Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Lapkričio 23 -27 dienomis pamokos vyksta mokykloje!!!

Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras

Šiaulių rajonas

Dienynas

Gali sportuoti? Įrodyk! II

Projektas

Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius

Savu keliu

Prevencinė programa

Parama

 
 
 
Lapkričio 16 d. bus minima Tarptautinė tolerancijos diena.
 
 
 
 
 

RAUDĖNŲ MOKYKLAI 110 METŲ

Graži sukaktis, kurią paprastai, bet išradingai ir saugiai paminėjome baigiantis spaliui prieš rudens atostogas. Tai progai skyrėme netradicinių veiklų dieną. Pradinių klasių mokiniai ir mokytojai šventė pirmajame aukšte, o 5-10 klasių mokiniai ir mokytojai antrajame.
Susiskirstę mažomis grupelėmis mokiniai dalyvavo integruotose veiklose: peržiūrėjo filmą, skirtą mokyklos šimtmečiui, aplankė mokytojos Almos Steponavičienės

įkurtą muziejų, atliko įdomias matematikos užduotis, fotografavosi prie stendo su senomis nuotraukomis, sportavo, rašė dailyraštį plunksnakočiais...  Tai mokyklos istorija paprastai...

Šventę vainikavo ąžuoliuko ir pušaitės sodinimas prie mokyklos. Šalia jų  „paslėpėme“ kapsulę su laiškais mokyklai. Juos kažkada skaitys ateinančios kartos.

Šventė dalyvavusiems ir ją ruošusiems įsimins ilgam.

     
     

Mokytoja S.Veidemanienė

 
Rugsėjo 24 d. 1-2 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje "Laimės pasaga", Kurtuvėnų regioniniame parke. Pagal senovinio žemėlapio nuorodas ieškojo dingusios pasagos. Vaikai atliko smagias užduotis, pažaidė senovinį žaidimą - kroketą. Radę pasagą pasivažinėjo bričkele. Dėkingi esame lankytojų centro administratorei, buvusiai Raudėnų mokyklos mokinei, Smiltei Preimantaitei už įdomiai pravestą edukacinę programą.
 
       

Įspūdinga išvyka


Rugsėjo 23 d. 5-10 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti Žemaičių kongrese, kuris vyko Šiaulių r. Kuršėnų kultūros centre. Mokiniai dalyvavo trijose edukacijose. Žaidė interaktyvų žaidimą ,,Atgimusios žemaičių gėlės“: kiekvienas interaktyvioje lentoje galėjo užsiauginti gėlę, kuri sužydo žemaičių raštais. Susikaupimo ir individualaus pamąstymo suteikė audiovizualinė instaliacija ,,Tylios šventovės“. Labiausiai visus sudomino kūrybinės dirbtuvės ,,Baltų ženklai ant tekstilės“, kiekvienas mokinys pasigamino baltų ženklą ir atsispaudino ant skarelės, o šį suvenyrą parsivežė namo. Pasigrožėjome vėliavų alėja ,,Kalba baltų simboliai“, kur tarp 8 sukurtų vėliavų radome ir dailės mokytojos A. Stugienės vėliavą. Už galimybę dalyvauti tokiame netradiciniame renginyje esame dėkingi etikos ir etnokultūros mokytojai, Šiaulių r. savivaldybės Kuršėnų kultūros centro Direktorei J. Lubienei.

     
     

Mokytoja Vilija Lapėnienė

 
 
 KULTŪRINGIAUSIOS KLASĖS IŠVYKA

Mokykloje buvo paskelbtas kultūringiausios klasės konkursas, kurį laimėjome mes, šeštokai. Rėmėjai mums dovanojo 30 eurų. Pasitarę su klasės auklėtoja Vilija Lapėniene nusprendėme rugsėjo 9 dieną keliauti į Gruzdžius.

Pirmiausiai užsukome į juodosios keramikos namus. Tai buvo dvaras, kurį nusipirko keistoka moteris. Ji turėjo labai daug dirbinių, papuošalų bei dovanėlių iš artimųjų, draugų, švenčių. Ta keistoji moteris pasakojo apie savo gyvenimą ir apie tai, kad viską reikia vertinti. Paskui ji nulipdė iš molio varpelį ir indelį.  Dar apsilankėme alpakų ūkyje. Man ir mano draugams jos labai patiko

Patiko ir išdykėliai ožiukai, triušiai, baisoka buvo praeiti pro kupranugarį.

Namo grįžome kupini gražiausių įspūdžių.

Šeštos klasės mokinė Emilija Sutkutė

 
 
 
 
 
Pokalbis su Elija Stropyte iš Raudėnų, įveikusia skaitymo iššūkį "Vasara su knyga" 
„Vasaros skaitymo iššūkyje“ dalyvauju antrą kartą. Dalyvauti pasiūlė bibliotekininkė. Knygų temos įdomios, tad ir nesunkiai buvo įveikiamos. Sunkių užduočių nebuvo, gal tik tai, kad pasirinkau storą knygą. Pati įdomiausia knyga buvo apie gamtą. Rekomenduočiau perskaityti „Mano didysis gyvūnų žinynas“. Labai patiko citata iš Vytauto Račicko knygos „Šeštoji šlepetė. Misija neįmanoma“: „...taigi aš ir sakau – jaurų. Argi čia teisybė? Kas turi, tam prideda, o kas neturi, tegu sau badauja. Va, kokia ta Jauropa!“
Labai patinka iššūkiai, tai bandysiu dabar dar kartą įveikti jį.
 
 

AKTYVUS LAISVALAIKIS SPORTINĖJE STOVYKLOJE

2020 m. birželio 29 d. vaikams ir jaunimui pagal projektą „Gali sportuoti? Įrodyk! II“, Nr. SRF-FAV-2019-1-0342 vyko sportinė dienos stovykla Balsiuose. Stovykloje dalyvavo 20 vaikų ir jaunimo iš Šiaulių r. Šakynos mokyklos bei Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro.
Dalyvius treneris supažindino su badmintono sporto šaka. Seminaro metu dalyviai buvo supažindinti su badmintono istorija, taisyklėmis, šios sporto šakos pritaikymo galimybėmis skatinant fizinį aktyvumą, ypatingai vasaros atostogų metu. Vėliau buvo surengtas draugiškas badmintono turnyras, kuriame savo jėgas išbandė visi stovyklautojai ir juos lydėję mokytojai.
Po sočių pietų, paskanavę ledų, stovyklos dalyviai leidosi į užsiėmimą „Balsių slėnio“ nuotykių parke, laipiojo medžiuose, leidosi lynais. Projekto dalyvių po aktyvių pramogų laukė pažintis su baidarių sportu. Išklausę instruktažo, jaunuoliai bei Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos projekto koordinatorė Edita Giržadienė, savanorė Ieva Šukytė, Šiaulių rajono Šakynos mokyklos projekto koordinatorė Rima Norutavičienė ir Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro projekto koordinatorius Ramutis Navickas leidosi į 6 km. žygį baidarėmis Virvytės upe.
Už turiningą dieną ir neišdildomus įspūdžius dėkojame treneriui Valdemarui Mitkui, Balsių stovyklos savininkui Aloyzui Jarošaičiui ir visai Balsių stovyklos bendruomenei.

       

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė
Edita Giržadienė

 

Dėl nemokamo maitinimo

Svarbiausias pokytis – nemokamas maitinimas (pietai) visiems priešmokyklinukams ir pirmokams nevertinant pajamų. Pridedu prašymo formą, nes tėveliai gali užpildyti patvirtintą prašymą-paraišką dėl nemokamo maitinimo ir mokykloje (Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gegužės 21 d. sprendimo Nr. T-174 „Dėl Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams ir jos teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 9 punktas).

Mokinių nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti vienai dienai vienam mokiniui skiriama pinigų suma nesikeitė, t. y.: priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniams ir 1–4 klasių mokinių pietums – 1,50 Eu, 5–12 klasių mokinių pietums – 1,70 Eur, pusryčiams –  0,70 Eur, mokyklose organizuojamų dieninių vasaros poilsio stovyklų mokiniams – 3,30 Eur.

Primenu, kad, vadovaujantis Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gegužės 21 d. sprendimu Nr. T-175 „Dėl Mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos aprašo patvirtinimo“, mokykla pildo mokinių nemokamo maitinimo apskaitos žurnalą Socialinės paramos informacinėje sistemoje (SPIS), atsako už nemokamo maitinimą gaunančių mokinių apskaitos teisingumą, o pasibaigus kalendoriniam mėnesiui, per tris darbo dienas mokinių nemokamo maitinimo apskaitos duomenis pateikia finansinę apskaitą vykdančiai Šiaulių rajono savivaldybės švietimo paslaugų centro buhalterijai. Būtų gerai, jei kiekviena įstaiga nurodytų kontaktinį asmenį ir jo el. paštą, telefono nr., kuris mokykloje pildo mokinių nemokamo maitinimo apskaitos žurnalą.

Jei kyla klausimų, visada galite skambinti ar kreiptis el. paštu. Gražios dienos!

Pagarbiai –

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyriaus
vyriausioji specialistė Viktorija Savickė
el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel. (8 41)  59 66 83, mob. 8 687 13 817

 

Dėl nemokamo maitinimo priešmokyklinukams ir pirmokams

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lik sveika, mokykla!
Akimirkos iš mokslo metų užbaigimo šventės. Ne tik užvėrėme mokyklos duris vasarai, bet ir atsisveikinome su aštuntokais, kurie kitais metais jau mokysis kitur...
       
 
 
Edukacija Šakių krašte
Mūsų mokyklos mokytojai mokslo metus užbaigė dalyvaudami edukacinėje išvykoje "Šakių krašto kultūrinio, istorinio ir kulinarinio paveldo įtaka ugdymo procese". Jie aplankė Sudargo piliakalnius,  Zyplių dvaro  muziejų, A ir J. Juškų etninės kultūros muziejų Vilkijoje, dalyvavo šakočio kepimo edukacijoje Lekėčiuose. 
       
