Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Veiklius, energingus, ieškančius, kuriančius vaikus kviečiame į kūrybinę studiją V.E.I.K. smagiai prakeisti laiką kartu!

Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras

Šiaulių rajonas

Sveikatiada

Dienynas

Edukacinis renginys „Sukas, sukas malūnėlis“

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre organizuotas respublikinis renginys pradinių klasių mokiniams „Sukas, sukas malūnėlis, ošia žalias šilas “. Į edukacinį renginį mokiniai rinkosi šeštą kartą. Susirinko apie 70 dalyvių. Sulaukėme svečių iš Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos, Papilės Simono Daukanto gimnazijos, Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, Bubių mokyklos, kartu dalyvavo mūsų mokyklos pradinukai.

Raudėniškiai svečius pasveikino dainelėmis ir 1-2 klasių mokinių spektakliuku. Kiekviena komanda turėjo parodyti savo žinias dalyvaujant stotelėse, kur jiems teko atlikti įvairias užduotis apie mišką. Čia grupelės turėjo  atpažinti medžius, spręsti kryžiažodžius, išvardyti pažįstamus žvėris, minti mįsles, pratęsti patarles, klausytis ir atpažinti miško gyventojų balsus, atsakyti į klausimus. Vaikai labai aktyviai dalyvavo, todėl laimėjo visų draugystė.

Po savo žinių pasitikrinimo mokinių laukė smagiausia renginio dalis. Būrelių vadovai iš Kuršėnų kūrybos  namų ir Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai mokė vaikus įvairių amatų.  Čia jie galėjo minkyti molį, pinti iš vytelių, verti karoliukus, siūti kiškius, išdeginti paveikslėlį medyje, pasidaryti Velykų dekoracijų.

Visiems buvo malonu susipažinti, paglostyti  gyvus ir tikrus žvėrelius, kurie buvo atvežti iš Kuršėnų kūrybos namų gamtos centro.

Savo pagamintus darbelius mokiniai demonstravo parodoje. Prie arbatos puodelio mokiniai ir mokytojai aptarė renginį, kuris visiems labai patiko, dalyviai žadėjo atvykti ir kitais metais.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Alma Steponavičienė

Edukacinė išvyka į Kražius

Kovo 29 dieną, 7-10 klasių mokiniai vyko į matematikos, informatikos ir ekonomikos integruotas pamokas. Pamokos vyko neįprastai. Pirmiausia, mokiniai aplankė Kražių M. K. Serbevijaus kultūros centro skaitmeninį muziejų. Ten, pasitelkiant išmaniuosius telefonus ir programėlę, reikėjo išspręsti kryžiažodį. Įdomiausia tai, kad paprasti pilki paveikslėliai su programėle tapdavo spalvoti ir judantys. 

Kitas tikslas buvo vienkartinių kavos puodukų gamybos fabrikas Kelmės rajone – UAB RONELDA. Ten vaikai pamatė, kaip yra gaminami vienkartiniai kavos puodeliai. Be kita ko tai vienintelė tokia įmonė Lietuvoje. Sužinojome, kiek kainuoja staklės, pamatėme, kaip jie pakuojami ir rūšiuojami. Ten mokiniai gavo didelę motyvacijos bombą pradėti savo verslą. 

Grįžtant namo, užsukome į Palendrių  vienuolyną, kur vyko vienuolių mišios. Mokiniams tai buvo tikrai neįprastas reginys.

Kelionė buvo įdomi, naudinga ir turininga.

10 kl. mokinė Gabija Prochorovaitė

Minime Pasaulinę vandens dieną!


Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre, kovo 22 dieną, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė ir PUG grupės vaikučiai minėjo Pasaulinę vandens dieną. Vaikučiai žiūrėjo filmuką apie vandens būsenas, kaip jos susidaro, taip pat kam mums reikalingas vanduo ir kiek daug jo yra mūsų organizme. Visi kartu atliko smagų eksperimentą su vandeniu ir dažais, sužinojo kaip juda vandens molekulės.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Viktorija Strazdinienė

 
Dailės ir technologijų pamokų metu visi 5 - 10 kl. mokiniai buvo įtraukti į ilgalaikį projektą "Saulės motyvas žmogaus ir gamtos būtyje". Piešė, klijavo, aplikavo saules. 5 - 7 kl. mokiniai saulučių "ieškojo" miestelio bibliotekoje. Vyko pamoka netradicinėje aplinkoje. Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė pasakojo apie saulės santykį su žeme ir poveikį žmogui. Mokiniai susipažino su knygelėse ilistruotomis saulutėmis, jų dailininkais ir patys kūrė knygeles. Mokyklos foje - saulučių paroda. Knygeles galėsite pamatyti bibliotekoje. 

 
                          Alma Stugienė
 
 

Susitikimas su Paežerių ugniagesių komanda

2018-03-16 mūsų mokykloje apsilankė Paežerių ugniagesių komanda. Ugniagesiai mums ne tik papasakojo, koks nelengvas ir pavojingas yra ugniagesio darbas, bet ir pademonstravo savo darbo įrangą. Mes matavomės ugniagesių rūbus, mūvėjome apsauginius šalmus. Mažiesiems mūsų mokyklos mokiniams buvo labai įdomu pasėdėti už ugniagesių mašinos vairo, įjungti sirenas.

