 klasių mokiniai, dirbdami mišriose grupėse, pasitikrino savo loginio mąstymo gebėjimus specialiai įrengtame paslapčių kambaryje. Veiklas organizavo ne tik svečiai, bet ir mokyklos mokytojai: pradinių klasių mokiniai ugdė savo meninius gebėjimus ir kūrybiškumą vadovaujami pradinių klasių mokytojų,  su mokytoja V. Bružiene kiekvienas 5–8 klasių mokinys nusipynė draugystės apyrankę (nagingesni dar po vieną padarė savo artimam žmogui), matematines žinias mokiniai atgaivino su mokytoja I. Žaliene, o vadovaujami mokyklos direktorės Z. Bezarienės visi susipažino su mokyklos valdymo pradžiamoksliu.

Kokia gi diena be aktyvaus sporto? Judriaisiais žaidimais mokyklos stadione užbaigėme netradicinio ugdymo dieną.   

Refleksijos metu mokiniai sakė, kad smagu buvo dar nors vieną dieną nesisėsti į suolą prie vadovėlių

.

Mokytoja V. Aleknavičienė

 

 

Daugiau nei pusmetį veikianti “Tėvų linija” - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais. Paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12, su Paramos vaikams centro psichologais galima konsultuotis dėl įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.

Daugiau informacijos:

 www.pvc.lt/lt/naujienos/434-tevu-linijoje-visiems-prieinama-psichologu-pagalba 

 www.facebook.com/PVC.lt/posts/2105794679447326

 

Zipio draugai

Tarptautinė programa 5–7 metų vaikams.

Obuolio draugai

Obuolio draugai
Tarptautinė programa skirta 8 – 10 metų vaikams.

Copyright © 2019 High School Rights Reserved.