 
 
Sugokite save ir kitus. Saugus elgesys vandenyje.
 
 
 
 
Prašymus su priedais siųsti el.paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Meninei kūrybai ir mokymuisi karantinas netrukdo. Dailės ir technologijų pamokos vyksta be didelių problemų. Nuotoliniu būdu mokytis savotiškas iššūkis. Classrom platformoje sukeliamos užduotys, pamokos tikslai ir uždaviniai, pavyzdžiai, video medžiaga, vizualūs darbo eigos etapai pateiktyse. Mokiniai namuose viską mato, o kartais ir išgirsta Zoom vaizdo pamokose. Individualiai bendraujame klasių sukurtose grupėse, telefoniniais skambučiais, žinutėmis. Mokiniai dirba namuose, atlikę darbus fotografuoja ir įkelia į virtualią platformą. Darbus mato visi virtualiose parodose. Tai puiki galimybė refleksuoti, įsivertinti, pasimokyti vieniems iš kitų.
 Labai daug padeda mokinių tėveliai, ačiū Jiems už bendradarbiavimą. Karantino sąlygos tiesiog privertė tobulėti, kitaip bendrauti ir komunikuoti. Kas nauja, nepatirta - visada įdomu ir smalsu. Džiaugiuosi savo mokinių kūrybiškumu, bendravimu. Pasidžiaukite parodos virtualia ekspozicija.         
 
                                                                            Mokytoja Alma Stugienė


 

 

 REKOMENDACIJOS TĖVAMS, KAIP BENDRAUTI SU VAIKAIS IR PAAUGLIAIS APIE KORONAVIRUSĄ (COVID-19)

REKOMENDACIJOS MOKYTOJAMS, KAIP BENDRAUTI SU VAIKAIS IR PAAUGLIAIS APIE KORONAVIRUSĄ (COVID-19)

Dėl atleidimo nuo PUPP

 

 

 

Informacija dėl koronaviruso

DĖL UGDYMO IR VAIKŲ PRIEŽIŪROS PROCESO STABDYMO ŠVIETIMO ĮSTAIGOSEĮSTAIGOSE

Dėl pavasario atostogų perkėlimo 

  

BĖGIMAS Į (UŽ) LAISVĘ...

Jau penktasis ... vyko Raudėnuose kovo 10-tąją. Susirinko gausi bendruomenė (tikri Bendruomenių metai): mokyklos, kultūros centro, bibliotekos, seniūnijos, kaimo žmonės. Šventė prasidėjo mokyklos direktorės Z. Bezarienės sveikinimu ir kvietimu sugiedoti himną. Laisve džiaugtis skatino ir seniūnas A. Venckus. Padainavę, pašokę (pamiklinę kojas) gausus būrys entuziaztų rikiavosi prie starto linijos bėgimui Raudėnų gatvėmis.
Puiki nuotaika, šypsenos, trispalvės vėliavėlės ir malūnėliai rankose, nuotraukos iš paukščio skrydžio, kultūros centro moterų gardi košė sujungė visų bendruomenės narių širdis tikėjimui laisve.


S. Veidemanienė

 

Tėvų apklausa apie psichoaktyviųjų  medžiagų vartojimo prevenciją 

Informacija dėl koronaviruso

AŠ PAŽINAU KARALIŲ TAVYJE....


Taip vadinasi poetinė kompozicija pagal V. Mačernio eiles, kurią atliko mūsų mokyklos aštuntokai Kotryna Lučinskaitė ir Donatas Šiurkus. Pirmiausiai ji skambėjo rajono mokinių meninio skaitymo konkurse, po to buvome pakviesti į regiono konkursą Panevėžio J. Miltinio gimnazijoje. Buvo įdomu ir naudinga pasiklausyti ir pamatyti, kaip skaito mokiniai iš kitų rajonų. Patiko kompozicijos.
Labai patiko puikus renginio organizavimas, nuoširdus gimnazistų bendravimas. Vertinimo komisijos pirmininkė D. Vaigauskaitė skaitovus padrąsino, įkvėpė, tad jaudinomės mažiau.
Džiaugiamės įgiję naujos patirties ir pamilę lietuvišką žodį. Dėkojame savo lietuvių kalbos mokytojai S. Veidemanienei.


Donatas Šiurkus, 8 klasės mokinys

Pramogos atostogų metu Šiauliuose.


       5—6 klasių mokiniai paįvairino savo atostogas aplankydami didžiausią savo apskrities miestą — Šiaulius. Pirmiausia pabuvojome Katinų muziejuje, kuris yra laikomas vienu iš miesto simbolių. Čia mus pasitiko šešios gyvos katės bei tūkstančiai įvairių kačių-eksponatų, daugybė paveikslų. Apžiūrėję juos, susipažinome su kačių gyvenamąja patalpa, jų "miegamaisiais“. Gidė pristatė savo numylėtinius, kiekvienas turi savo charakterį, skirtingus įpročius. Dar labiau mokinius nustebino gausi gyvūnėlių ekspozicija: paukščių, roplių, žinduolių, įsikūrusi tame pačiame pastate. Mokiniai domėjosi gyvūnais, skaitė informaciją apie juos, klausė gidės, ką norėjo sužinoti daugiau. Pasisvečiavę muziejuje, vykome prie kito Šiaulių miesto simbolio — "Geležinės lapės“: čia nusifotografavome, pasigrožėjome Talšos ežere plaukiojančiomis antimis, išbandėme šalia esantį labirintą. Pats įdomiausias mokiniams objektas buvo Kanes arena, kur visą valandą mokiniai sportavo ant batutų, žaidė kempinėlių baseine, mokėsi saugoti save ir kitus, bendrauti tarpusavyje, tinkamai elgtis su kitais žmonėmis. Aplankėme ir Akropolį, be kurio, kaip sako mokiniai, ekskursija būtų buvusi neužbaigta.

5 klasės vadovė Vilija Lapėnienė

Lietuva – šalis mana

Artėja Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šitos dienos paminėjimui Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja A. Steponavičienė pradinių klasių mokiniams suruošė viktoriną apie Lietuvą. Viktorinoje dalyvavo pradinukai. Mokiniai buvo susiskirstyti į tris komandas. Kiekviena komanda turėjo savo kapitoną ir pavadinimą. Visi mokiniai turėjo galimybę parodyti savo žinias apie Lietuvos istoriją, gamtą, etnografinę buitį. Pradinukų komandos labai noriai sprendė kryžiažodžius, atsakinėjo į klausimus, dėliojo dėliones, ieškojo ir nustatinėjo Lietuvos įžymias vietas, prisiminė patarles, tarmes.

Vertinimo komisija, paskelbusi komandą nugalėtoją, pasidžiaugė vaikų žiniomis apie Lietuvą. Ne tik nugalėtojos, bet ir kitos komandos daug žinojo ir nuo nugalėtojų atsiliko vos keletu taškų. Reikia džiaugtis, kad vaikai domisi savo gražiąja šalimi, kad didžiuojasi esantys lietuviai ir, kaip patys mokinukai sakė, kad jų žinios skirtos Lietuvos gimtadieniui.

Mokytoja A. Steponavičienė

Mūsų dovana Lietuvos gimtadieniui

Vasario 7 dieną keturi Raudėnų MDC mokiniai ir mokytoja vykome į Kuršėnų Pavenčių MDC, kur devintą kartą vyko rajoninė komandinė geografijos olimpiada ,,UNESCO Pasaulio paveldas Lietuvoje“. Šią temą geografijos mokytojai pasirinko neatsitiktinai: seimas 2020 metus paskelbė ,,UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metais“. Šiais metais Vilniaus istorinis centras mini 25 metų, Kernavės archeologinė vietovė – 15 metų, Kuršių Nerija – 20 metų, Struvės geodezinis lankas – 15 metų sukaktis. Kiekvienai valstybei yra didelė garbė ir atsakomybė savo šalyje turėti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų kultūros ir gamtos paveldo objektų ar vietovių. Lietuva didžiuojasi išskirtinę vertę turinčiais ir pasauliniu mastu pripažintais objektais ir vietovėmis. Geografijos mokytojų tikslas organizuojant šią olimpiadą buvo kartu su mokiniais pasidomėti šiomis įskirtinomis Lietuvos vietovėmis, sužinoti apie jas kuo daugiau, šią informaciją skleisti visuomenės narių tarpe. Olimpiadoje rungėsi devynios Šiaulių rajono mokyklų 6-8 klasių mokinių komandos. Mūsų, Raudėnų MDC komanda, įdėjo daug darbo ir pastangų ruošiantis šiai olimpiadai ir laimėjo garbingą pirmąją vietą. Džiaugiuosi kruopščiais, darbščiais, pareigingais, pilietiškais Raudėnų mokyklos mokiniais: septintoku Martynu ir aštuntokais: Kotryna, Irūna ir Donatu. Mūsų komana šį įspūdingą laimėjimą skiria Lietuvos gimtadieniui – vasario 16 – jai.


Geografijos mokytoja metodininkė Vilija Lapėnienė 

 

 Prisijungėme prie akcijos "Atmintis gyva, nes liudija". Mokytoja Jovita Lubienė pravedė įsimintiną renginį, kurio metu stebėjome ekrane tos nakties vaizdus, klausėmės tradicinio direktorės skaitinio, dainavome liaudies dainas, tylos minute pagerbėme žuvusius.