Nors buvo šaltas rytas, tačiau mes labai domėjomės ugniagesių darbu, uždavėme jiems nemažai klausimų, į kuriuos jie kantriai atsakinėjo. Išvykdami jie pakvietė mus apsilankyti jų darbo vietoje, tikimės, kad mokytojai, ruošdami išvykų planus, šį kvietimą prisimins.

Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai

Edukacinė išvyka

7–10 klasių mokiniai vyko į edukacinę išvyką „Atsinaujinantys energijos šaltiniai“.
Pirmasis objektas buvo Gyvolių piliakalnis, esantis netoli Viekšnių. Toliau vykome į antrą pagal senumą Lietuvoje vaistinę, kuri yra Viekšniuose. Apžiūrėjome pirmuosius vaistus, gyvačių ir driežų užpilus, sužinojome, iš ko ir kaip buvo gaminami vaistai, pamatėme, kaip dirbo ir gyveno vaistininkai. 

Trečiasis objektas – Akmenės muziejus, kur pamatėme gausias fosilijų ir drugelių kolekcijas. Visus sužavėjo ichtiozauro žandikaulio fragmentas ir trys jo dantys. Matėme inkubatorių, kuriame auginami drugeliai, deja, gyvų drugelių šiuo momentu nebuvo, jie vystysis balandžio mėnesį. 

Paskutinis aplankytas objektas buvo ekologinis ūkis. Ten matėme saulės šviesos kolektorius, kurie gamina elektros energiją ir šildo vandenį. Daug informacijos apie saulės energiją ir ekologinį ūkį pateikė sodybos šeimininkė, fizikos mokytoja, kuri yra kilusi ir gyvenusi Girkautų ir Raudėnų kaimuose. 

Visos kelionės metu mokiniai pildė užduočių lapus, atlikinėjo namų darbus ir skaitė savo pranešimus. Kiekvienas mokinys bus įvertintas pažymiu.  

10 klasės mokinė Gabija Prochorovaitė

Respublikiniam konkursui "Aś pieśiu Lietuvą" buvo išsiųsti keturių septintokų piešiniai: Aušros Bilevičiūtės, Roko Varnausko, Kajaus Girdėno ir Austėjos Abromavičiūtės. Austėja tapo II vietos laimėtoja. Pasidžiaukime ir pasveikinkime prizininkę.

 

 

Paukščiai

Vyko 5-7-tų klasių mokinių integruota pamoka geografijos ir technologijų, kurios metu atidžiai stebėjome perskrendančius paukščius. Pateiktis sukūrė penktokė Ineta, talkino mokytoja Vilija. Sužinojome daug įdomybių apie paukščius. Per technologijų keletą pamokų kūrėme erdvinius skulptūrinius paukščius. Parodai - konkursui į Meškuičius iškeliavo 7-toko Kajaus "Gerviki", Karolinos "Paukščių puokštė" ir Nedo iš 10-tos kl. spalvingas piešinys. Kitų darbai papuošė mokyklos parodą.  
 Meninis projektas "40 parskrendančių paukščių belaukiant" baigėsi. Šiuo metu visi paukšteliai "čiulba" dailės ir technologijų kabinete. 5 - 10 klasių mokiniai erdvinius skulptūrinius paukščius kūrė mišriomis technikomis ir technologijomis su mokytoja Alma Stugiene. Stengėsi atkartoti paukščių formas, spalvas ir dydį. Puikiai pavyko sukurti gandrą Irūnai Kačinskytei, griežlę - Inetai Kačinskytei, čiurlį Gabijai Prochorovaitei.  Kajus tapo respublikinio konkurso laureatu, apdovanotas diplomu ir šokoladu.                  Atpažinti galima visus sukurtus paukščius. Tai padaryti padėjo mokytoja Vilija Lapėnienė su penktoke Ineta pristatydamos pateiktis ir įvairias įdomybes apie paukščius. Juk pažinti savo gimtinės paukščius svarbu ir privalu. Integruotas meninis ir gamtos  pažinimo projektas pavyko puikiai. Parodoje kitų darbus įvertinsite patys.  
 
 Alma Stugienė
 
Šiaulių profesinio rengimo centras organizavo meninių darbų ir piešinių konkursą "Mano mėgiama profesija". Buvo išsiųsti keturių raudėniškių darbai:  Tomo Gabrilavičiaus (4 piešinys), Ramintos Starasotnikovaitės (2 piešinys), Deivido Dilniko (1 piešinys) ir Nedo Kirjano (3 piešinys). Nedas tapo laureatu savo amžiaus grupėje. Sveikiname! 
 

