Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras

Šiaulių rajonas

ŠIAULIŲ R. RAUDĖNŲ MOKYKLA-DAUGIAFUNKCIS CENTRAS SKELBIA ATRANKĄ IKIMOKYKLINIO UGDYMO AUKLĖTOJO PAREIGOMS UŽIMTI

Na ką.Taigi sveikinam jus visus su vasaryte, kurios dar nėra. Gerai pailsėkit, pasideginkit ir  kad kiti mokslo metai būtų dar geresni! Linksmų atostogų!!!!

 

 

 

 

 

Knygos bičiulių šventė

 

Birželio pirmąją dieną 12 val. į Raudėnų biblioteką sugužėjo būrys pradinių klasių mokinių. Čia 

buvo pakviesti tie vaikai, kurie per visus mokslo metus perskaitė daugiausiai knygų. Juos atlydėjo Raudėnų mokyklos- daugiafunkcio centro direktorė Zita Bezarienė.  Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė visus pasveikino su Vaikų gynimo diena ir pasidžiaugė, kad mažieji draugauja su knyga. Vaikus labai pradžiugino netikėtai pasirodžiusi Lapė (Roma Kybartienė). Ji sakė, kad šiandien daro staigmenas tiems vaikams, kurie mėgsta skaityti ir daug skaito. Pabendravusi su vaikais, Lapė perdavė vienos knygutės prašymą. O knygutė prašė:

„Mieli vaikai, nerašinėkite mano lapuose, aš ne sąsiuvinis.  Neplėšykite mano lapų. Man skauda. Aplenkite mane popieriumi. Būsiu sveika ir švari. Neimkite manęs nešvariomis rankomis. Aš noriu būti švari!“  Vaikai pažadėjo, kad knygutes mylės  patys ir kitiems pasakys jas saugoti.

Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė ir mokyklos direktorė Zita Bezarienė įteikė aktyviausiems skaitytojams padėkos raštus ir atminimo dovanėles. 

Po renginio dar niekas neskubėjo namo: valgė pyragą ir ragavo obuolių  sultis. Skaitytojai išsiskirstė bibliotekininkei pažadėję ir vasarą nepamiršti kelio į biblioteką.

Danutė Slavinskienė

 

ATVERK VASARAI DURIS

Edukacinė išvyka į Vilnių

Saulėtą gegužės 18- tosios dieną grupė Raudėnų mokyklos- daugiafunkcio centro mokinių išvyko į Vilnių.

Aplankėme M.Mažvydo, universiteto bibliotekas, pabuvojome garsiojoje Užupio respublikoje. Grįždami

Kernavėje užkopėme ant piliakalnių.

Mokinių įspūdžiai iš ekskursijos

Užupis - labai keista, įdomi, bet tuo pačiu ir graži vieta. Šios vietos gyventojai turi savo taisykles. Jie turi savo

konstituciją. Tiesa, taisyklės be galo neįprastos, tokios kaip ,,Šuo turi teisę būti šunimi‘‘

Gabija 9 klasė

 

Patiko Laisvės angelas, saugantis šią „respubliką“..

Tai įspūdingo aukščio statula ant kolonos. Gaila, kad saulė trukdė ją nufotografuoti...

Nedas 9 klasė

Įdomiausias ekskursijos momentas buvo ekskursija po senąjį Vilniaus universitetą. Gidė tikrai išsamiai, bet

trumpai papasakojo jo įkūrimo bei restauravimo istoriją. Buvo galimybė pamatyti universiteto salių

didingumą, įvairių knygų gausumą. Išgirdome, koks nelengvas, tačiau labai pelningas, yra restauratorių

darbas. Gidė pasakojo tikrai suprantamai, paprastai.

Irmantas, 10 kl.

Vilniaus universitete mane nustebino baltoji salė, kurioje dirba profesoriai ir kurioje buvo eksponuojami pasenę, nebenaudojami teleskopai. Taip pat teko užlipti į šviesulių stebėjimo vietą, tai yra universiteto bokštą, iš kurio metėsi beveik viso senamiesčio panorama.

Tomas, 10 kl.

Vilniaus universitete buvo nemažai įdomių vietų, bet labiausiai patiko Smuglevičiaus salė, kurioje galėjome amatyti B. Radvilaitės laiškus ir kitus praėjusių amžių raštus. Buvo eksponuojami dailininko P. Smuglevičiaus dažai. Be galo daug senų enciklopedijų, įvairių knygų.

Faustas, 10 kl.

M.Mažvydo biblioteka -vienas gražiausių Vilniaus pastatų. Pastato išskirtinumą lemia sniego baltumo

kolonos, kurios suteikia bibliotekai didingą įvaizdį.

Atvykęs į biblioteką nustebau: išorė buvo rimta, didinga, o vidus- jaukus ir malonus. Skaitykla man

pasirodė žaisminga, įdomi, o kitos pastato patalpos buvo skirtos darbui, mokslui, menui ,todėl jos man

nekėlė linksmų įspūdžių. Atrestauruota biblioteka buvo graži, nauja. Biblioteką puošia M.Mažvydo

skulptūra, o fojė sieną Antano Garbausko sukurtas spalvoto stiklo vitražas.

Nedas ,8 klasė

Aplankėme pirmąją sostinę Kernavę. Užkopėme į keturis jos piliakalnius. Eva, 5 klasė

O man labiausiai patiko Lizdeikos piliakalnis, nes jis buvo aukščiausias.

Smiltė, 5 klasė

Man labiausiai patiko sėdėti ant žolės, ant piliakalnio šlaito. Grožėtis viskuo iš aukštai. Viskas taip maža, bet tai ir gražina visą vaizdą.

Irūna, 5 klasė

Motinos diena Raudėnuose

Visą savaitę prieš Motinos dieną mokykla kvepėjo kepamais sausainiais, kuriuos gamino visų klasių mokiniai. Penktadienį iš ryto į renginį „Mes kartu“ susirinko ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų mamytės. Jos su savo vaikais dekoravo indelį ir į jį pasėjo pupą. Sėjinukai surikiuoti klasėje ant palangės – vaikai lauks, kol jie sudygs. Po to visi kartu vaišinosi, mažieji dovanojo mamytėms darbelius, dainavo, šoko ir deklamavo.