     

Po angelo sparnu

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre jau antrą kartą organizuotas Adventinis rytmetys „Po angelo sparnu“. Prie baltai papuoštų stalų, degant žvakėms susėdo baltai apsirengę mokyklos bendruomenės nariai.
Renginyje dalyvavo seniūnijos darbuotojai, gausus būrys tėvelių, darželinukai, mokiniai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai. Seimo nario Juozo Rimkaus patarėja Judita Šakočiuvienė pasveikino renginio dalyvius ir perdavė Seimo nario dovaną. Pasveikinti susirinkusiųjų atvyko ir Kalėdų senelis. Renginio metu prisiminta Advento reikšmė, papročiai ir tradicijos, buvo giedamos giesmės, kiekviena klasė pristatė meninį pasirodymą.
Pirmą kartą labiausiai nusipelniusiems mokyklai žmonėms direktorė Zita Bezarienė įteikė Gerumo angelo statulėles. Jos įteiktos už organizuotus renginius, pasiūlytas idėjas ir jų įgyvendinimą, už suteiktą materialinę paramą mokyklai.
Šventė sušildė dalyvavusiųjų širdis ir dar glaudžiau sutelkė mokyklos bendruomenę.

 

Prasminga išvyka į Dabikinę


Šių metų gruodžio 13 dieną Raudėnų mokyklos - daugiafunkcio centro 5, 6, 8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Vilijos Lapėnienės ir Vaivos Bružienės, vyko į Akmenės raj. Dabikinės Vladimiro Zubovo specialiąją mokyklą. Mūsų mokyklos mokiniai paruošė nuotaikingą programą „Angelų pasakos“. Po pasirodymo mus nuvedė link gražaus medinio namelio. Jame buvo šiltas židinys, gardžios vaišės ir žvakelė, kuri padarė namelį dar jaukesnį. Įteikėme dovanas šeimininkams, o kiekvienas mūsų mokyklos mokinys palinkėjo tos mokyklos mokiniams, mokytojams gražių Kalėdų, sveikatos ir daug, daug šypsenų bei laimės. Pasivaišinę apžiūrėjome mokyklą. Visus lydėjo gera nuotaika. Išvyka buvo turininga.

                                            6 klasės mokinės Viltė Jocaitė ir Mintė Navickaitė

Protų mūšis
AIDS: geriau žinoti!

Gruodžio 4 d., Šiaulių r. Raudėnų mokykloje-daugiafunkciniame centre buvo minima Pasaulinė AIDS diena. Biologijos mokytoja metodininkė V. Lapėnienė kartu su visuomenės sveikatos specialiste I. Rimeikiene, vykdančia sveikatos priežiūrą mokykloje, organizavo protų mūšį „AIDS – geriau žinoti“. Intelektualiame žaidime dalyvavo 7-8-9 klasių mokiniai. Dvi komandos varžėsi, kas teisingai atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse. Daugiausiai taškų surinkusi komanda buvo apdovanota Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro gertuvėmis ir rašikliais.

 

„Muzikinė dėžutė“ Raudėnuose

Šiaulių r. Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre jau antrą kartą vyko rajoninis muzikinis edukacinis renginys „Muzikinė dėžutė“. Į svečius atvyko dalyviai iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. Svečiavosi priešmokyklinukų grupė „Smalsučiai“ iš Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“, „Pelėdžiukų“ grupė iš Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“. Apsilankė ir nuotaikingas daineles atliko pradinukai Iš Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro bei Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos. Smagu, kad renginyje dalyvavo Kuršėnų meno mokyklos liaudies instrumentų birbynės ir lumzdelio klasės ugdytiniai.

     


Renginio metu vaikai vieni kitiems dovanojo skambią dainą, žaismingą ritmą, švelnias birbynės ir lumzdelio melodijas. Jausdami bendrystę kartu dainuojant, muzikuojant, žaidžiant su muzikos garsais, ypatingai pajautėme muzikos poveikį. Smagiai dalyvavome bendrose muzikinėse edukacijose. Netradiciškais instrumentais (vienkartiniais indeliais, polietileno maišeliais) pritarėme skambančiai muzikai. Vaikų ir mokytojų akys spindėjo muzikos ištransliuota šiluma ir pasigėrėjimu būnant kartu savotiškoje Muzikinėje dėžutėje.

Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro
muzikos mokytoja metodininkė Vaiva Bružienė
Nuotraukos Ramūno Snarskio

Vaikai – aktyvūs bendruomenės nariai

Konstitucijos diena Raudėnų mokykloje buvo dviguba šventė. Šią dieną mokykla į svečius kvietėsi kelių profesijų atstovus, kad pasikalbėtų ir apie profesijas, ir apie visuomeninį kiekvieno žmogaus gyvenimą. ,,Aš – bendruomenės narys“ – taip pavadintas mokyklos renginys, skirtas Konstitucijos dienai. Tą dieną ir pamokos vyko kiek netradiciškai. Pirmiausia mokyklos direktorė Zita Bezarienė aptarė darbus su mokyklos taryba. Vaikai išsakė pageidavimus, kokio laisvalaikio po pamokų norėtų mokykloje, kaip šventėms puošti mokyklos erdves, kaip geriau organizuoti socialines valandas.

Etikos pamokos pavadintos ,,Tu esi ne vienas – tu vertybė“. Vaikai kalbėjo apie tai, kaip svarbu gerbti kitus ir būti suprastiems, kad kiekvieno nuomonė būtų išgirsta.

Šiaulių apskrities VTAS vyr. specialistė vedė pamoką apie vaiko teises ir pareigas ir pabrėžė vaiko nuomonės svarbą bendruomenėje. Pamokas taip pat vedė ir policijos atstovai – jie akcentavo, kokia yra vaiko atsakomybė. Iki keturiolikos metų už vaiko nusižengimus atsakingi tėvai, o vyresni paaugliai už nusižengimus ir nusikaltimus jau atsako patys įstatymų nustatyta tvarka. Šioje pamokoje vaikai kalbėjo apie savo pareigą būti drausmingu bendruomenės nariu, gerai mokytis. Vaikus labai sudomino ir vaiko teisių gynėjo profesija, mokiniai klausė, kaip dirba vaiko teisių gynėjai, kur reikia mokytis, kad taptum vaiko teisių gynėju.

Šiaulių rajono Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras nusprendė, kad lapkričio mėnuo mokykloje bus tolerancijos mėnesiu – visi vieni kitiems padės, globos mažesnius, mokysis tolerancijos ir paslaugumo.

Šiaulių apskrities VTAS Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro 5-9 klasių mokinius, aktyviai dalyvavusius Konstitucijos dienos renginiuose apdovanojo Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos dovanomis: Vaiko konstitucija, saldainiais ir lipdukais.

 Informacija iš https://kkz.lt/

ANTROKAI ŠIAULIŲ FOTOGRAFIJOS MUZIEJUJE

Lapkričio 7 d. antrokai apsilankė Šiaulių fotografijos muziejuje. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime FOTOGRAMA – ŠEŠĖLINIO VAIZDO DRAMA. Pradžioje edukacijos vadovas supažindino su fotografijos muziejaus istorija ir sudomino mus, kad fotografuoti yra įmanoma ir be fotokameros. Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminome fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografijos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidėjo nuo tos akimirkos, kai mes iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėjome dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Kai kompozicijos buvo paruoštos , mūsų kūrinius apšvietė kryptine šviesa ir išryškino specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsirado vaizdas be fotokameros! Fotogramas parsivežėme ir galėsime kitiems parodyti ir apie visa tai papasakoti. O kiek džiaugsmo buvo, kai užlipome ant galerijos stogo, ir nuo įrengtos terasos stebėjome Šiaulius iš aukštai. Kviečiame visus apsilankyti šiame muziejuje!

Respublikinio projekto “Atverk duris vasarai” aktyviausių dalyvių išvyka

Ruduo jau įpusėjo, bet džiugu, kad galime pasidžiaugti vasaros įdirbio vaisiais. Vasarą šalyje jau ketvirtus metus vykdytas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotas mokinių užimtumo projektas “Atverk duris vasarai”, kuriame aktyviai nuo pačios pradžios dalyvauja ir mūsų mokykla. Buvome pastebėti, įvertinti ir pakviesti dalyvauti apdovanojimo ceremonijoje, kuri vyko Varšuvoje.
Išvyka organizuota spalio 4–6 dienomis. Kelionės programa buvo tikrai intensyvi, bet spėjome nuveikti viską, kas buvo suplanuota. Vienas iš svarbiausių lankytinų objektų – tai „Koperniko“ mokslo populiarinimo centras. Tai puiki vieta patyriminei, kūrybiškai, integruotai mokomajai veiklai vykdyti bet kokio dalyko pamokoje.
Džiaugėmės suteikta galimybe pamatyti ir kitas Varšuvos istorines, kultūrines lankytinas vietas: miesto senamiestį bei universiteto biblioteką, karalių rūmų žiemos ir vasaros rezidencijas, Varšuvos gyventojų mėgstamus Lazienkų, Arkadijos ir Vilanovo parkus. Galėjome paragauti nacionalinių patiekalų, palyginti lenkų laisvalaikio leidimo įpročius su lietuviškomis
tradicijomis.
Grįžome iš kelionės patobulinę ne tik tarpkultūrines, pažintines, dalykines kompetencijas, bet ir praturtėję naujomis idėjomis kitų metų projekto “Atverk duris vasarai” vykdymui.