Ikimokyklinio ugdymo grupė "Obuoliukai" dalyvauja video konkurse "Dideli mažųjų atradimai":  https://youtu.be/U1ft

Atšventėme Lietuvos gimtadienį

Atkurtos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį paminėjome projektų, akcijų, veiklų ir dirbinių gausa. Bet tradiciniam gimtadienio tortui valgyti paskyrėme vasario 15 dieną. Be to, dar buvo prisikaupę įvairių dovanų ir apdovanojimų.
Koncerto metu skambėjo liaudiškos ir populiariosios dainos, pradinių klasių mokiniai šoko tautinius ir folklorinius šokius, raiškiojo skaitymo konkurso nugalėtojai skaitė eiles apie Lietuvą, o vyresniųjų klasių mokiniai paskaitė ištraukas iš savo laiškų Lietuvai. Sveikinimo žodžius visiems tarė Raudėnų seniūnijos seniūnas A. Venckus ir mokyklos direktorė Z. Bezarienė. Prizai ir apdovanojimai už laimėjimus ir dalyvavimą konkursuose, projektuose, varžybose liejosi kaip iš gausybės rago.
Renginio pabaigoje gėrėme arbatą ir vaišinomės saldumynais, linkėdami Lietuvai dar daug laisvės šimtmečių.

Dailės olimpiada

2018 metų Dailės olimpiada šiemet skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Tema - "Lietuvos sėkmės istorijos šimtmetis: praeitis, dabartis, idėja Lietuvai". Rajoninėje olimpiadoje raudėniškis Nedas Kirjanas laimėjo III prizinę vietą. Jis labai gerai atstovavo savo mokyklą, puikiai sukūrė darbus. Jie kovo mėnesį bus rajoninėje parodoje "Lietuvos spalvos" Kuršėnų meno mokykloje. 

 

Puošni Raudėnų mokykla švenčia atkurtos Lietuvos šimtmetį

    Dailės ir technologijų pamokų metu mokiniai ruošdamiesi atkurtos Lietuvos šimtmečiui piešė, sukūrė daug įvairių darbelių ir kompozicijų. Savo kūriniais spalvingai pakeitė mokyklos interjero dizainą. Tai puiki dovana Lietuvai.

    5-10 klasių mokiniai kūrė eskizus sieninei tapybai „Vytis. Originaliausių projektų motyvais 9-10 klasių mokiniai nutapė freską. Jos iniciatoriai Gabija Prochorovaitė ir Nedas Kirjanas. Tapyti padėjo Arūnė Mažeikaitė ir Orinta Duseikaitė.

    Visi mokiniai individualiai kūrė erdvines 3D kompozicijas: obeliskus, skulptūras, bokštus, paminklų maketus iš mišrių medžiagų. Kompozicijas kūrė ir pradinukai.

    Stilizuotai ir dekoratyviai parodą surengė 5-7 klasių mokiniai. Trispalvės spalvomis tema „Gyvybės medžių fragmentai“ išeksponavo kolektyvinį kūrinį stende.

    Langus abiejuose mokyklos aukštuose mokiniai „pražydino“ spalvotais vitražais.

    Laiptinės pasipuošė abėcėle vėliavos spalvomis.

    Trispalvių fotosesijų spalvota siena susilaukė daug dėmesio kuriant asmenukes.

    Šventinių renginių reklamą „skraidino“ balionai.

    Scenos lubos mirga nuo trispalvių stilizuotų žiedų, tais pačiais žiedais pasipuošė ir dekoratyvus medis. Už kūrybiškiausius mokyklos dizaino akcentus mokiniai buvo apdovanoti pagrindinės Šimtmečio šventės metu.

 

                                           Dailės ir technologijų mokytoja Alma Stugienė

     

Protmūšis ,,Lietuva pasaulyje, pasaulis Lietuvoje“


Vasario 9 dieną (penktadienį) mokykloje vyko protmūšis, skirtas atkurtos Lietuvos 100 – mečiui. Renginio metu vyko 3 turnyrai: 1) ,,Lietuviški vardai pasaulyje“, 2) ,,Įžymios Lietuvos datos“, 3) ,,Lietuvos tradicijos ir papročiai “.Protmūšyje susikovė 3 mišrios komandos: Orinta - 9 kl. vadovavo ,,Žemaičių“ komandai, Lukas – 10 kl. vadovavo ,,Lietuvaičių“ komandai, Arūnė – 10 kl. vadovavo ,,Gandriukų“ komandai. Į komandų veiklą įsijungė ir mokytojai – S. Veidemanienė, A. Lučinskienė, B. Petronytė. Visų komandų mokiniai dirbo draugiškai, mokėjo diskutuoti ir kartu priimti atsakymo variantą. Renginio vedėjas buvo 10 kl. mokinys Nedas Kirjanas. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad I vietą laimėjo ,,Žemaičių“ komanda. Pralaimėtojų nebuvo: visi mokyklos mokiniai papildė savo žinių bagažą apie mūsų šalį Lietuvą, o kartu įdomiai ir naudingai praleido laiką.

Mokytoja Vilija Lapėnienė

Meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos šimtmečiui

 

Vasario 12 d. mokykloje vyko meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos šimtmečiui. 5-10 klasių mokiniai skaitė pačių pasirinktus eilėraščius apie Tėvynę.