Vėliau į mokyklą sugužėjo 1–10 klasių mokinių mamos. Jų laukė šventinis sveikinimas, kuriame dalyvavo visi vaikai, mokinių gamintos gėlės ir dovanėlės. Mokiniai pristatė stendinius pranešimus „Mūsų sėkmės istorija“, pasakojo apie savo ir draugų pasiekimus 2016–2017 m. m. Po to vyko praktinės veiklos, kuriose dalyvavo 15 šeimų. Mamos su savo vaikais keliavo iš stotelės į stotelę ir atliko įvairias užduotis – relaksavo gamtos stotelėje, iš širdies kalbėjosi su savo vaiku gražių žodžių stotelėje, šeimos įsiamžino fotosesijoje prie žibuoklėmis papuoštos foto sienos, dėliojo dėliones, sprendė galvosūkius žaidimų stotelėje.

Vėl visiems susirinkus į būrį buvo aptarta, kaip sekėsi užsiėmimuose, apdovanoti įvairių konkursų laimėtojai, visi draugiškai vaišinosi mokinių keptais sausainiais ir arbata.

Silvija Grinienė

 

Netradicinio mokymo(si) diena ir XVII Jurginės bei Atvelykis Raudėnuose

Septynioliktąjį kartą į Raudėnus sukvietusi Jurginių diena buvo kaip visada turtinga ir netradicinių pamokų, ir šventiškų apeigų, ir  pažintinių veiklų, ir folklorinių šokių, ir vietos įstaigų bendradarbiavimo, ir visų susirinkusiųjų geros nuotaikos bei aktyvaus nusiteikimo.

Nuo pat ryto Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre susirinkę raudėniškiai ir svečiai iš Šiaulių logopedinė mokyklos, Kuršėnų kūrybos namų, Etnokultūros ir tradicinių amatų centro, Daugėlių politechnikos, Pavenčių mokyklų, L. Ivinskio gimnazijos, Gilvyčių ir Verbūnų mokyklų, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro, Raudėnų, Drąsučių, Gilaičių filialų, Verbūnų filialo folkloro ansamblio „Rugelis“ (NVŠ gavėjas), Raudėnų folkloro ansmblio „Gerviki“ (NVŠ gavėjas), ŠRSKC vaikų liaudiškų šokių studijos „Diemedėlis“ (NVŠ gavėjas), Šilalės kultūros centro folkloro ansamblių „Gers smuoks“ir „Smuokiuka“ (NVŠ gavėjai), tiek mokiniai, tiek mokytojai ir kultūros darbuotojai „prisijaukino“ mokyklos erdves atlikdami kūrybiškas užduotis, susipažino pristatydami koncertinius pasirodymus ir dalyvaudami socializacijos žaidimuose, prisiminė Atvelykio tradicijas įsirengdami foto sienelę, pasinėrė į netradicinio mokymo(si) veiklas, integruojančias įvairaus amžiaus mokinius bei įtraukiančias aktyvias formalaus ir neformalaus ugdymo formas.

  Nors visą Jurginių šventę laistė „dangaus krapyla“, apeigos buvo atliktos sąžiningai ir atsakingai – žiemkenčiai aplankyti, gyvuliai apsmilkyti ir į pirmąją žalumą išvaryti, laimės pilni svogūnai pasodinti, vaismedžiai pažadinti. Tik jurginėjimas neužtruko – pasisotinę pirmąja šį pavasarį lauke kepta kiaušiniene, žemaitišku kastiniu, žolelių arbata vėl visi susirinko mokykloje.              

Čia Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė supažindino su  projekto „Susipažinkim su Šiaulių rajonu kitaip“ metu sukurtu ir interneto actionbound.com žaidimo platformoje (bei Šiaulių rajono savivaldybės, ŠRSVB interneto svetainėse) publikuotu edukaciniu žaidimu, apimančiu 12 Šiaulių rajono lankytinų turistinių vietų virtualių maršrutų, iš kurių vienas veda per Raudėnų miestelio lankytinas vietas. Visi dalyviai, susiskirstę į 6 grupes, įsirašę bei telefonuose aktyvavę mobiliąsias programėles, noriai ir smalsiai keliavo fiksuotu maršrutu ir stengėsi atlikti visas užduotis. Edukaciniame žaidime nugalėjo jaunimo svečių komanda iš Šilalės kultūros centro.

Kartu ir svečiai, ir namiškiai vykdė ir dar vieną užduotį „Akcijos „Darom“ idėjų bankas“: kiekviena komanda pristatė savo siūlymus/matymus/idėjas ir kt., kur, kaip, ką, kodėl būtų galima įrengti, pakeisti, sutvarkyti, papuošti, padaryti Raudėnų lauko ir vidaus erdvėse. Prisibėgioję lauke, visi ilsino kūnus ir mankštino protus mokydamiesi-žaisdami mokomąjį pačių raudėniškių sukurtą edukacinį stalo žaidimą „Išminties gyvatė“ čia ir vėl pergalės vainiku puošėsi svečių ir Šilalės komanda. Po sočios „šilkinės“ košės vakarienės Raudėnų kultūros namuose, grojant šauniems muzikantams Dianai ir Albertui Martinaičiams bei Dianai ir Arūnui Vaičeliams iš Šiaulių, renginių dalyviai smagiai, energingai ir trankiai trypė folklorinių šokių vakaronėje.

Ilga ir aktyvi diena, užsibaigusi tik 23 val., neprailgo: viena kitą keičiančios įvairios veiklos ir su mokymusi, žaidimu, formaliu ir neformaliu ugdymu susipynusios veiklos ne tik praturtino tradicinį mokymąsi, bet ir dar kartą patvirtino, kad toks pažinimas, nors ir momentinis, suvienija ir skirtingų amžių, ir skirtingų sričių, ir skirtingų galimybių dalyvius, mokomosiomis priemonėmis paverčia ir kasdienes erdves, ir daiktus, turi prasmę ir padeda siekti bendrų tikslų.

                              

   

ŠALIES MOKINIŲ INTERNETINIŲ SVETAINIŲ KŪRIMO KONKURSAS

Šalies mokinių internetinių svetainių konkursas vyko kovo 31 d. Panevėžio r. Velžio gimnazijoje. Šiame konkurse dalyvavo 12 mokinių iš penkių savivaldybių. Kiekvienas dalyvis per 4 valandas turėjo sukurti interneto svetainę tema „Tautinių drabužių galerija“. Mūsų mokykla jau antrą kartą dalyvavo šiame konkurse ir šiais metais ją atstovavo dešimtokai Irmantas Vilimas ir Tomas Zykas.   Abu mokiniai pasirinkę turinio valdymo sistemą WiX sukūrė puikias galerijas ir užėmė  prizines vietas. Prizininkai buvo apdovanoti puikiais prizais. Kol mokiniai dirbo prie svetainių kūrimo mokytojai dalyvavo seminare.