Projekto koordinatorė Vaida Aleknavičienė

Edukacinė išvyka ,,Pasižvalgykime po Ventos regioninį parką“


Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro 5–7 klasių mokiniai ir jų tėveliai saulėtą ir šiltą rudens popietę išsiruošė į Akmenės kraštą. Pagrindinis kelionės tikslas – pasigrožėti gausiausia Lietuvoje drugelių ekspozicija, susipažinti su gyvų drugelių oranžerija ir dalyvauti Kultūros paso edukaciniame užsiėmime "Vilna, vilnele, parink drugelį“. Mokiniai jau autobuse važiuodami į Akmenės muziejų pasakojo vieni kitiems, ką žino apie drugelius, o jų žinias papildė gidė, kuri ir pasakojo, ir atsakinėjo į mokinių klausimus. Mums pasisekė, nes turėjome galimybę stebėti, kaip iš lėliukių ritasi drugeliai, kaip jie maitinasi, kokie jie dideli ir gražūs, mat jų gimtinė – Pietų Amerikos šalys. Mokiniai galėjo užeiti trumpam į namelį ir pajusti, kaip ten šilta ir drėgna, nes reikia būtent tokių sąlygų, kad išsiristų drugeliai. Penktokas Arnoldas sugebėjo juos "prisijaukinti“ taip, kad ant jo rankos nutūpė drugelis. Vėliau sekė edukacinis užsiėmimas, savotiška meditacija, kurios metu kiekvienam mokiniui pavyko susikaupti, nurimti ir gerą pusvalandį darbuotis su vilna ir adata, kol nuvėlė unikalų drugelį – suvenyrą.

Grįždami namo aplankėme modernų Ventos regioninio parko lankytojų centrą, kuriame veikia ekspozicija "Ventos
krašto geologiniai slėpiniai“. Čia turėjome galimybę prisiliesti prie milijonus metų menančių Juros periodo fosilijų, sužinojome apie gamtos ir kultūros paveldo objektus. Mokiniai žinių sėmėsi ne tik iš įdomiai pasakojusio gido, bet ir iš interaktyvių stendų. Užsukome ir į Papilės miestelį: čia aplankėme S. Daukanto paminklą, beždžionių tiltą, penkiolikos kamienų liepą, Papilės I ir II piliakalnius, Jurakalnio atodangą. Galiausiai užlipome į 15 m. aukščio apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivėrė įspūdingas vaizdas į Ventos kraštovaizdžio draustinį, Papilės miestelį, piliakalnius, Ventos upės vingius. Mokiniai įdomiai ir naudingai praleido šią dieną: bendravo, mokėsi klausytis ir suprasti, išmoko dirbti su vilna ir adata, pildė veiklos lapus, grožėjosi kraštovaizdžiu, atsakinėjo į klausimus, piešė. Mokinių tėveliai turėjo galimybę suprasti, kad išvyka yra ne tik pramoga, bet ir labai svarbi pamoka, kurios metu galima išmokti žymiai daugiau negu sėdint mokyklos suole.

Mokytoja Vilija Lapėnienė

Mokykla įsijungė į projektą "Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius". Jo pristatymas vyko Šiaulių arenoje forumo "Tavo pin kodas" metu. Akimirkos iš renginio. Akimirkos iš renginio, kuriame dalyvavo 3-5 klasių mokiniai.

     

Edukacinė išvyka į Šiaulius

Rugsėjis jau įpusėjo, o pamokos sėdint suole jau ėmė atsibosti. Šią savaitę minima Europos judumo savaitė suteikė galimybę pasimokyti už mokyklos sienų.
Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro 7–9 klasių mokiniai vyko į Šiaulius ir dalyvavo net dviejose, labai skirtingose veiklose. Pasinaudota kultūros paso teikiamomis galimybėmis ir dalyvauta edukacinėje programoje ,,Apyrankė“ Ch. Frenkelio viloje. Truputį pasigedome pasakojimo apie odą, jos apdirbimą ir kt., bet įsitraukę dirbome visą valandą ir pasidarėme po odinę apyrankę, o kai kurie ir po dvi.
Antroji edukacinės programos dalis labai skyrėsi nuo pirmosios. Dalyvaujant projekte „Mokausi mokytis“ organizuojami susitikimai su buvusiais mūsų mokyklos mokiniais. Buvęs mokinys kariškis Egidijus Bružas suorganizavo vyresniųjų klasių mokiniams išvyką į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Ginkluotės ir technikos remonto depą. Apsilankymas Zokniuose privertė susimąstyti apie ateities karjerą, galimybę tapti savo šalies gynėju, ugdė pilietiškumo jausmą. Mokiniai daug sužinojo apie Lietuvos kariuomenę, jos misiją, viziją ir vertybes, bei įsivertino savo galimybes tapti kariu. Vaikščiojant po oro bazę apžiūrėti Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvai: nuo sunkiausių krovininių iki tik šiais metais įsigytų malūnsparnių. Mokiniams buvo suteikta galimybė ne tik pamatyti, bet ir pasėdėti kario vietoje ankštame visureigyje arba didžiuliame kariniame lėktuve.
Kelionė suteikė puikią galimybę pamatyti, paliesti, išbandyti ir išmokti to kas nauja, nekasdieniška, o kartais ir seniai primiršta.

Mokytoja Vaida Aleknavičienė

 Mokslo ir žinių dienos šventė

     
     

 

Rajono  tarybos sprendimai priimti liepos 2 d. 

 

 

Sprendimas DĖL PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS


  

 

 

 

 

Dėl aptarnavimo teritorijų

 

 

 

 

Dėl priėmimo į IU-PU grupes

 

 

 

 

Dėl mokesčio už vaikų išlaikymą

 

 

Alma garma šaltinėliai


Saulėtas ir gražus rytas. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukai ir jų mokytojos A. Steponavičienė, R. Skudrickienė ir B. Rupšytė išvyko prie Svilės šaltinių. Kai kurie mokinukai šaltinėlį matė pirmą kartą, atsigėrė skanaus ir šalto vandenėlio.
Kadangi Svilės šaltiniai yra netoli Kurtuvėnų, tai ekskursantai aplankė šį miestelį. Daug žinių ir geros nuotaikos suteikė edukacinė muziejaus veikla. Čia labai patiko ir informacija, ir veiklos, ir žaidimai. Vaikai sužinojo, kaip keitėsi mūsų Žemė slenkant ledynams, kaip veikia ugnikalnis, kokios legendos apipina Kurtuvėnus ir dar daug kitų įdomybių.
Vėliau vaikai aplankė žirgyną. Buvo smagu pajodinėti žirgais. Daugelis ant žirgo užsėdo ir jojo pirmą kartą. Visi liko labai patenkinti.
Daug ką galima pamatyti Kurtuvėnų regioniniame parke. Dar tikrai sugrįšime ir toliau plėsime savo žinias ir akiratį.

     
     

Mokytoja A. Steponavičienė

Sveikatinimo diena pagal S. Kneipą Gilvyčių mokykloje

Jau ne vienerius metus draugaujame su Gilvyčių mokyklos bendruomene: tarpusavyje patirtimi dalinasi mokytojai, kolegialiai bendrauja direktorės, organizuojami bendri renginiai mokiniams.
Besibaigiant mokslo metams, birželio 11 d., mūsų mokyklos 7–8 kl. mokiniai buvo pakviesti dalyvauti tradicinėje Gilvyčių mokyklos sveikatinimo dienoje, šį kartą skirtoje susipažinimui su S. Kneipo terapija. Praktiškai išbandėme visas penkias S. Kneipo filosofijos sritis. Vadovaujami Gilvyčių mokytojų mokėmės kaip reikia taisyklingai grūdintis vandeniu, išbandėme Kneipo takelį ir Kneipo kavą, susipažinome su vaistiniais augalais ir degustavome gydomąsias arbatas, siekėme harmonijos relaksuodami ir spalvindami mandalas, o apie sveiką mitybą sužinojome dalyvaudami viktorinoje. Pabaigoje organizuoto kvapų 

terapijos užsiėmimo metu turėjome galimybę pasidaryti savo mėgstamo kvapo natūralų oro gaiviklį.

Grįžome namo pavargę, bet puikiai praleidę laiką ir patobulinę savo socialinę, bendradarbiavimo ir sveikos gyvensenos kompetencijas.

 

Mokytoja Vaida Aleknavičienė

Projektas "Raudėnų seniūnijos gamtinis ir kultūrinis landšaftas‘‘


Birželio 3-4 d. mokykloje vyko patyriminis projektas „Stebiu, tyrinėju, analizuoju“. Gamtos mokslų grupelė sumanė pasidomėti Raudėnų seniūnijos gražiausiais kampeliais. Birželio 3 d. su mokinių grupele ( Ineta – 6 kl., Raminta – 8 kl., Nojumi – 8 kl., Deividu – 8 kl., Irūna – 7 kl.) vykome į kaimyninį Dirvonėnų kaimą pasigrožėti tvarkingai sutvarkytomis sodybomis – dirvonėniškiai nuo seno garsėja savo sodybų puoselėjimu.
Pirmiausia užsukome į svečius pas dendrologą Romualdą Bračą, kuris turi ne tik gražią ir tvarkingą sodybą, bet yra sukaupęs turtingą dendrologinę kolekciją, kurią mums mielai pristatė ir papasakojo. Daugybė krūmų ir medžių sutelpa nedideliame plote, nes dendrologas geba juos ,,sumažinti“, paversti tarsi bonsais. Didžiausias jo pasiekimas – tai trispalvis klevas: geltoni, žali ir raudoni lapai, šis medelis suformuotas Lietuvos šimtmečiui pažymėti. Apsilankėme ir pas liaudies menininką Vladą Sutkų ir susipažinome su jo medžio skulptūrų kolekcija bei skulptūrų panaudojimo galimybėmis landšafto puošybai. Medžio drožėjas pristatė savo skulptūras, kurios yra jo sodyboje, o tas, kurios jau padovanotos, pamatėme tik albume. Vėliau keliavome po Dirvonėnų kaimą, fotografavome gamtinio ir kultūrinio landšafto elementus. Birželio 4 d.
mokiniai vaikštinėjo po savo kaimą ir fotografavo gražiausius kaimo fragmentus. Kitą dieną, per informacinių technologijų pamoką, padedant mokytojai Birutei Petronytei, mokiniai peržiūrėjo sukauptą informaciją, atsirinko medžiagą ir sukūrė filmuką "Raudėnų seniūnijos landšaftas“. Pristatytas filmukas mokyklos mokiniams ir mokytojams suteikė galimybę netiesiogiai pakeliauti po Raudėnų seniūniją ir pasigrožėti gamtine ir kultūrine aplinka.