Laureatais tapo devintokė Orinta Duseikaitė, skaičiusi J. Aisčio eilėraštį „Lietuva“, ir dešimtokas Nedas Kirjanas su to paties poeto eilėraščiu „Gimtinė“. Dvi antrosios vietos skirtos šeštokei Irūnai Kačinskytei ir septintokei Karolinai Kirjanaitei. Trečiąsias vietas pasidalino septintokas Rokas Varnauskas ir devintokas Nedas Girdėnas.
Malonu, kad mokiniai išsineš širdyse po eilėraštį apie Tėvynę.

Akcija „Pasveikinkim Lietuvos atkūrimo šimtmečio bendraamžius“

Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirsime 10 dienų. Jų metu  vyks daug įvairių veiklų ir renginių. Dešimtadienį vainikuos erdvinių skulptūrų, piešinių ir plakatų, dailyraščio „Lietuvos 

himno tekstas“, fotografijų „Saulės spindulys Lietuvai“ ir kitos parodos mokyklos bendruomenės šventėje „Su gimtadieniu, Lietuva!“. Dainuosime, deklamuosime, vaišinsimės – švęsime!

Viena iš dešimtadienio iniciatyvų – pasveikinti Lietuvos atkūrimo šimtmečio bendraamžius, gyvenančius Raudėnų miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose. Tai žmonės, kurie augo su Lietuvos valstybe, kurie prisimena jos atkūrimo pradžią, kurių pėdos įmintos Lietuvos žemėje. Visi jie savo gyvenimu, darbu prisidėjo prie valstybės augimo, išgyvenę karus, okupacijas sulaukė jubiliejinio valstybės gimtadienio.

Raudėnuose ir aplinkiniuose kaimuose šiuo metu gyvena 11 ilgaamžių –  visiems jiems virš devyniasdešimt metų. Mokiniai aplankys senelius jų namuose, padovanos Lietuvos vėliavos spalvomis apmegztus puodelius arbatai, skirtukus knygai, savo kūrybos atvirukus, padainuos, padeklamuos, kartu nusifotografuos.

Pasistengsime sukurti seneliams šventę. Šilta bendravimas suartins skirtingas kartas, klausantis jų pasakojimų bus įdomu sužinoti apie tolimus laikus iš tų dienų liudininkų lūpų...

(nuotraukos Z. Ripinskio)

Šiaulių rajono mokyklų komandinė geografijos olimpiada ,,Mes – Lietuva“


Sausio 30 d. mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė 4 mokiniai ir mokytoja vyko į Meškuičių gimnaziją, į tradicinį renginį – komandinę geografijos olimpiadą. Šiais metais olimpiada buvo skirta Atkurtos Lietuvos 100 – čiui paminėti, todėl visi 5 turai buvo skirti Lietuvai, jos žmonėms, įvykiams, tradicijoms atpažinti. Olimpiadoje rungėsi 11 rajono mokyklų mokinių komandų ir mokinius ruošusių mokytojų komanda. Sveikinu 8 kl. mokinį Gytį, 9 kl. Nedą G., 10 kl. mokinius Gabiją ir Nedą K. komandinėje olimpiadoje užėmusius prizinę III vietą. Džiaugiuosi, kad šie mokiniai gerai mokosi, yra darbštūs, kūrybingi ir pilietiški: jų pergalė - tai dovana Lietuvos gimtadieniui.


Geografijos mokytoja Vilija Lapėnienė

Išvyka į Bazilionus


Sausio 26 d. 10kl. mokinė Gabija Prochorovaitė vyko į Bazilionų daugiafunkcinį centrą, kur vyko regiono kultūros istorijos žurnalo ,,Padubysio kronikos“ devinto numerio pristatymas. Šiame žurnale publikuotos konkurso ,,Gamtos dovanos“ laureatų nuotraukos, jų tarpe ir mūsų mokyklos mokinė Gabija. Sveikiname.

 "Bazilionų daugiafunkciame centre organizuotas nuotraukų konkursas ,,Gamtos dovanos” (organizatoriai: mokyklos direktorius R. Gorys ir dailės mokytoja L. Perminienė). Konkurso laureatų nuotraukos yra publikuotos regiono kultūros istorijos žurnalo „ir Padubysio kronikos“ devintame numeryje. Žurnalo pristatymas vyko Bazilionų mokykloje – daugiafunkciame centre 2018 m. sausio 26 d.

 Nuotraukoje  (iš kairės į dešinę) Gruzdžių gimnazijos dailės mokytoja Vilma Šimkuvienė,  Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro biologijos mokytoja Vilija Lapėnienė, Konkurso laureatai Dominykas Mykolaitis 7 klasė (Gruzdžių Gimnazija) ir Gabija Prochorovaitė 10 klasė (Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras); Bazilionų MDC chemijos mokytoja Daina Augaitienė, Padubysio kronikų redaktorius prof. Vytenis Rimkus, laureatai Lukas Janiulis 7 klasė (Bazilionų MDC) ir Monika Valiulytė 5 klasė (Bazilionų MDC), anglų kalbos mokytoja Jūratė Formanskė.