IT mokytoja Birutė Petronytė

Raudėniškių edukacinė išvyka į UAB „Šiaulių vandenys“

Kovo 22- ąją dieną minima Pasaulinė vandens diena. Lietuva gali pasidžiaugti gausiais geriamo vandens ištekliais. Šio požeminio turto giluminiuose kloduose gausu, todėl prognozuojama, kad dėl geriamo vandens galėsime nesirūpinti dar ilgai. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia jo tausoti. Koks yra vandens kelias nuo gręžinio iki čiaupo mūsų namuose, bandė išsiaiškinti Raudėnų mokyklos- daugiafunkcio centro 7–10 kl. mokiniai, apsilankydami Šiaulių miesto Birutės vandenvietėje, kurią eksploatuoja UAB „Šiaulių vandenys“. Vandenvietėje vanduo išgaunamas iš 190 m gylio gręžinio. Paskui aštuoniuose slėginiuose filtruose, kurie užpildyti 60 cm. storio kvarcinio smėlio ir 90 cm. storio antracito sluoksniais, išvalomas nuo geležies pertekliaus ir patenka į švaraus vandens rezervuarus, iš kurių yra tiekiamas gyventojams.

Po to vykome į Šiaulių miesto nuotekų valyklą Jurgeliškių kaime, pastatytą 2004 m. įgyvendinant Šiaulių aplinkosaugos projektą. Apžiūrėjome nuotekų valymo įrenginius ir išsiaiškinome valymo būdus. Patys įsitikinome, kad dabar į atvirus vandens telkinius – į Kulpės, Mūšos, Lielupės upes bei Baltijos jūrą – išleidžiamas išvalytas vanduo yra dar švaresnis.

Chemijos mokytoja Laima Kairytė

Diskusija „Kas lemia mokymosi sėkmę?“

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre organizuota diskusija „Kas lemia mokymosi sėkmę?“, kurioje dalyvavo buvę dešimtokai, dabar besimokantys Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijoje, mūsų mokyklos devintos ir dešimtos klasės mokiniai bei mokytojai. Buvo įdomu sužinoti, kaip sekasi mūsų buvusiems auklėtiniams, išgirsti apie sunkumus, kurie rudenį laukė naujoje mokykloje, sužinoti, kaip sekėsi adaptuoti naujoje aplinkoje. Taikydami teiginių metodą ir dirbdami mišriose grupėse renginio dalyviai diskutavo, kas lemia mokymosi sėkmę, koks yra mokytojo vaidmuo, nuo ko priklauso geri mokinio pasiekimai, kokia 

pamoka yra gera. Renginio pabaigoje visi vaišinosi mokyklos virėjos Natalijos keptomis pasakiškai skaniomis bandelėmis.

Susitikimas buvo naudingas tiek mokytojams, tiek vyresniųjų klasių mokiniams. Džiaugiamės, kad gimnazistai noriai pasidalino įgyta patirtimi naujoje mokykloje.

Sekretorė Silvija Grinienė

 

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre kovo 20-24 dienomis vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Kasmet „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“ dalyvauja didžioji dalis Lietuvos švietimo įstaigų ir mokyklų bendruomenių, kurios vykdo įvairias veiklas, skirtas stabdyti patyčias ir skatinti draugišką, pagarbų elgesį.

Mokykloje ši savaitė prasidėjo radijo laida „Gyvenkime draugiškai“, kurios metu mokytoja Erika Jocienė pristatė savaitės renginius. Dešimtokai kalbėjo apie draugystę, mokiniai klausėsi dainelės „Šypsenėlė“.

Antradienį vyko akcija „Visa mokykla šoka“. Per pertraukas mokytoja A. Steponavičienė su mažaisiais mokiniais šoko ratelius „Garnys“, „Graži mūsų šeimynėlė“, „Kurapkytė rugiuos“, folklorinius šokius „Malūnėlis“, „Suktinis“. Vaikučiai noriai ir nuoširdžiai šoko, trypė ir džiaugėsi.

 Visą savaitę po pirmos pamokos vyko Judriosios pertraukos, t.y. mankštos.

 Vyko akcija „Tolerancijos traukinys“. Mokytoja Regina Skudrickienė padarė labai gražų spalvotą traukinį, kurį pakabinome laiptinėje. Į jo vagonus mokiniai rašė ir klijavo mandagumo žodžius „ačiū“, „dėkui“, „prašau“, „labas rytas“, „iki malonaus“ ir kt.

Mokyklos bendruomenė dalyvavo projekte „Spalvų ir jausmų savaitė“. Kiekvieną dieną mokytoja Diana Kirjanienė aptardavo tos dienos spalvos reikšmę ir atitinkamo jausmo svarbą žmogaus gyvenime. Pirmadienis buvo baltos spalvos ir apkabinimų diena, antradienis – raudonos ir komplimentų diena, trečiadienis – geltonos ir šypsenų diena, ketvirtadienis – mėlynos ir pasisveikinimų diena, penktadienis – žalios ir gyvybingumo bei energijos diena. Mokyklos bendruomenė puošėsi skirtingų spalvų rūbais ir dalijosi jausmais.

Mokytoja Regina Skudrickienė organizavo akciją „Gerų darbų maišas“. Mokiniai kiekvieną dieną darė gerus darbus namuose ir mokykloje, rašė į lapelius ir klijavo juos į maišą, kabantį ant sienos.

Akcijoje „Ištiesk gerumo ranką“ taip pat dalyvavo visos mokyklos mokiniai. Buvo suklijuotas medis iš rankyčių ir pėdučių pirmame aukšte. Mažieji su mokytoja Diana Kirjaniene į rankytes rašė vardus, didieji-į pėdutes problemą, o į rankytes jos sprendimą.

„Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ užbaigė klasių valandėlės. 1–4 klasėse vyko pokalbiai, o 5–10 klasių mokiniai su mokytoja Vaida Aleknavičiene žiūrėjo filmą ir jį aptarė.

Mes gyvename draugiškai!

                                                                               Logopedė, spaecialioji pedagogė Erika Jocienė

Pradinukai lankėsi Kuršėnuose

Kovo 17 dieną pradinukai vyko į Kuršėnus.  Amatų centre dalyvavo edukacinėje veikloje, apžiūrėjo parodas, Kultūros centre žiūrėjo spektaklį "Vincukas". Labiausiai vaikams patiko lipdyti iš  molio. Kiekvienas nusilipdė po pieštukinę. Užbaigus lipdyti, liaudies meistras A.Tamašauskas pakvietė vaikus į dirbtuves ir parodė, kaip žiedžiami puodai. Vaikai susikaupę stebėjo, kaip molio gabalas virsta gražia puodyne, vaza bei puodeliu. Namo visi grįžo su gera nuotaika bei žinių bagažu...

LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVŲ ŠVENTĖ-APŽIŪRA „ŠOKSIM ŠOKIMĖLĮ“

Nedo Kirjano autorinė piešinių paroda

Devintos klasės mokinys Nedas Kirjanas jau daug metų domisi daile ir mokosi Kuršėnų meno mokykloje. Rajoninėje dailės olimpiadoje jis atstovavo mūsų mokyklą. Jam grįžus iš olimpiados buvo surengta autorinė piešinių paroda. Buvo eksponuojami Nedo tapybos kūriniai, įvairūs eskizai, Manga stiliaus darbai. Mokyklos bendruomenė pasidžiaugė darbų įvairove, technika, sukurta šilta nuotaika...

IŠVYKA Į ŠIAULIŲ VIEŠĄJĄ POVILO VIŠINSKIO BIBLIOTEKĄ

Kovo 13 d. 5–8 klasių mokiniai vyko  į ekskursiją  po atsinaujinusią ir šiuolaikišką Šiaulių viešąją Povilo Višinskio  biblioteką.bibliobibliot

Apžiūrėjome erdvias, aprūpintas naujausiomis IT priemonėmis bibliotekos patalpas (konferencijoms ir susitikimams skirtas sales, skaityklas, kino salę, kompiuterių klasę), sužinojome, kokia veikla užsiima bibliotekos skyriai (Abonementas, Informacijos, Skaitytojų aptarnavimo, Meno ir muzikos, Vaikų literatūros ir kt.), kokios paslaugos yra teikiamos bibliotekos lankytojams, kokie klubai veikia bibliotekoje. 

Ekskursijos metu turėjome galimybę pamatyti seniausią, mažiausią ir didžiausią bibliotekoje saugomą knygą ir sužinoti, kokį kelią nueina knyga, kol patenka į lentyną.

Taip pat  pažintinių-edukacinių užsiėmimų metu susipažinome su naujausiomis technologijomis – valdėme sukurtus robotus, išbandėme virtualios realybės akinius, dalyvavome literatūrinėje viktorinoje, kurios atsakymus fiksavome planšetiniuose kompiuteriuose.

Edukacinė išvyka buvo įdomi ir naudinga.

Mokytoja Alma Lučinskienė

 

Projektas „Čia mūsų Lietuva“ Raudėnų mokykloje- daugiafunkciame centre

SDC11018

  Jau ne pirmi metai, kai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo paminėjimo renginiai mūsų mokykloje vyksta ne vieną dieną. Šiais metais tradiciją tęsėme vykdydami projektą „Čia mūsų Lietuva“.

SDC10902

 Renginių ciklas prasidėjo kovo 8 d. – tarptautinės Moters dienos paminėjimu. 1–6 klasių mokiniams vestas integruotas etikos ir etnokultūros renginys „Močiučių patiekalai“. Į svečius pasikvietę savo močiutes, mokiniai susipažino su senaisiais amatais, mokėsi elgesio prie stalo etikos, varžėsi atlikdami kasdienius ir neįprastus buities darbus - jie skuto bulves, mušė sviestą. Močiutės taip pat varžėsi - pjaustė lašinukus, svogūnus. Mokyklos darbuotojos bulves sutarkavo ir iškepė be galo skanių blynų, kuriais visi vaišinosi.

  Dailės pamokų metu mokiniai kūrė erdvines kompozicijas, piešė piešinius apie Lietuvą, kurie šventiniu laikotarpiu papuošė mokyklą.

  Kovo 9 d. Raudėnų gatvėse galėjai sutikti įvairaus amžiaus bėgikų, nuo ikimokyklinuko iki garbaus amžiaus senjoro. Tai jau antrus metus vykdoma visos Raudėnų bendruomenės akcija, skirta 

SDC11071

Kovo 11-ajai paminėti – bėgimas Raudėnų gatvėmis. Visi dalyviai sustojo sudarydami žodį LIETUVA ir nusifotografavo. Vėliau degė laužas, buvo vaišinamasi bendruomenine koše, kuriai produktus nešė visi, kas tik galėjo.

 Kovo 10 d. įsijungėme į pilietinę iniciatyvą „Gyvasis tautos žiedas“. Iniciatyvoje dalyvavo ne tik mokyklos darbuotojai ir mokiniai, bet ir tėvų bendruomenė. Visa savo didybe skambėjo mokinių skaitoma Maironio „Lietuva brangi“, Tautiška giesmė, įamžinome menišką trispalvį mūsų bendruomenės žiedą.

Manome, kad kuo kūrybiškiau, įdomiau, laisviau bus minimos Lietuvai svarbiausios datos, tuo labiau jauni žmonės bus skatinami susimąstyti, kas tai yra laisvė, demokratija, bus ugdomas pilietiškumas ir pasididžiavimas savo Tėvyne.

                                                                 Mokytoja metodininkė Vaida Aleknavičienė

Siūlome tėveliams pasiskaityti!

 Eilėraščių konkursas  „Tu pati gražiausia, mano Lietuva!”

Gražią, saulėtą, bet  baltą vasario 24 dieną, mūsų mažoji princesė iš ikimokyklinės ugdymo grupės, Fausta Arvazevičiūtė, dalyvavo nuostabioje šventėje. Kuršėnų  lopšelyje-darželyje vyko eilėraščių konkursas „Tu pati gražiausia, mano Lietuva!“. Fausta deklamavo Vytės Nemunėlio eilėraštį „Mano Vytis it trispalvė“. Pirmą kartą dalyvavusiai  tokiame renginyje mergaitei drebėjo širdelė, tuo labiau, kad deklamuoti eilėraštį pradėjo pirmoji. Nors ir neužėmėme prizinių vietų, gavome maišą dovanų, įdomios patirties, paganėme akytes ir namo parsivežėme gerą nuotaiką.

Mokytoja Diana Kirjanienė

 

Linksmoji gamtos viktorina

Vasario 23 dieną Pavenčių mokykloje vyko Šiaulių rajono 6-9 klasių mokinių gamtamokslinė viktorina, kurią organizavo šios mokyklos fizikos mokytojai. Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda GAMTATRONAI (kapitonas - Nedas Kirjanas (9 kl.), nariai - šeštokai Nedas Sakalauskas ir Deividas Dilnikas bei septintokas Gytis Ivoškevičius).Burtų keliu buvo renkamas komandų prisistatymo eiliškumas. Mūsų komandai likimas lėmė ištraukti pirmąjį numerį.Gal dėl to GAMTATRONAI visose rungtyse stengėsi išlaikyti lyderio pozicijas. O rungčių buvo įvairių: praktinės, teorinės, kūrybinės, žaidybinės ir t.t. Komandai šauniai padėjo ir sirgalių grupė (Gabija Prochorovaitė, Lukas Ivoškevičius ir Karolina Kirjanaitė). Jiems teko nagrinėti ir aiškinti situacijas, atsakinėti į teorinius klausimus bei padėti komandai kūrybinėse užduotyse. Akimirkos iš renginio.