Mokytoja Vilija

Knygos bičiulių šventė


Raudėnų miestelio bibliotekoje pasibaigus mokslo metams organizuota Knygos bičiulių šventė. Į ją pakviesti aktyviausi 1-4 klasių skaitytojai iš Raudėnų mokyklos- daugiafunkcio centro. Renginio pradžioje aptarta, ką vaikai skaitė, kokios knygutės labiausiai patiko. Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė pakvietė visus knygų nepamiršti ir vasarą bei paragino įsijungti į akciją „Vasara su knyga“. Visiems  besikalbant į bibliotekos duris kažkas pasibeldė. Koks buvo vaikų nustebimas ir džiaugsmas, kai į vidų įėjo Pepė Ilgakojinė! Ji pasakojo apie save, prašė garsiai paskaityti ištrauką iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“, žaidė su vaikais linksmą žaidimą, kiekvienam skyrė įvairių užduočių. Linksmai visiems padūkus bibliotekininkė Danutė atnešė šūsnį knygų ir jomis apdovanojo visus mažuosius skaitytojus, linkėdama niekada nesiskirti su knyga. Renginio pabaigoje visi vaišinosi šventiniu tortu.

Poeto Vytauto Mačernio keliais

Birželio 5 d. mes, Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro 5–8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų S. Veidemanienės ir V. Bružienės, vykome į Šarnelę (Plungės r.), į Vytauto Mačernio gimtinę, nes šią dieną Žemaičių Kalvarijos bendruomenė mini poeto gimtadienį. Prieš tai užsukome į Telšių Žemaitės gimnaziją, apsilankėme Vytauto Mačernio klasėje ir prie neseniai
pastatyto paminklo. Važiavome į Šarnelę prie poeto kapo, atlikome kompoziciją „Pokalbis su poetu“. Bendruomenės namuose dainavome mokytojos Vaivos sukurtas dainas V. Mačernio tekstais. Ir džiugu, ir liūdna prisiminti šį poetą, nes iš gyvenimo išėjo labai jaunas. Dėkojame mokytojoms, kad suteikė galimybę geriau pažinti Vytautą Mačernį.

        
   

Martynas Lučinskas, 6 klasės mokinys

 

Edukacinė išvyka į Kupiškio rajoną

Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro ir Gilvyčių mokyklos mokytojai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kupiškio rajoną „Kupiškio rajono švietimo ir kultūros įstaigų patirtis organizuojant ugdomąjį procesą“. Vizito į Skapiškio pagrindinę mokyklą metu mokytojai išklausė pranešimų apie individualios pažangos stebėjimą ir vertinimą, žiūrėjo mokinių parengtą miuziklą, apžiūrėjo mokyklą, bendravo su Skapiškio mokyklos mokytojais. Išvykos dalyviai pasisėmė naujų idėjų, kaip sėkmingiau stebėti ir fiksuoti mokinių pažangą pamokose, kaip efektyviau teikti mokymosi pagalbą, telkti mokytojus ugdymo proceso tobulinimui.

 Po vizito mokykloje kelionės dalyviai lankėsi Adomo Petrausko sodyboje-muziejuje, kur apžiūrėjo ekspoziciją ir dalyvavo kupiškėnų tradicinio valgio – pyrago „Pakišuolio“ gaminime ir kepime. Pyragas buvo kepamas senovinėje kaimiškoje krosnyje. Kol jis iškepė, mokytojai dalyvavo vaistinių žolių arbatų degustacijoje, išklausė paskaitą apie jų naudą žmogaus organizmui. Keliautojai grįžo namo Kupiškio rajone patyrę daug įdomių įspūdžių.

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ, VYKDANČIŲ IKIMOKYKLINIO / PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS ILGIAU NEI 4 VAL., 2019 METŲ VASAROS DARBO GRAFIKAS

 
 

Ekskursija po literatūrinį Kauną

Gegužės 22 dieną Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos S. Veidemanienės ir auklėtojos V. Aleknavičienės, išvyko į ekskursiją „LITERATŪRINIS KAUNAS“.
Lietuvos švietimo istorijos muziejuje dalyvavome edukacijoje „Knygnešio kelias“, aplankėme rašytojų Maironio, Vaižganto muziejus. Pabuvojome prie miesto pilies, Nemuno ir Neries upių.

Mokinių įspūdžiai

Buvo įdomu, kai vaidinome slaptą mokyklą. Rašėme ant mažų lentučių ir skaitėme iš maldaknygių, sužinojome, kad vaikai buvo klupdomi ant žirnių. Austėja, 8kl
Maironio muziejuje didžiausią įspūdį padarė Maironio prieškambaris. Čia kabėjo didžiulis Jono Mateikos paveikslas „Žalgirio mūšis“. Jau žengiant per poeto namų slenkstį veriamos durys braukia virš jų pakabintų kanklių stygas ir suskamba muzika pagal poeto Maironio eiles „Lietuva brangi“ Kajus, 8kl.
Sužinojau, kad Maironiui labai patiko gamta. Savo kūriniuose aprašė upes, miškus, kalnus. Labai patikdavo gėles. Karolina, 8kl.
Vaižganto namuose mus pasitiko dvi kanarėlės – Mykoliukas ir Severiutė. Namai beveik ant Nemuno kranto. Raminta, 8kl.

Taip pat aplankėme paminklą Vyčiui, kuris stovi šalia Nemuno ir Neries santakos, prie Kauno pilies. Jo autorius yra Arūnas Sakalauskas. Šalia paminklo nusifotografavome, pasigrožėjome jo didybe. Man šis paminklas labai patiko! Jaučiasi, kad Vytis gyvas, o arklys tuoj ims ir sužvengs... Kotryna, 7kl.

Susipažinau su žymių Lietuvos poetų gyvenimo būdu. Sužinojau, kad Maironis ir Vaižgantas buvo labai skirtingos asmenybės. Pasimokiau, kad reikia saugoti savo šalies kūrybą. Donatas, 7kl.

Kai atvažiavau į Kauną, mane pasitiko Nemuno ir Neries upės. Upės buvo nuostabios, ilgos ir švarios. Jos man paliko didžiausią įspūdį. Man labiau patiko Neris, nes jos vanduo buvo daug švaresnis ir skaidresnis. Dar labai patiko Kauno gamta. Ji buvo švari, nesimėtė jokios šiukšlės. Eva, 7kl.

 
 
Mamų šventė 
 
Mokyklos bendruomenė linksmai atšventė Motinos dieną. Po šventinio koncerto, kuriame pasirodė priešmokyklinės ugdymo grupė vaikučiai ir visų klasių mokiniai, mamas pakvietėme į grupinius užiėmimus. Jų metu mamos su mokytojomis kepė vaflius (mokytoja B. Rupšytė), gamino šaltus užkandžius (mokyt. A. Steponavičienė), kepė saldų pyragą (mokyt. D. Kirjanienė), gaminosi papuošalus (mokyt. V. Bružienė),  sukūrė rėmą fotosesijai (mokyt. R. Skudrickienė). Po užsiėmimų grupėse visos mamos kartu su mokytojomis vaišinosi pagamintais valgiais, bendravo, aptarė mokyklos reikalus. Džiugu, kad į renginį susirinko virš 20 mamų, kurioms mokiniai ir mokytojos padovanojo malonią šventę.

 

 

Netradicinio mokymosi diena ir XIX Jurginės Raudėnuose


Su itin dosnios saulės spinduliais, su gausiu būriu namiškių ir svečių, su netradicinėmis pamokomis ir įvairiomis kūrybos dirbtuvėmis, su laiko patikrintomis veiklomis ir vis naujomis patirtimis jau XIX kartą Raudėnuose o

rganizuotas Respublikinis 1–8 klasių mokinių, folkloro ansamblių, švietimo ir kultūros darbuotojų etnokultūrinis-edukacinis renginys „Netradicinio mokymo(si) diena. Partneriškas mokymasis atvirose ir dinamiškose aplinkose. XIX Jurginių šventė Raudėnuose“, skirtas Žemaitijos metams.

Pirmąją valandą „prisijaukinome“ vieni kitus ir aplinką: pasveikinti ŠRSKC instrumentinio styginių trio kūrinių (vad. R. Sinkevičius), Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos R. Baškienės padėjėjos A. Grakauskienės šiltų žodžių, keliavome po Lietuvos regionus per tautinius kostiumus, kuriuos demonstravo ŠRSKC, Gilaičių, Bazilionų, Raudėnų, Drąsučių filialų darbuotojai, prisistatymais sveikinosi Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro tautinių šokių šokėjai (vad. V. Aleknavičienė), žemaitiškai porino Vakarė (mok. A. Steponavičienė), pasirodė ŠRSKC Verbūnų filialo vaikų folkloro ansamblio „Rugelis“ mažiausieji (vad. O. Baranauskienė ir R. Jurgaitienė), ŠRSKC Bazilionų filialo Kurtuvėnų salės folkloro ansamblio „Kurtuovė“ kankliuotojos (vad. E. Ramančionienė), Kelmės jaunimo folkloro ansamblis „Knituva“ (vad. V. Rutkūnas), Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro 1a klasė (mok. D. Mažeikienė, L. Lideikienė, V.Vielavičienė), Šilalės r. Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazijos 8 kl. mokiniai (mok. I. Rudonienė), Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 3c kl. mokiniai (mok. L. Kasparienė), Šiaulių logopedinės mokyklos mokiniai (auklėtoja J. Sruogytė), Kelmės r. Vidsodžio pagrindinės mokyklos mokiniai (direktoriaus pav. V. Kybartienė, mok. V. Vielavičienė), Šiaulių jaunimo folkloro ansamblis „Vieversėlis“ (mok. A. Stankus), Šiaulių r. Drąsučių mokyklos mokiniai (mok. D. Gedmontienė, V. Mikučauskienė).