Nuotraukos autorė Jūratė Formanskė"

 

Sausio 31 d. pradinių klasių mokiniai vyko į renginį "Sudie, prakartėle!" Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijoje. Koncerte skambėjo įvairios giesmelės, žiemiškos dainelės. Rajono tikybos ir muzikos mokytojai subūrė mažuosius dainorėlius pabūti kartu, pasiklausyti vieni kitų. 

 

 

 

Sausio 25 dieną mokykloje vyko pradinių klasių ir priešmokyklinės ugdymo grupės ugdytinių "Sveikų užkandžių" popietė. Vaikai sužinojo apie užkandžių naudą žmogaus organizmui, atliko įvairias užduotis, žaidė. Renginio pabaigoje ragavo atsineštus užkandžius, už kurių gausumą reikia padėkoti tėveliams. AČIŪ!

 

     
     

Turininga išvyka


Sausio 22 dieną,7-10 klasių mokiniai vyko į Kuršėnų kultūros centrą aplankyti parodos „Leiskite man būti savimi“. Tai edukacinė paroda, atkeliavusi iš Olandijos, pasakojanti apie visame pasaulyje žinomą žydaitės Anos Frank tragediją. 

Mus pasitiko trys žavios aštuntokės iš Pavenčių mokyklos. Jos buvo mūsų gidėmis ir papasakojo ne tik šios šeimos istoriją, bet ir apie kitaip atrodančių žmonių diskriminaciją pasaulyje. Tiesa, buvo tikrai įdomu.  

Mokiniams buvo skirta užduotis pasirinkti vieną istorijos stendą ir sugalvoti iš jo turinio du klausimus kryžiažodžiui.
Taip pat apžiūrėjome kalendorių parodą. Keista ir įdomu matyti 1861m. išleisto kalendoriaus nuotrauką.

Gabija Prochorovaitė, 10 klasės mokinė 

 Kūrybinė studija V.E.I.K.

 

Pradeda veikti Saulės paštas!

Mielieji, nuo sausio 12 d. pas mus pradėjo veikti Saulės Paštas! Kviečiame prisiminti ir kitiems priminti, kaip smagu ir įdomu rašyti laišką, žinutę, palinkėjimą, sveikinimą ranka. Jau atrodo sunkiai suprantama, kad laiškelio teks laukti net 5 dienas (mokyklos savanoriai juos išdalins penktadieniais). Bet mes būsime  Kantrūs ir labai labai Kūrybingi. Paštas veiks iki vasario 16 d. (O jei norėsime ir ilgiau).
😃
 Sušildykime vieni kitus savo DĖMESIU!!!      
Organizatoriai
 

Sausio 13-osios paminėjimas

Kaip ir kiekvienais metais, Sausio 13-ąją paminėjome pilietiškumo pamoka, kurioje dalyvavovisa mokyklos bendruomenė. Pamoką pradėjome uždegdami atminimo žvakeles mokyklos languose (respublikinė akcija “Atmintis gyva, nes liudija”), sugiedodami Lietuvos himną ir pagerbdami žuvusiuosius tylos minute. Nebuvo užmirštos patriotinės dainos - jas dainavome visi drauge.  Mokiniai skaitė savo sukurtas dedikacijas, kurias skyrė žuvusiems  Sausio 13-ąją.  Žiūrėjome trumpą video įrašą, visus giliai sujaudino dokumentiniai kadrai ir žurnalistės E. Bučelytės prisiminimai apie tą tragišką naktį. Laikantis kasmetinės tradicijos, mokyklos direktorė paskaitė ištrauką iš atsiminimų knygos apie Sausio 13-ąją.Pasibaigus pamokai dar ilgai galvoje kirbėjo mintis: tiek daug galime padaryti, kai esame vieningi.

     
     

Mokytoja V. Aleknavičienė

Netradicinis Kalėdinis karnavalas

Gruodžio 22 dieną, 5–10 klasių mokiniai susirinko į netradicinį Kalėdinį karnavalą. Netradicinė buvo ir tema – ,,Marozų“ madų šou“, kitaip dar vadinome ,,Marozų“ vakarėliu". 

Renginį organizavo mokinių taryba ir vyresniųjų klasių mokiniai. Ši idėja tiko ir patiko visiems. Renginio tikslas buvo kuo įdomiau ir juokingiau apsirengti. Tai kiekvienas pademonstravo vaikščiodamas podiumu. 

Kiekvienam mokiniui buvo suteikta galimybė  pasirodyti ir nusifotografuoti. Kad nuotraukos būtų įdomesnės ir juokingesnės buvo padaryta ,,Marozų“ foto sienelė. 

Karnavalą sudarė dvi dalys - madų šou ir protmūšis, kurį vedė dešimtos klasės mokiniai. Klausimai buvo nuo sunkiausių iki lengviausių. Tiesa sakant, ne vienas mokinys pakibo ant lengvo klausimo ,,kabliuko“.

Netradicinio karnavalo idėja buvo lengvai ir kūrybiškai įgyvendinta. Tikimės, kad ir ateity galėsime suplanuoti kažką panašaus. 