  

Susitikimas mokykloje

Mokyklos bendruomenės nariai susitiko su aikido instruktoriumi Roku Leonavičiumi.

 Svečias vedė užsiėmimą „Emocinės pusiausvyros išlaikymas“. Vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos personalo darbuotojai, Raudėnų gyventojai klausėsi patarimų, kaip įveikti stresą. Svečias mokė pratimų, kurie padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti. Tikimės, kad jo patarimai visiems padės sėkmingiau įveikti stresą.

 

 

Etnokultūrinė naktis Dievyčio piliakalnio papėdėje - viena iš NVŠ formų ir galimybių

Sausio 27 dieną Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras ir Všį „Etnoklubas“ kartu su Etninės kultūros globos taryba, Šilalės rajono savivaldybe, Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija, Lietuvos archeologų sąjunga, Žemaičių kultūros draugija, Šilalės kraštiečių draugija, Laukuvos seniūnija, Šiauduvos kaimo bendruomene ir Žemaitukų augintojų asociacija organizavo Etnokultūrinę naktį „Mes suverpsim gijas iš dainų, šokiais išausim kelią į Maironio Dievyčio piliakalnį“, skirtą Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams atidaryti, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, respublikinei akcijai „Visa mokykla šoka“ Žemaitijoje startuoti. Prisijungti ir sudalyvauti Etnokultūros nakties edukacinėje programoje itin buvo kviečiami NVŠ programų teikėjai – vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai, studijos, kolektyvai – tradicinio ir modernaus folkloro (dainos, muzikos, šokio, apeigų, istorijos, mitinio pasaulio suvokimo ir kt.) mylėtojai bei puoselėtojai.

Tradiciškai į senų ir ištikimų prietelių pakvietimą noriai atsiliepė ŠRSKC vaikų ir jaunimo tautinių šokių studija „Diemedėlis“ (NVŠ gavėjas), ŠRSKC Raudėnų filialo ir Raudėnų MDC jungtinis folkloro ansamblis „Gerviki“ (NVŠ gavėjas) bei vaikai ir jaunimas iš Vidsodžio (Kelmės r.), Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro, Kuršėnų Pavenčių mokyklos, Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos „Etnokultūros“studijos, lydimi mokytojų Almos Steponavičienės ir Vaidos Vielavičienės. Gausus, draugiškas, linkėjimų ir energijos turtingas pulkas išvyko į Šiauduvos miestelį Šilalės rajone. Jaunuoliai, susirinkę iš tolimiausių Lietuvos kampelių (Šilalės, Skaudvilės, Šiaulių, Kelmės, Kauno, Kvėdarnos, Betygalos, Ariogalos, Mažeikių, Klaipėdos, Laukuvos ir kt.), vieni kitus mokė įvairiausių šokių, dainų, apeigų, kvietė į savo kraštuose organizuosimus renginius, dalinosi šypsenomis, sveikinimais ir patirtimi. Renginio dalyviai taip pat ėjo į naktinį žygį ant Maironio Dievyčio piliakalnio, kur susirinkę į ratą aplink didelį laužą dainavo, šoko, pasakojo sakmes, padavimus. Grįžusių iš žygio prie Šiauduvos laisvalaikio salės jų jau laukė ant laužo virtas šiupinys ir košė.

Renginio garbės svečiai sveikinimo kalbose teigė, kad būtent čia, būtent tokiuose susibūrimuose ir iniciatyvose auga Lietuva ir gražioji jos ateitis. Lietuvos ateitis – mes, vaikai ir jaunimas – po šiais žodžiais pasirašome folklorinių šokių prakaitu ir kviečiame prisijungti visus – per klaidą dar to džiaugsmingo folklorinio pašėlimo nepatyrusius.

Nuotraukoje – Šilalės rajono mero Jono Gudausko asmenukė su renginio dalyviais.

Karolina Lubytė, viena iš gausaus būrio dalyvių

 

Sausio 13-oji Raudėnuose

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre mokyklos bendruomenė prasmingai paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Pirmame aukšte veikė mokinių  rašinių „Laiškas ant paukščio sparno“  paroda, ekspozicija, skirta žuvusiems, žydėjo Neužmirštuolių medis (Mokytojos S. Veidemanienė, A. Stugienė, bibliotekininkė D. Slavinskienė). Rytą, tamsoje uždegus žvakutes mokyklos languose visi klausė radijo laidos „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai skaitė poetų eiles, ištraukas iš rašinių „Laiškas ant paukščio sparno“, direktorė Z. Bezarienė paskaitė kruvinųjų įvykių liudininkų prisiminimų. Po to visi išėjo į mokyklos kiemą, kur kūrenosi laužas. 

     
     

Vadovaujami  mokytojos J.Lubienės dainavo dainas, klausėsi kultūros darbuotojų L.Aušbikavičienės , D. Slavinskienės skaitomų tekstų, eilių apie Sausio 13-ąją. Laužo liepsnos, prasmingi žodžiai, baltas sniegas visiems priminė anų dienų įvykius.

Silvija Grinienė

 

Šventinis sveikinimas mokyklos bendruomenei

Nuoširdžiai sveikinu visus mūsų bendruomenės narius artėjančių švenčių proga. Džiugu, kad galime pasidžiaugti puikiaispasiekimais 2016 metais: Europos savanorių tarnybos mokykla akredituota kaip savanorius priimanti organizacija, sėkmingai dalyvavome Švietimo ir mokslo ministerijos konkurse Mokyklų bendruomenių stiprinimo metams, akcijoje „Atverk duris vasarai“, laimėjome atranką ES projekte „Neformaliojo švietimo plėtra“. Mokiniai džiugino gražiais pasiekimais moksle, olimpiadose, etnokultūrinėje, meninėje ir sportinėje veikloje. Mokyklai paskirtas naujas mokyklinis autobusas. Numatytos  ES lėšos pabaigti mokyklos pastato statybai, o svarbiausia naujiena- Šiaulių rajono savivaldybės taryba pritarė idėjai mūsų mokykloje atidaryti 10,5 val. ikimokyklinio ugdymo grupę. Nuo 2017 m. rugsėjo 1 dienos joje bus ugdoma 16  vaikų nuo 2 iki 5 metų. Veiks ir atskira priešmokyklinio ugdymo grupė, joje bus ugdoma 10 priešmokyklinukų. Šie ir kiti pasiekimai - mūsų bendro darbo rezultatas. 