Per kitas dvi valandas visi – nuo mažiausiojo pirmoko iki vyriausiojo renginio dalyvio – aktyviai ir noriai ugdėsi netradicinėse pamokose ir kūrybos dirbtuvėse, kurias vedė Šiaulių r. Raudėnų ir Kuršėnų Pavenčių mokyklų daugiafunkcių centrų, Kuršėnų kūrybos namų mokytojai, Kuršėnų etnokultūros ir tradicinių amatų centro, ŠRSKC, Raudėnų, Drąsučių, Verbūnų, Micaičių filialų kultūros darbuotojai, ŠRSVB Raudėnų bibliotekos, Telšių r. Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Kaunatavos filialo bibliotekininkės.

Pavasario diena visada darbais ir džiaugsmais yra ilga ir vertinga, tad ir netradicinio mokymosi dienos dalyviai po trijų valandų skubėjo ne namo, o į antrąją dalį – XIX Jurgines Jovitos ir Vidmanto Lubių sodyboje. Čia, kaip ir dera, buvo atliktos Jurginių apeigos: gaspadorių apeiti ir apžiūrėti žiemkenčiai, lauko gale aukota ir alumi aplieta ypatingoji Jurginių duona – derlingumui garantuoti joje įkepamas porinis skaičius kiaušinių, į pirmąją žalumą išvedami galvijai, iš tvarto žengiantys per dalgį ir pjūklą – kad vilkams dantys atšiptų, per jurgučius – kad gerai veršiuotųsi, pasmilkomi verba, pašlakstomi švęstu vandeniu, apeinami gaspadoriaus, apibėgami piemens, raudonos spalvos jurgutis aukojamas po ąžuolu Ganikliui ir Jorei, tądien svogūnai sodinami, kad laimės pilni būtų, jurginai – kad vešliai žydėtų. Po apeigų neatskiriama Jurginių dalis –
jurginėjimas: pirmosios kiaušinienės lauke kepimas ir valgymas, skambant dainoms, trepsint šokiams, rungiantis lauko varžytuvėse, maudantis saulės voniose, tiesiog maloniai ir šiltai bendraujant...

Šįkart jurginėjimas Raudėnuose sutapo su Didžiosios Velykų savaitės „čystuoju“ ketvirtadieniu – su diena, kuomet reikia išsivalyti visus namus ir nusiprausti kūnus. Raudėniškiai, laukdami gausaus būrio svečių, susitvarkė iš kalno, o šventės dieną visus kartu ragino saulės spinduliuose ir malonaus vėjo gūsiuose išvėdinti galvas ir širdis – išmesti nuoskaudas, pavydus, nusivylimus, džiaugtis tuo, kuo esame gražūs, turtingi, įdomūs ir dosnūs... Netradicinio mokymosi dienos ir Jurginių organizatoriai – Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras ir Raudėnų filialas, Raudėnų biblioteka, seniūnija, bendruomenė – nuoširdžiai dėkoja vieni kitiems, partneriams, svečiams ir rėmėjams – ŽŪB „Ginkūnų paukštynas“, „Ūkininkų Baristų duona“ – už dar vienus palaimintai sutiktus žemdirbių naujuosius metus bei sveikina su Balandžio 23-ąja – tikrosiomis Jurginėmis ir Velykų trečiąja diena, kurioje būtinai reikia pasilaistyti vandeniu – taip pašalinsit visokias blogybes, nulemsit sau gerą derlių, sveikatą ir jaunystę. Pabandykim!

Jovita Lubienė

 

Edukacinė išvyka ,,Kalvotoji Žemaitija. Medvėgalis“

Išvykos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Vidurio Žemaitijos lankytinais gamtiniaisir visuomeniniais geografiniais objektais. Pabuvojome pirmajame Žemaitijos muziejuje ,,Baubliuose“,kurį įsteigė bajoras, gamtininkas, senienų mėgėjas – D. Poška. Mokiniai susipažino su jo rinktais eksponatais, išklausė pasakojimo, kaip atsirado ,,Baubliai“, dalyvavo edukaciniame žaidime, susipažino su eksponuojama piešinių paroda ir išausta vienybės juosta, kuri yra 205 m. ilgio.

Aplankėme unikalią Snieginės bažnyčią, kurios altoriai padaryti iš nužievintų ąžuolo kamienų ir šakų, dėl to ši bažnyčia vadinama miškų šventove. Pabuvojome S. Girėno tėviškėje-aviacijos muziejuje. Čia mokiniai dalyvavo edukacijoje: žiūrėjo filmą apie Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą; klausėsi pasakojimo apie S. Girėno vaikystės ir jaunystės metus; apžiūrėjo namą, kuriame gyveno jo šeima.
Kelionę užbaigėme prie Žemaitijos aukštumų karaliaus - Medvėgalio: užkopėme į kalną ir ant aukščiausios jo kalvos perskaitėme Maironio poemą ,,Medvėgalis“. Pasigrožėję jo didybe ir nuostabiais vaizdais, pilni įspūdžių grįžome namo.


Mokytoja Vilija

 

Projektas "Vandens lašas"

Projektą pradėjo 7 klasės mokiniai Informacinių tecnologijų pamokose rinkdami internete informaciją apie vandenį ir kurdami lankstinukus. Matematikos pamokose jie rinko ir patys kūrė uždavinius, kurie buvo susieti su vandeniu. 8 klasės mokiniai matematikos pamokoje sprendė uždavinius, fizikos pamokoje atliko praktinį darbą - skaičiavo ir lygino 1 ml švirkšto ir vandentekio čiaupo lašų mases ir tūrius, chemijos pamokoje atliko tvenkinio, šulinio, kanalo, vandentekio vandens tyrimus, naudojant  lakmuso juosteles. Gamtos pamokose 5-6 kl. mokiniai  atliko analizę kaip vanduo naudojamas mokyklos mokinių šeimose. 

Projekto baigiamasis renginys vyko kovo 28 d. Jame dalyvavo UAB KURŠĖNŲ VANDENYS direktoriaus pavaduotojas Almantas Krivickas, kuris papasakojo daug įdomaus apie vandenį. Mokiniai pristatė savo atliktas veiklas ir jų  išvadas. 

Savo patirtas emocijas ir įspūdžius mokiniai surašė lašeliuose.

Mokytoja Birutė P.

 

Integruotų veiklų projektas „Diena su Vaižgantu“

Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro ir Gilvyčių mokyklos vyresnių  klasių mokiniai susitiko  Raudėnuose, kur dalyvavo bendrame integruotų veiklų projekte „Diena su Vaižgantu“, skirtame Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Po įžanginio mokytojos  S. Veidemanienės  žodžio mokiniai susiskirstė į mišrias grupeles ir stotelių metodu dalyvavo įvairių dalykų pamokose. Per lietuvių kalbos užsiėmimą analizavo „Pragiedrulių“ tekstą (S. Veidemanienė), biologijos pamokoje susipažino su Vaižganto aprašytais augalais (V. Lapėnienė), per muziką dainavo apie dobilą (V. Bružienė), matematikoje susipažino su tikimybių teorija (I. Žalienė), anglų kalbos užsiėmime atliko interaktyvias užduotis, susijusias  su Vaižganto gyvenimu (V. Aleknavičienė). 

Atsigėrę kvapnios pievų žolynų arbatos projekto dalyviai apsilankė Raudėnų miestelio bibliotekoje, kur apžiūrėjo knygų ekspoziciją, skirtą Vaižgantui (bibliotekininkė D. Slavinskienė). Kartu papietavę svečiai ir raudėniškiai išvyko Kuršėnų link. Kultūros centre Kuršėnuose Kalendorių ekspozicijoje ir Kuršėnų meno mokyklos ugdytinių kūrybinių darbų parodoje edukacinius užsiėmimus jiems vedė ŠRSKC vyriausias režisierius Z. Gestautas.

Po to edukacinis užsiėmimas vyko ŠRSKC Micaičių filiale. Jį vedė etikos mokytoja J. Lubienė ir renginių organizatorė Vaiva Melvydaitė.

Baigiamuoju projekto akordu tapo Iškilmingas Vaižganto paminėjimas Micaičių bažnyčioje, kurioje jis kunigavo 1901–1902 metais. Mokytojos V. Bružienės suburtas abiejų mokyklų mokinių choras giedojo giesmes, dainavo, skaitė Vaižganto tekstus, klausėsi vargonų ir smuiko (grojo mokytoja ir 7 klasės mokinė Kotryna Lučinskaitė).

Tikimės, kad šis projektas padėjo mokiniams suvokti Vaižganto asmenybės didingumą, originalumą, veiklos įvairiapusiškumą, kūrinių  grožį, jo meilę, pasiaukojimą lietuviams ir Lietuvai.

 

Aš ir mano močiutė 

Mokykloje vyko PUG ir 1-4 klasių renginys "Aš ir mano močiutė". Į šventę gausiai susirinko ne tik močiutės, bet ir mamos. Jos klausėsi mokinių dainų ir deklamuojamų eilėraščių, dalyvavo viktorinoje, įsijungė į žaidimus.

 

Konferencija "Skaičiaus Pi diena"

Kovo 13 dieną Kuršėnų Pavenčių mokykloje – daugiafunkciame centre vyko Šiaulių apskrities mokinių ir matematikos bei informacinių technologijų mokytojų konferencija „Skaičiaus Pi diena“.