     
     

10 klasės mokinė Gabija Prochorovaitė

 

Aplankėme draugus Akmenės rajone

Kai iki pačių gražiausių švenčių lieka tik savaitė, ateina laikas įvairiems geriems darbams atlikti, prasmingam bendravimui, gyvenimo peržvelgimui ir naujų planų kūrimui. Jau septinti metai Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai susitinka su Akmenės rajono Dabikinės specialiosios mokyklos bendruomene. Kasmet dovanojame vieni kitiems muzikinį sveikinimą, apsikeičiame pačių rankomis kurtomis dovanėlėmis.

Šį kartą buvo mūsų mokyklos mokinių eilė aplankyti Dabikinės mokyklą.  Namiškiai mus pasveikino folkloriniais šokiais ir žaidimais, o Raudėnų mokiniai atliko keletą kalėdinių giesmių, lyriškų baladžių bei skaitė posmus, skirtus artėjančioms šventėms. Vėliau, vaišindamiesi karšta arbata, bandelėmis ir vienų kitiems dovanotais saldumynais, dalinomės prisiminimais apie ankstesnius susitikimus, aptarėme ateities planus.

Tikime, kad gražus, nuoširdus bendravimas tęsis ir toliau, nes jau suplanavome būsimą susitikimą po kelių mėnesių.

Vaida Aleknavičienė, Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja

 

Gruodžio 20 d., prieš pat Kalėdas, mes, Raudėnų mokyklos-daigiafunkcio centro pradinukai nusprendėme aplankyti vienišus kaimo senelius. Padovanojome jiems savo rankutėmis darytus angeliukus ir palinkėjome gražių švenčių. Nepamiršome ir savo senelių ir močiučių- jiems taip pat dovanojome po angeliuką.

Labai džiaugiamės, kad mūsų angeliukai pradžiugino senelius.

Mokytoja Alma Lučinskienė

Mokinių (5-7kl.) išvyka į Šiaulių Aušros muziejaus Edukacinį centrą 

2017 -12- 05 vykome į Šiaulių Aušros muziejaus Edukacinį centrą. Ten ne tik išklausėme įdomų gido pasakojimą apie archeologiją bei archeologinius radinius, bet per pratybas galėjom trumpam tapti archeologais. Kiekvienam buvo skiriamas plotelis su jame slypinčiais archeologiniais radiniais. Mes išmokome kasinėti, tvarkyti radinius, tiriamus plotus užfiksuoti pagal visas archeologijos mokslo taisykles. O ką radome, priklausė nuo atsitiktinumo – kaip ir realiame gyvenime.
Vėliau vykome į Kanes sporto areną, kur smagiai pašėlome ant batutų.

Grupės vadovė Alma Lučinskienė

“Gervikis” šventinis stabtelėjimas 45 metų veiklos sukakties akimirką 

Gruodžio 2 dieną Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre ilgam ir smagiam pasibuvimui rinkosi ir maži, ir dideli, ir savi, ir sveti – vieni varžėsi tradicinėse jau VI Šiaulių rajono folklorinių šokių varžytuvėse „Pazvalik tunciavuot“, kiti dainomis, prisiminimais, sveikinimais ir linkėjimais dalinosi Raudėnų folkloro ansamblio „Gerviki“ 45 metų veiklos sukakties šventėje ir visi iki puiaunakčio viešėjo tradicine „šilkine“ koše, liaudies dainomis, pašėlusiai trankiu folkloro šokiu, fotofiksacijų ir video akimirkų turtingame „Gerviki“ gimtadienio vakarėlyje.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro organizuojamose folklorinių šokių varžytuvėse dalyvavo 37 vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų poros iš ŠRS C Verbūnų (folkloro ansamblio „Rugelis“ vad. Onutė Baranauskienė ir Rasa Jurgaitienė), Gruzdžių (vad. Janina Veikšienė), Raudėnų filialų (folkloro ansamblio „Gerviki“ vad. Jovita Lubienė) ir Raudėnų (mok. Alma Steponavičienė) bei Kuršėnų (folkloro ansamblio „Naktigonė“ mok. Vaida Vielavičienė), Pavenčių (mok.Loreta Lideikienė ir Daiva Pundzienė) mokyklų-daugiafunkcių centrų – 5 konkursimiuose šokiuose buvo atrintkos gražiausiai kiekvieną šokį atlikusios trijų amžiausi grupių poros. Šokėjams gyvai grojo ŠRSKC jungtinė folkloro kapela (muzikantai Kristina Lučinskaitė, Kęstutis Rupšys, Povilas Kunickas, Arvydas Marcinkevičius, Jovita Lubienė). Gražiausiai šokančias poras rinko komisija – konkurso organizavimą ir vykdymą kordinuojanti Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Rolanda Bitienė, ŠRSKC Bazilionų filialo Kurtuvėnų salės folkloro ansamblio „Kurtuovė“ vadovė Edita Ramančionienė, Rad, ŠRSKC Bazilionų filialo Kurtuvėnų salės folkloro ansamblio „Kurtuovė“ vadovė Edita Ramančionienė, Raudėnų filialo kultūros renginių organizatorė Loreta Aušbikavičienė, Šilalės kultūros centro direktorė, folkloro ansamblio „Gers smuoks“ vadovė Irmina Kėblienė.