Džiaugiuosi mūsų visų sutelktu darbu ir linkiu didelės sėkmės visiems - mokiniams, mokytojams, tėveliams, mokyklos darbuotojams- tegul stiprėja ir klesti mūsų bendruomenė 2017 metais!

                                                                                                                                       Jūsų direktorė Zita  Bezarienė

Advento popietė „Advento vainikas Šviesos dienai“ Raudėnuose

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre apsilankė brangūs ir laukiami svečiai iš Akmenės rajono Dabikinės specialiosios mokyklos. Draugystė tarp abiejų mokyklų tęsiasi jau devynerius metus. Kasmet prieš Kalėdas mokyklų delegacijos vyksta vienos pas kitas - vienais metais susitinkama Raudėnuose, kitais - Dabikinėje. Šiemet visi susitiko Raudėnuose. Organizuota advento popietė „Advento vainikas Šviesos dienai“. Jos metu dainavo svečiai ir raudėniškiai, visi draugiškai pynė Advento vainiką, jį puošė kankorėžiais, obuoliais ir žaisliukais, sakė linkėjimus, klausėsi pasakojimų apie senovės papročius Advento laikotarpiu. Prie bendro stalo buvo apsikeista dovanėlėmis, pasivaišinta šeimininkų ir svečių vaišėmis. Susitarta kitais metais susitikti Dabikinėje.

Nuoširdų ir jaukų renginį organizavo mokytojos V. Lapėnienė, A. Lučinskienė, A. Steponavičienė, R. Raulinaitienė, dovanėles svečiams gamino mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos A. Stugienės.

                                                                                                                                                                                                                  Silvija Grinienė

Literatūrinis protmūšis  Raudėnuose

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre kalėdiniu laikotarpiu netrūksta svečių. Čia buvo organizuotas Literatūrinis protmūšis. Tai Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento inicijuojamas projektas, skirtas Bibliotekų metams. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Protmūšis skirtas jaunajai kartai, kuriuo siekiama, pasitelkus žaidimą, propaguoti skaitymo kultūrą, skatinti vaikų susidomėjimą knygomis, padėti jiems atrasti gerą, vertingą literatūrą, pademonstruoti vaikams, kad skaitymas gali būti linksmas užsiėmimas.

Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė teikė paraišką  Lietuvos Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai. Raudėniškiams pasisekė, su dovanomis ir vaišėmis čia  apsilankė viešnios iš Vilniaus. Atvyko Vaikų ir literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Inga Mitunevičiūtė ir profesionali aktorė Virginija Kuklytė. Jų teigimu, visus metus Lietuvoje vyko protmūšiai, dabar renginys atkeliavo į Raudėnus.

Organizuotas 4 turų literatūrinis protmūšis 1–4 klasių mokiniams, kuriame susirungė Dirvonėnų mokyklos komanda, dvi komandos iš Gilvyčių mokyklos ir šeimininkų raudėniškių komanda. Po įdomios ir įtemptos kovos, kurią vedė profesionali aktorė, intriguojančių užduočių pirmąją vietą iškovojo pirmoji Gilvyčių mokyklos  komanda, antrieji - raudėniškiai, trečioji vieta atiteko Dirvonėnų pradinukams. Renginio dalyviai vaišinosi prie bendro stalo, buvo apdovanoti edukaciniais žaidimais.

Viešnios pakvietė mokinius atvykti į Vilnių ir apžiūrėti didžiausią šalies biblioteką, kvietė domėtis literatūra ir kuo daugiau skaityti.

Silvija Grinienė

Tėvų diena Raudėnuose

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre organizuota Tėvų diena, į kurią susirinko gausus būrys mokinių tėvų. Po susitikimų su auklėtojomis vyko visuotinis tėvų susirinkimas, kurio metu direktorė Zita Bezarienė supažindino su I trimestro rezultatais, juos palygino su praėjusių metų pasiekimais. Aptarta 5–10 klasių mokinių padaryta individuali pažanga. Mokyklos tarybos pirmininkė mokytoja Vaida Aleknavičienė pristatė anketos „Pasiūlymai 2017 m.“ rezultatus. Diskutuota dėl mokyklinių uniformų, planuojama jas įsigyti ir nešioti nuo ateinančių mokslo metų.

Po susirinkimo tėvai, vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai ir darbuotojai susirinko į sveikos mitybos specialistės Ramintos Bogušienės paskaitą „Sveikatai palanki šeimos mityba“. Visi įdėmiai klausėsi patarimų, kaip nusipirkti sveikesnį maistą, kaip atsirinkti, kas naudinga žmogui, ko reikia vengti. Netrūko klausimų ir diskusijų.

Dėkojame Šiaulių r. Sveikatos biurui už sudarytą galimybę susitikti su įdomia lektore ir sužinoti daug naujo. 

Silvija Grinienė

   

Šeimų sporto šventė „Mama, tėtis ir aš“

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre organizuota Šeimų sporto šventė „Mama, tėtis ir aš“, kurioje dalyvavo net 17 šeimų. Šventės pradžioje buvo pagerbtas  praėjusiais metais mirusio  kūno kultūros mokytojo Valerijaus Traškino  atminimas. Jo garbei prie mokyklos  sporto salės pasodintas ąžuoliukas, atminimas pagerbtas tylos minute, ant kapo uždegta žvakutė. Sugrįžę į mokyklą visi susirinko prie patalpos, kur ką tik  įrengta treniruoklių salė. Mokyklos direktorė Zita Bezarienė ir kūno kultūros mokytojas Ramutis Navickas perkirpo kaspiną ir pakvietė visus mokyklos bendruomenės narius vakarais lankytis  sporto salėje,  naudotis naujaisiais treniruokliais. Po to  mokiniai su savo tėveliais varžėsi sportinių estafečių, judriųjų žaidimų ir linksmų užduočių rungtyse. Pasibaigus varžyboms visos komandos apdovanotos taurėmis ir padėkomis. Nusifotografavę visi skubėjo prie vaišių stalo, kur laukė arbata ir saldumynai. Visiems patiko nuotaikinga ir linksma šeimų sporto šventė.

Silvija Grinienė

Edukaciniai užsiėmimai suaugusiems

Suaugusiųjų švietimo savaitei Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre organizuotas edukacinis užsiėmimas-kūrybinės dirbtuvės "Meno terapija". Užsiėmimą vedė tautodailininkė dailės mokytoja metodininkė Alma Stugienė.

AKCIJA ,,NERŪKYK – TEISINGĄ ATSAKYMĄ I PRIZĄ IŠMAINYK“

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Tai gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybę atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui. Lapkričio 17 dieną Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre sveikatos specialistė Alma Lapinskienė kartu su biologijos mokytoja Vilija Lapėniene ir dviem šauniais pagalbininkais, Gabija ir Irmantu, organizavo akciją „Nerūkyk – teisingą atsakymą į prizą išmainyk“.