Renginio pradžioje susirinkusius dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Janina Banienė,  švietimo pagalbos tarnybos metodininkas Narimantas Žalys, patirtimi dalijosi mokytojai Aina Mataitė, Paulius Paulauskas, Remigijus Čepas. Konferencijos metu buvo pristatyta 18 pranešimų. Mokiniai aptarė matematikos ir lankstymo galimybes, šrifto magiją matematikoje, mobiliąsias programėles, skaičiaus Pi reikšmę mūsų gyvenime. Mūsų mokyklos 7 klasės mokinė Kotryna Lučinskaitė konferencijoje pristatė tyrimus, susijusius su vandeniu. 

Konferencijos pabaigoje matematikos mokytoja ekspertė Rasytė Gedaminskienė apibendrino nuveiktus darbus, organizatoriai dalyvius apdovanojo „Šviesos“ leidyklos kalendoriais bei rašikliais.  Dar ilgai visi dalijosi įspūdžiais, vaišinosi  arbata.

 

Mokytoja Alma Steponavičienė mokykloje surengė parodą "Iš močiutės indaujos".

       

Bėgimas skirtas kovo 11-ajai

Jau ketvirtą kartą organizuotas bėgimas Raudėnų gatvėmis, skirtas Kovo 11-ajai. Oras buvo palankus bėgikams, bet kai visi grįžo į mokyklą pradėjo smarkiai lyti. Bėgime dalyvavo apie 70 dalyvių. Sėkmingai įveikę 1 km trasą buvo apdovanoti medaliais, vaišinosi arbata ir sausainiais.

 

Šiaulių rajono mokyklų komandinė geografijos olimpiada ,,Žemaitija“


Vasario 6 dieną mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė 4 mokiniai ir mokytoja vyko į Kuršėnų Pavenčių MDC, į tradicinį renginį – komandinę geografijos olimpiadą, kuri jau vyko aštuntą kartą. Šiais metais olimpiada buvo skirta Žemaitijos etnografiniam regionui, nes 2019 metus vyriausybė yra paskelbusi Žemaitijos metais. Olimpiados metu mokiniams reikėjo įveikti keturis turus, kuriuose reikėjo žinoti Žemaitijos paviršių, geografinius objektus, lankytinas vietas, tautinį Žemaitijos paveldą. Olimpiadoje rungėsi vienuolika rajono mokyklų 6 -8 klasių mokinių komandų ir mokinius ruošusių mokytojų komanda. Sveikinu mūsų mokyklos komandą: 7 klasės mokines Irūną ir Kotryną, 8 klasės mokinius Karoliną ir Deividą komandinėje olimpiadoje užėmusius garbingą pirmąją vietą. Džiaugiuosi, kad šie mokiniai gerai mokosi, yra darbštūs, kūrybingi, pažįsta savo kraštą, žino tradicijas ir yra pilietiški: jų pergalė - tai dovana Lietuvos gimtadieniui.


Geografijos mokytoja Vilija Lapėnienė 

Laisvės gynėjų diena Raudėnuose

Šiaulių r. Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre paminėta Sausio 13-oji. Mokyklos bendruomenė susirinko mokyklos kieme prie laužo, kur dainavo patriotines dainas, deklamavo eiles apie Lietuvą, prisiminė kruvinuosius 1991 metų įvykius. Mokykloje eksponuota knygų paroda, stebėtas ir aptartas kino filmas apie Sausio 13-ąją.
Renginį organizavo mokyklos, miestelio bibliotekos ir kultūros centro darbuotojai.

 

„Muzikinė dėžutė“ Raudėnuose

Lapkričio 29 d. Šiaulių r. Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre vyko muzikinis-edukacinis renginys „Muzikinė dėžutė“. Renginyje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai bei pradinių klasių mokiniai iš Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos, Gruzdžių lopšelio darželio „Puriena“, Bubių mokyklos, Kuršėnų Stasio Anglickio bei Kuršėnų
meno mokyklų. Šventės programoje skambėjo įvairių žanrų muzika. Vaikai muzikavo tradiciniais bei netradiciniais instrumentais (stikliniais buteliukais, plastikinėmis lėkštėmis, muzikinėmis terbelėmis, papliauškomis). Klausėsi lietuvių liaudies instrumentų (lumzdelio, birbynės) atliekamos muzikos. Dalyvavo bendrose, improvizuotose muzikinėse veiklose.
Renginį organizavo ir vedė Raudėnų mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Vaiva Bružienė.

 

Įsibėgėja projekto „Kartu mes jėga 2018 m.“

Raudėnų seniūnijoje įgyvendinimas Raudėnų seniūnijos teritorijoje veikiančios bendruomenės ir asociacijos („Raudėnų bendruomenė“, „Dirvonėnų pasaga“, sporto klubas „Raudėnai“, „Dirvonėnų bendruomenė“) į VO „Raudėnų bendruomenė“ teikto ir finansuoto projekto „Kartu mes jėga 2018 m.“ veiklas kviečia įsijungti tiek vietos įstaigas – Raudėnų mokyklą-daugiafunkcį centrą, Raudėnų seniūniją, biblioteką, ŠRSKC Raudėnų filialą, Raudėnų ir Juozapavos bažnyčias – tiek socialiai pažeidžiamus žmones,tiek visus gyventojus. Jau organizuotas Ilgių vakaras, kas savaitę veikia sporto ir poilsio vakarai,praėjusį penktadienį talkiškai tvarkytas Paežerių Šatrijėlės pilkapis. Bendros visų minėtų įstaigų ir bendruomenių atstovų talkos metu buvo iškirsti menkaverčiai pilkapio krūmai, nupjauti nudžiūvę medžiai, surinktos šakos ir šiukšlės, nugrėbti lapai, smėliu užlygintos duobės (nuotraukos iš talkos pridedamos). Ateinantį penktadienį jaunimas vyksta į etno vakaronę Šilalės krašte, o lapkričio pabaigoje visi rinksimės į sporto šventę, muzikos ir draugystės vakarą, pradėsime gaminti vidaus ir lauko dekoracijas seniūnaitijų – Raudėnų, Dirvonėnų, Girkautų, Pažižmėlių, Pamockės – pasipuošimui Kalėdų šventėms, maketuoti 2019 metų kalendorius su Raudėnų seniūnijos vietovių vaizdais. Primename, kad projektas finansuotas iš 2018 m. nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ programos, ir sakome, kad visų laukiame tiek su
mintimis ir pasiūlymais, tiek su aktyviu ir nuoširdžiu dalyvavimu.

VO „Raudėnų bendruomenė“ informacija

Nuotraukos Rasos Gricienės

Netradicinės pamokos gamtoje

Rudens pradžia – metas, kai oras dar šiltas ir leisti laiką patalpoje visai nesinori. Tai geras laikas mokytis gamtoje, derinant darbą su maloniu laiko leidimu.
Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro 5–8 klasių mokiniai išsiruošė į netradicinę integruotą pamoką, kuri prasidėjo Paežerių dvare (Šiaulių r.). Iš čia mokiniai ėjo pėsčiomis 5 km iki Dirvonėnų Liepų alėjos. Eidami sustojo Šatrijėlės piliakalnyje, prie Juozapavos bažnyčios, prie tanko kryžkelėje ir pasiekė Liepų alėją. Mokiniai-gidai pristatė draugams šiuos
objektus vietiniu, istoriniu, gamtiniu, meniniu/literatūriniu aspektais. Svarbiausi faktai buvo pasakyti ir anglų kalba. Mokiniai taip pat turėjo apibūdinti orus, nusakyti debesų tipą, apibūdinti gamtinius ir visuomeninius geografinius objektus, įvertinti kraštovaizdį, atpažinti matytus medžius, krūmus, paukščius, nufotografuoti įdomiausias akimirkas. Laisvalaikiu mokiniai vaišinosi ir žaidė judriuosius žaidimus.
Netradicinė integruoto mokymo veikla buvo skirta paminėti Europos judumo savaitei. Be to siekėme pažinti savo gimtą kraštą, suprasti kokie gamtiniai, etnokultūriniai, istoriniai, kultūriniai paminklai čia stūkso, kuo esame turtingi ir privalome didžiuotis.

 

Gerosios patirties seminare „Tolerancija. Aš esu toks!“

Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijoje mūsų mokyklai atstovavome mes – Kotryna ir Irūna lapkričio 16 diena kalendoriaus lapelyje žymi tarptautinę Tolerancijos dieną. Tądien aš ir Irūna po Šatrijėlės pilkapio tvarkymo talkos išskubėjome į dorinio ugdymo (etikos) gerosios patirties seminarą "Tolerancija. Aš esu toks!" Kuršėnų Lauryno Ivinskio  gimnazijoje. 
    Seminarą mums ir kitų Kuršėnų miesto bei Naisių mokyklos mokiniams ir etikos okytojams vedė Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos etikos mokytoja Vita Pleskūnienė, Šiaulių miesto ir policijos komisariato bendruomenės pareigūnė pasakojo apie priklausomybes ir jų pavojus.
Psichologė iš Akmenės gimnazijos, KLIG "Forumo teatras" neformaliojo ugdymo grupės mokiniai mums pasiūlė įdomių praktinių užsiėmimų. Diskutavome apie patyčias, toleranciją sau ir kitiems. Renginio pabaigoje stebėjome mokinių koncertinius pasirodymus scenoje.    Išvyka į šį seminarą užsitęsė, bet tikrai neprailgo ir labai patiko. Sužinojome, kokia
svarbi yra tolerancija kiekvienam iš mūsų ir tarp mūsų. Tuo, ką sužinojome, išmokome, patyrėme – pasidalinsime su bendramoksliais etikos pamokose (bent jau etikos mokytoja Jovita to labai tikisi...:)

Kotryna Lučinskaitė ir Irūna Kačinskytė, 7 klasės mokinės

AŠ PAŽINAU KARALIŲ TAVYJE…

Taip vadinasi kompozicija, kurią 7–8 klasių mokiniai paruošėme su literatūros ir muzikos mokytojomis S. Veidemaniene ir V. Bružiene pagal poeto V. Mačernio sonetus. Pirmieji klausytojai buvo mokyklos mokytojai, nes tą dieną jų profesinė šventė.
Paskui išdardėjome kelionėn į Žemaičių Kalvariją ir Šarnelę artimiau susipažinti su Vytauto Mačernio gimtine ir kūryba.
 Žemaičių Kalvarijoje aplankėme Mačernio muziejų. Jame matėme išlikusius poeto baldus, nuotraukas, išgirdome įdomių gido B. Kleinausko pasakojimų, deklamavome ir dainavome sonetus.
Nuvykome prie poeto kapo Šarnelėje. Ten uždegėme žvakeles, paskaitėme sonetų. Po to nuvažiavome į Gardų Ozą, ten užbėgome į kalnelio viršų ir pasigrožėjome nuostabiu kraštovaizdžiu.
Pabaigai aplankėme Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčią.   Iš kelionės grįžome labai laimingi, nes turėjome progą artimiau susipažinti su Vytautu Mačerniu ir jo nuostabia kūryba.