ŠRSKC Raudėnų filialo ir Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro jungtinis folkloro ansamblis „Gerviki“ šiais metais skaičiuoja jau 45 gyvavimo metus. Apvalios sukakties gyvavimo proga jau kelintą kartą tradiciškai sukviečia buvusius ir esamus ansambliečius, draugus ir svečius pirmąjį Advento savaitgalį susieiti ir, kas gražaus, svarbaus, prasmingo ir įdomaus nuveikta prisiminti, išėjusius anapus pagerbti, išsipildančius sveikinimus išklausyti, kad po „gervikis“ sparnu su gimtinės daina, tarme, rateliu po visą Lietuvą skraido pasidžiaugti. Savo dalyvavimu ir sveikinimais gerviukų gimtadienį papuošė ir pagerbė ŠU erasmus programos studentų iš Pietų Korėjos, Taivano, Brazilijos grupė (vad. Gediminas Ramanauskas), Šiaulių Gegužių mokyklos folkoro ansamblis „Gasužis“ (mok. Rosita Kalinienė, Nijolė Gabrielaitienė, Arūnas Stankus), Šiaulių folkloro ansamblis „Vieversėlis“ (vad. Arūnas Stankus), Šilalės kultūros centro folkloro ansamblis „Gers smuoks“ (vad. Irmina Kėblienė, Ilona Raudonienė), ŠRSKC Verbūnų folkloro ansamblis „Rugelis“ (vadovė

Onutė Baranauskienė, Rasa Jurgaitienė), Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Algis Mačiulis, Kultūros skyriaus vyr. specialistė Egidija Šėgždaitė, ŠRSKC direktoriaus pavaduotoja Rolanda Bitienė, Raudėnų seniūnas Antanas Venckus, Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Zita Bezarienė, Raudėnų bibliotekininkė Danutė Slavinskienė, buvę ansambliečiai, ansambliečių draugai ir įvairiapusės bei gausios „Gerviki“ veiklos partneriai ir bendraminčiai.

„Gerviukai“ ir jų vadovė nuoširdžiai dėkoja už nepaprastai šiltą, etnokultūrišką, dainigą ir šoklų gimtadienio vakarą, didžiuojasi ir sveikina visus kartu su mumis savo gimtinės savitumą, papročius, tradicijas ir folklorą mylinčius, branginančius ir puoselėjančius.


Folkloro ansamblio „Gerviki“ vadovė Jovita Lubienė

Raudėniškiai lankėsi Darbo biržoje

Ketvirtadienį  7-10 klasių mokinių dailės ir technologijų integruota jungtinė pamoka vyko netradiciškai.  Su mokytoja metodininke Alma Stugiene mokiniai vyko į Kuršėnų 

Darbo biržą.  Specialistė  Aurelija  Černiauskienė  supažindino su darbo  biržos specifika, paskirtimi, pasiūlymais ir kitais klausimais,  susijusiais su profesijų pasirinkimu, galimybėmis. Pristatė visą žinių ir informacijos paketą, skirtą moksleiviams. Mokiniai užpildė anketas, kuriose išsiaiškino savo asmenybės tipus. Mokiniai pateikė daug klausimų, į kuriuos mielai buvo atsakyta..

Darbo biržoje jiems buvo įdomu, nauja ir nepatirta.

Mokiniai taip pat aplankė  dailininkės Birutės Kuicienės tapybos parodą „Žmonės kaip gėlės“, kurią vertino, analizavo, džiaugėsi.        

 

Muzikinis festivalis

Lapkričio 28d. priešmokyklinės grupės vaikai ir muzikos mokytoja Vaiva Bružienė vyko į Kairius. Išmokę gražią, lyrinę dainelę „Vakaro žvaigždelė“ dalyvavo muzikiniame festivalyje „Tylų vakarėlį skamba lopšinėlė“. Vaikai išgirdo įvairių vakaro dainelių, lopšinių, giesmelių. Pamatė ir išgirdo, kaip skamba smuikas, akordeonas, kanklės. Smagu buvo kartu dainuoti, klausytis, džiaugtis muzikos garsais.

 

 

Šeimų sporto šventė "Mama, tėtis ir aš"

 

Akimirkos iš  2017 m. lapkričio 17 d. vykusios Šeimų sporto šventės "Mama, tėtis ir  aš", kurią organizavo mokytojas Ramutis Navickas. Šventėje dalyvavo 16 šeimų.  
 

 

 

Dėl priėmimo į ikimokyklinio ugdymo grupę

 

Tėvelius kviečiame teikti prašymus dėl priėmimo į 10,5 val. trukmės ikimokyklinio ugdymo grupę nuo 2018-09-01.

Į grupę priimami vaikai nuo 2 metų.