Akcijos tikslas – pasiųsti žinutę kiekvienam iš mūsų apie rūkymo pasekmes, "sugriauti“ mitus, kad elektroninės cigaretės saugios ir nepavojingos žmogaus sveikatai. Šią dieną visa mokyklos bendruomenė atsakinėjo į įvairius klausimus rūkymo tema, o už teisingus atsakymus buvo dalijami prizai. Akcijos organizatoriai sulaukė daug teisingų atsakymų, todėl nenuostabu, kad ir saldžiųjų prizų išdalino daug.

Sveikatos priežiūros specialistė Alma Lapinskienė

Akcijos „Atverk duris vasarai“ nugalėtojų kelionė į Varšuvą

Pavasarį Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija kvietė visas ugdymo įstaigas įsijungti į akciją „Atverk duris vasarai“. Mokyklos buvo kviečiamos organizuoti vasarą vaikų užimtumą. Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras įsijungė į akciją ir rugpjūčio mėnesį dvi savaites mokykloje organizavo įvairias veiklas. Susirinkę vaikai mokyklos bibliotekoje, dailės kabinete, kieme, prie tvenkinio ir kitose Raudėnų kaimo vietose vadovaujami mokytojų tapė, kūrė fitodizaino dirbinius, žaidė, sportavo ir įdomiai leido laiką. Vasaros metu du kartus per savaitę vakarais visų norinčių sportuoti laukė atvira mokyklos sporto salė. Apie vykdomą akciją nuolat informavome Lietuvos Švietimo ir mokslo ministeriją.

Rudenį gavome informaciją, kad patekome tarp 30 sėkmingiausiai projektą vykdžiusių šalies įstaigų. 3 mokytojai bei Šiaulių r. švietimo ir sporto skyriaus vedėja J. Šertvytienė buvo pakviesti dalyvauti ekskursijoje į Varšuvą, kur vyko akcijos „Atverk duris vasarai“ apdovanojimo ceremonija. Į kelionę išvyko švietimo ir sporto skyriaus vedėja ir mokytojos A. Stugienė, V. Aleknavičienė, B. Petronytė.

Pažintis su miestu prasidėjo apžvalgine ekskursija pėsčiomis, kurios metu aplankyti šie objektai: Varšuvos universiteto biblioteka, Karalių rūmai, paminklas karaliui Žygimantui III Vazai, Turgaus aikštė, Šv. Jono Krikštytojo katedra, Sirenos paminklas, gynybiniai senamiesčio įtvirtinimai, Barbakanas. Pamatėme puikius Prezidentūros, Universiteto, Mokslo akademijos pastatus, paminklus A. Mickevičiui, M. Kopernikui.

Kitą dieną aplankytas Koperniko mokslo centras – tai moderniausias Europoje technologijų muziejus, užimantis 20 tūkstančių m 2 teritoriją. Visus eksponatus galėjome liesti, išbandyti, klausyti, konstruoti, tuo pačiu išbandyti jėgas, pažinti save, atrasti, patikrinti, eksperimentuoti. Muziejuje tapome „muzikantais, fizikais, astronomais...“. Tai buvo puiki patirtis, meditacija, relaksacija. Planetariume stebėjome filmą apie astronomiją.

Išvyka paliko neišdildomą įspūdį. Lauksime naujų Švietimo ir mokslo ministerijos projektų konkursų, kuriuose stengsimės aktyviai dalyvauti.

 Šiaulių r. Raudėnų-mokyklos- daugiafunkcio centro mokytojos A. Stugienė ir V. Aleknavičienė

Rudens vaišės

Išaušus šviesiam spalio 10-osios dienos rytui, visi jautė, kad ši diena bus  pilna malonių staigmenų ir  šypsenų. Mokykloje organizuotas 1–4 klasių ir IPUG projektas „Rudens vaišės“, už kurį buvo atsakingos mokytojos D. Kirjanienė ir R. Skudrickienė.

Visas savaitgalis buvos skirtas ne tik  laukimui, bet dideliam ruošimuisi ir namų darbų atlikimui. Pradinių klasių ir IPUG „Pabiručių“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais stengėsi pagaminti darbelį iš rudens gėrybių, pasigaminti daržovės karūnėlę, kurią jie užsidės šventėje bei išmokti eilėraštuką, reikalingą vaidinimui „Rudens mišrainė“. Visi namų darbus atliko kuo puikiausiai! Pamatę gražius darbelius, net visko matę mokytojai buvo maloniai nustebinti, kad tokie išradingi mūsų mokyklos mokiniai bei jų tėveliai. Visą savaitę mokyklos fojė  puikavosi nuostabi paroda iš mūsų kaimo rudens gėrybių.  

Pasidžiaugus paroda, galėjome pradėti pusryčius: mokykla įsitraukė į projektą ir visi šventėme tarptautinę Košės dieną su nuostabia, saldžia, pilna vaisių ir uogų, sveikuoliška, „Malsenos grūdų“ dovanota koše. Kai kurie tik ragavo, kiti kabino šaukštais, bet svarbiausia - visi sužinojo košės naudą, žaidė įvairius žaidimus bei gavo dovanų knygelių, kurias įteikė mokytoja R. Skudrickienė.

       

Atėjus pietų metui ruošėmės gaminti „Rudeninę mišrainę“. Ilgakasės morkytės, traškios bulvytės, marinuoti agurkėliai, žalieji žirneliai, galiūnas svogūnas, aštrusis pipiras bei baltoji druskytė būriavosi ant scenos bei ragavo aktorystės meno. Juos vertino tėvelių žiuri bei apdovanojo žaviom šypsenom. Vėliau visi šokome ir laistėme mūsų daržoves „lietaus lašeliais“, spėliojome mįsles bei spalvinome. Žinoma  nusikamavome, velniškai pavargome, bet svarbiausia – angeliškai šypsojomės. 

       

 

Civilinės saugos funkcinės pratybos

Spalio 18 d. mokykloje organizuotos civilinės saugos funkcinės pratybos tema  „Gaisras Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre“. Pratybų tikslas buvo tobulinti mokinių, mokytojų ir kitų mokyklos darbuotojų evakuavimosi įgūdžius kilus gaisrui. Pratybos padėjo įvertinti mokyklos civilinės saugos pajėgumų pasirengimą, joms skirtų užduočių ir funkcijų realumą, gebėjimą koordinuoti veiksmus, valdyti susidariusią situaciją, gebėjimą priimti sprendimus.