Kotryna Lučinskaitė, 7 klasės mokinė

TEATRAS KITAIP


Tai netradicinės pamokos netradicinėje erdvėje. Lapkričio 9 dieną 5-8 klasių mokiniai vyko į edukaciją Vilniuje. Užsiėmimą vedė aktorė Gintarė. Pasidėjome telefonus, nusiavėme batus, susėdome...žaidėme žaidimus, kurie padėjo pažinti, „atrast“ tikrąjį save. Virtome daiktais, gyvūnais, pasakojome savo istorijas, žiūrėdami draugui į akis. Manau, kad daugumai pavyko pabūti savimi ir su savimi. Tikrai mačiau, kad ir mokytojoms patiko. Tik kelionės minusas, kad negalėjome pabūti Vilniuje. Po edukacijos iškart turėjome grįžti į Raudėnus.

Irūna, 7 klasės mokinė

 

Respublikinio projekto “Atverk duris vasarai” aktyviausių dalyvių išvyka

Nors vasara jau baigėsi, bet jos atgarsiais dar vis džiaugiamės ir rudeniui įsibėgėjus. Vasarą mūsų mokykloje jau trečius metus vykdytas Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotas mokinių užimtumo projektas “Atverk duris vasarai”. Mokykloje organizuotos veiklos buvo pastebėtos ir įvertintos: vienas mokyklos mokytojas pakviestas dalyvauti apdovanojimo
ceremonijoje, kuri vyko Helsinkio mokslo centre “Heureka”.
Išvyka organizuota spalio 5-7 dienomis. Kelionės programa buvo tikrai intensyvi, bet spėjome nuveikti viską, kas buvo suplanuota. Po naktinio važiavimo per Lietuvą, Latviją ir Estiją šeštadienio rytą jau buvome Helsinkyje ir džiaugėmės galimybe išbandyti, patyrinėti, sukurti, pasitikrinti savo žinias Helsinkio mokslo centre “Heureka”. Tai puiki vieta patyriminei,
kūrybiškai, integruotai mokomąjai veiklai vykdyti bet kokio dalyko pamokoje.
Džiaugėmės suteikta galimybe pamatyti Helsinkio, Talino ir Pernu senamiesčius, tuo pačiu metu klausantis gidės pasakojimo apie šių miestų praeitį ir dabartį. Galėjome paragauti nacionalinių patiekalų, palyginti suomių ir estų laisvalaikio leidimo įpročius su lietuviškomis tradicijomis. Kiekvienam mokytojui tai patirtis, kuria galės pasidalinti su savo mokiniais.
Grįžome iš kelionės patobulinę ne tik tarpkultūrines, pažintines, dalykines kompetencijas, bet ir praturtėję naujomis idėjomis kitų metų projekto “Atverk duris vasarai” vykdymui, pasidalinę savais džiaugsmais, susiradę naujų draugų.

Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro
projekto koordinatorė Vaida Aleknavičienė

 

,,Sveikata iš mano dažo – sodo‘‘


Lapkričio 8 – 15 d. ikimokyklinio ugdymo grupėje vyko renginių ciklas, skirtas pažymėti Europos sveikos mitybos dieną. Kiekvieną dieną, o ypač šių, specialiai suorganizuotų renginių metu, stengiamasi atkreipti vaikų dėmesį į tinkamo maitinimosi svarbą, formuojamas teisingas vaikų požiūris į mitybą.

,,Sveikas ir nesveikas maistas“. Šio renginio metu į darželį atskubėjo ,,sveikuoliukas‘‘, kuris atsinešė pilną pintinę įvairaus maisto. ,,Sveikuoliukas“ pasakojo, kurį maistą valgyti sveika, o kurio turėtume valgyti mažiau ar visai atsisakyti ir mokė rūšiuoti maistą į sveiką ir ne. Vaikai sveiką maistą turėjo sudėti į ,,linksmą“ dėžę, o nesveiką į ,,liūdną“ dėžę. Renginio pabaigoje visi vaišinosi tik iš linksmosios dėžutės.
,,Kiškelio kokteilis‘‘. Šio užsiėmimo metu auklėtoja Alma pasakojo vaikams apie daržovių ir vaisių naudą,mokė kaip galima iš jų pasigaminti skanų kokteilį. Į pagalbą atskubėjo Imantuko mama, kuri padėjo suplakti obuolių ir morkų kokteilį. Vaikai gėrė šviežias sultis ir džiaugėsi, kad ne tik sveika, bet ir skanu.

,,Morkytės istorija“. Morkytė papasakojo vaikams istoriją apie lysvę, kur ji auga, kaip ji jaučiasi, ką ji gali duoti kitiems. Vaikai ragavo morkytes, nusakė jų spalvą ir formą, o pasistiprinę iš likusių morkų sudėliojo savo vardo pirmąją raidę.

Vilija Lapėnienė

 

Rudens spalvos


Mokytoja Alma Steponavičienė organizavo mokinių kurtų darbelių ir knygučių parodėlę „Rudens spalvos“. Parodoje dalyvavo darželinukai, priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai. Vaikai turėjo padaryti darbelius iš gamtinės medžiagos ir sukurti knygučių apie rudenį.
Į parodą buvo atnešta 38 knygutės. Visos įdomios ir gražios. Sunku buvo išrinkti pačią įdomiausią, vertą prizo knygelę, todėl buvo apdovanoti visi vaikai.

 
 

 

Netradicinio ugdymo diena Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre

Kaip ir kasmet po Mokslo ir žinių šventės mokykloje vyko netradicinio ugdymo užsiėmimai. Ankstesniais metais esame išbandę interaktyvias veiklas, sveikatinimo užsiėmimus, pamokas miestelio erdvėse ir t.t. Šiemet netradicinio ugdymo diena prasidėjo veiklomis, vykusiomis mokyklos ir lauko erdvėse. Pavadinome jas „Veikime kartu“ ir organizavome bendradarbiaudami su Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato darbuotojais.

Dieną pradėjome rimtais darbais – mokiniai, vadovaujami savo klasių vadovų, rinko atstovus į mokyklos mokinių savivaldą, peržiūrėjo ir koregavo mokinio elgesio kodeksą, aptarė savo individualius mokymosi lūkesčius, planavo būsimas veiklas. Po rimto darbo reikėjo pasistiprinti – atrodo, kad bendruomeniniai pusryčiai po svarbių darbų taps mokyklos tradicija. Bendrai gerti arbatą ir valgyti susineštus užkandžius visiems buvo skanu, smagu ir šeimyniška.

Svečiai iš policijos komisariato atvyko tuoj po bendrų pusryčių. Atvyko ne tuščiomis: policininko profesiją pristatė papasakodami apie savo darbo ypatumus bei parodydami įvairią amuniciją, kuri naudojama ekstremaliais atvejais. 5–8 klasių mokiniai, dirbdami mišriose grupėse, pasitikrino savo loginio mąstymo gebėjimus specialiai įrengtame paslapčių kambaryje. Veiklas organizavo ne tik svečiai, bet ir mokyklos mokytojai: pradinių klasių mokiniai ugdė savo meninius gebėjimus ir kūrybiškumą vadovaujami pradinių klasių mokytojų,  su mokytoja V. Bružiene kiekvienas 5–8 klasių mokinys nusipynė draugystės apyrankę (nagingesni dar po vieną padarė savo artimam žmogui), matematines žinias mokiniai atgaivino su mokytoja I. Žaliene, o vadovaujami mokyklos direktorės Z. Bezarienės visi susipažino su mokyklos valdymo pradžiamoksliu.

Kokia gi diena be aktyvaus sporto? Judriaisiais žaidimais mokyklos stadione užbaigėme netradicinio ugdymo dieną.   

Refleksijos metu mokiniai sakė, kad smagu buvo dar nors vieną dieną nesisėsti į suolą prie vadovėlių

.

Mokytoja V. Aleknavičienė

 

 

Daugiau nei pusmetį veikianti “Tėvų linija” - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais. Paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12, su Paramos vaikams centro psichologais galima konsultuotis dėl įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.

Daugiau informacijos:

 www.pvc.lt/lt/naujienos/434-tevu-linijoje-visiems-prieinama-psichologu-pagalba 

 www.facebook.com/PVC.lt/posts/2105794679447326

 

Zipio draugai

Tarptautinė programa 5–7 metų vaikams.

Nuotolinis mokymas

Nuotolinio mokymo informacija

Vaikų linija

Tėvų linija

Tėvų linija

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.