Imituotas gaisras prie mokyklos paradinių durų. Suveikus priešgaisrinei signalizacijai direktorė Z. Bezarienė per mokyklos radiją informavo apie susidariusią situaciją ir nurodė visiems palikti patalpas. Mokiniai ir mokytojai evakuavosi per atsarginį išėjimą. Pagal scenarijų evakuacijos metu kažkur dingo vienas 7 klasės mokinys. Teko spęsti problemą, kaip jį surasti. Sėkmingai palikę mokyklos

patalpas visi susirinko prie Raudėnų seniūnijos. Suskaičiavus mokinius, aptarus evakuacijos eigą visi grįžo į mokyklą, kur susitiko su Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus vyresniuoju specialistu Alfonsu Račinsku ir Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniuoju inspektoriumi Egidijumi Baltramaičiu. Jie stebėjo mokykloje vykdomas funkcines pratybas, jas aptarė, nurodė trūkumus, padarytas klaidas. Svečiai pravedė užsiėmimą „Aplinkui tykantys pavojai“ ir papasakojo bei ademonstravo, kaip gelbėti skęstantįjį, kaip elgtis įlūžus vandens telkinyje, kaip saugotis nušalimo, kas padeda išvengti gripo. Pratybos ir susitikimas su svečiais visiems padėjo suprasti, kaip reikia elgtis gaisro ar kitų pavojų atvejais.


Sekretorė Silvija Grinienė

Projektas „Mano profesija“

Spalio 14 dieną mokykloje organizuotas renginys „Mano profesija“. Jame dalyvavo mokinių mamos: kirpėja Izaura Arvazevičienė, virėja Nataliya Glodyanene, barmenė Deimantė Galdikaitė.

       

Jos supažindino 1–7 klasių mokinius su savo profesijomis, darbo įrankiais, papasakojo apie savo profesinę patirtį. Mokykloje veikė „kirpykla“, kurioje Izaura mokiniams darė šukuosenas, lakavo nagus. Deimantė parodė kaip daromi kokteiliai ir vaišino pieno kokteiliais. Mokyklos virėja Nataliya išvirė labai skanios žuvienės, kurią noriai ragavo renginio dalyviai.

       

Medžiagą apie senovinius amatus (puodžius, audėjas, kalvius, medžio drožėjus) surinko ir pristatė 5–7 klasių mokiniai.

Labai dėkoju mamoms ir visiems, dalyvavusiems renginyje.

Visi mokiniai tarė nuoširdų „ačiū“.

Renginio organizatorė Alma Steponavičienė

 

 

 

Projektas ,,Sveikata iš mano daržo“

Jau daugelį metų Respublikoje startuojantis Sveikatiados projektas spalio ir lapkričio mėnesiais tradiciškai pasiūlė dalyvauti ,,Sveikos mitybos trimestre.“ Spalio 3-10 d. mūsų mokyklos 5 – 10 kl. mokiniai buvo pakviesti dalyvauti projekte ,,Sveikata iš mano daržo“. Mokiniai pasiskirstė į 5 mišrias grupeles, kurioms vadovavo 9-10 kl. penki vaikinai. Komandoms buvo skirti namų darbai.
Spalio 10 dieną vyko projekto pristatymas. Kiekviena komanda turėjo pristatyti komandos pavadinimą, susijusį su pasirinkta daržove ir kuo išradingiau pristatyti savo komandą. Vėliau sekė daržovių pristatymai pagal paruoštą plakatą (pademonstruoti ir papasakoti apie daržovės naudą, maistingas medžiagas ir pan.), sukurti reklamą apie daržovę, pagaminti sveikuolišką patiekalą ir pateikti jo receptą.

Renginiui ,,prieskonių“ suteikė česnakų (mokytojų) komanda. Visos komandos buvo labai gerai pasiruošusios: kopūstų komanda išsiskyrė profesionalia reklama, cukinijų komanda – šmaikščiu humoru, česnakai - aprangos originalumu, bulviniai pristatė ir gražų, ir skanų patiekalą – naminius bulvių traškučius, morkų komanda nupiešė meniškiausią plakatą, o moliūgų komanda atsinešė didžiausią daržovę. Darbus vertino komisija ir pačios komandos vertino vieni kitus. 

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad laimėjo bulvinių komanda (kapitonas Lukas), antra vieta atiteko šeimyninei moliūgų komandai (kapitonas Faustas), visi kiti užėmė prizinę trečią vietą.
Renginį užbaigėme ragaudami ir skanaudami patiekalus, dalindamiesi įspūdžiais ir skanduodami Sveikatiados šūkį: ,,Sveikai gyventi yra smagu!“.

Biologijos – geografijos mokytoja metodininkė Vilija Lapėnienė

 

Akcija „Visa Lietuva šoka 2016“


Rugsėjo 16 dieną Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro folkloro ansamblio „Gerviki“ nariai ir visi prijaučiantys šokiui, dainai, linksmam pasibuvimui dalyvavo respublikinėje akcijoje „Visa Lietuva šoka“ Kuršėnuose. Visą valandą linksmai trypėme visiems mums gerai žinomus šokius: „Dirižablį“, „Sukčių“, „Grandskverą“, „Ant kalno karklai“, „Oirą“ ir kitus. Vėliau įsijungėme į šiuolaikinio šokio mėgėjų organizuotą akciją „Be active“ ir išmokome, jei ir ne visą šokį, tai pagrindinius naujo šokio elementus.

       


Namo grįžome vėlai, nes Šiaulių rajono kultūros centro darbuotojai mus pakvietė į svečius. Mes dalyvavome jų organizuotose šokio, dainos, cirko, video peržiūros, muziejaus ir kitose veiklose.
Buvo smagu sutikti naujų draugų ir užsiimti mėgstama veikla.


Mokytoja Vaida Aleknavičienė

 

Moderniųjų technologijų ir verslumo renginys

 

Rugsėjo 8 dieną 6-10 klasių mokiniai lydimi mokytojų V. Lapėnienės ir B. Petronytės išvyko į Vilniuje vykstantį renginį #SWITCH! Tai – didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys.  Dronai-padavėjai,  sėkmės istorijos iš vizionierių lūpų, e-verslų vilkai, besidalinantys patirtimi, robotų kūrimas ir valdymas - tokia šio renginio programa.

Geros nuotaikos kupini negalėjome išvykti iš sostinės neaplankę Gedimino pilies. Čia mūsų laukė malonus nerikėtumas - susitikome Lietuvos galiūną Žydrūną Savicką. Įamžinę susitikimą nuotraukose išvykome namo.

       

 

Rugsėjo pirmoji rajone ir Raudėnuose

 

 

 

Copyright © 2017 High School Rights Reserved.