 

Pirmosios pagalbos mokymai

Spalio 19 d. vyko Pirmosios pagalbos teikimo suaugusiems mokymai, kuriuose dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, Raudėnų gyventojai. Užsiėmimus organizavo Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojos. Jos mokė kaip reikia taisyklingai atlikti dirbtinį kvėpavimą, ką daryti žmogui užspringus, kaip tvarstyti įvairias žaizdas. Užsiėmimas buvo naudingas ir mokiniams, ir suaugusiems.

 

PASAULIS IR MES

 
Tarptautinė vystomojo bendradarbiavimo informacijos diena Šiemet spalio 24-ąją minima tarptautinė Vystomojo bendradarbiavimo informacijos diena, kurios metu daugiau sužinosime apie 2015 m. Jungtinėse Tautose priimtus pasaulio gerinimui skirtus Darnaus vystymosi tikslus, taip pat globalų švietimą, partnerystes ir savanorystę. 

„Pasaulis ir mes“ – diskusijų, švietimo ir informacinių renginių ciklas, siekiantis supažindinti plačiąją visuomenę su Darnaus vystymosi tikslų principais ir įtraukti į aktyvias veiklas, kurios bendrų pastangų dėka padeda kurti geresnį pasaulį mums visiems.
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė pritarė šiai gražiai idėjai ir užpildė registracijos formą. Informacinę medžiagą, klausimus viktorinai bei prizų į juos teisingai atsakiusiems gavome paštu. Viktorinoje „Darnaus vystymosi tikslai ir globalus švietimas“ dalyvavo 6 – 7 klasių mokiniai.
Klausimai nebuvo labai lengvi, bet įdomūs ir informaciniai. Sužinojome, kad supūtų plastikinis butelis reikia bent 450 metų, kad šiuo metu pasaulyje gyvena 7,47 milijardai žmonių, kad 1 iš 6 pasaulio vaikų privalo dirbti tam, kad galėtų išgyventi ir t.t.
Darnaus vystymosi tikslų yra 17 ir mes kiekvienas galime prisidėti prie jų įgyvendinimo. Reikia tik domėtis ir teirautis kaip vyksta tikslų įgyvendinimas, savanoriauti ir prisidėti, rūpintis savo aplinka, vartojimu, skatinti draugus ir pažįstamus.

 

Tėvų linija 8 800 900 12

Spalio 2 d. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė davė startą Paramos centro vaikams iniciatyvai „Tėvų linija“. Darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. paskambinę nemokamu numeriu 8 800 900 12, tėvai galės pasikonsultuoti jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais. Budintys specialistai padės tėvams suprasti, kodėl tam tikroje situacijoje vaikas elgiasi vienaip arba kitaip, kaip suaugusiems žmonėms derėtų reaguoti, ką sakyti ar daryti, kad situacija netaptų konfliktine. Konsultacijos metu specialistai patars dėl dažnai kylančių klausimų įvairiais vaiko amžiaus tarpsniais, kartu su tėvais ieškos tinkamiausio konkrečios problemos sprendimo.

 Rudenėlio puota

       
       
       
       

„Obuoliukų“ ikimokyklinėje ugdymo grupėje penktadienį vyko "Rudens puota", į kurią rinkosi vaikų tėveliai nešini pintinėmis pilnomis sodo, daržo ir net miško gerybėmis.

Linksmosios estafetės „Obuoliukų“ grupėje

 
Šią savaitę, kaip ir visoje mokykloje mokiniai, taip ir  „Obuoliukų“ ikimokyklinėje ugdymo grupėje mažieji darželinukai dalyvavo akcijoje „Judrumo savaitė“. Sporto salėje auklėtojos drauge su savo auklėtiniais organizavo linksmas estafetes. „Bulvių sodinimas“, įvairios kliūtys, bėgimas suoleliu ar tiesiog pabėgiojimas ir pašokinėjimas dideliu kamuoliu, pareikalavo didelio meistriškumo, sportiškumo, lankstumo... Viską vainikavo gera nuotaika, energijos pliūpsnis auklėtojoms ir didžiulis džiaugsmas vaikų veiduose.

 
   Diana, Alma, Birutė

Kelionė į Šatrijos kalną 

 

     
   
   

Akcija "Visa Lietuva šoka" Kuršėnuose​

     
     

LINKSMIEJI KODĖLČIUKAI

Rugpjūčio mėnesį mokykla atvėrė duris visiems norintiems joje lankytis ir pasidžiaugti besibaigiančia vasara. Organizuoti įvairūs užsiėmimai mokyklos erdvėse ir lauke. Vaikai žaidė, piešė, gamino darbelius iš gamtinės medžiagos, dalinosi atostogų įspūdžiais. Užsiėmimus vedė iš atostogų grįžę mokytojai.

Vienas iš renginių – „Linksmieji kodėlčiukai“, kurį organizavo mokytojos Birutė Petronytė ir Stanislava Veidemanienė. Jo metu  ne tik žaidėme, bet ir virtome kodėlčiukais. Daugybę KODĖL uždavė vaikai ir mokytojos. Įvardinome didžiausią, linksmiausią, liūdniausią kodėlčiuką. Įsidrąsinę vaikai patys organizavo žaidimus. Ypač aktyvios buvo Deimantė, Gabija. Mielai įsijungė pas senelius viešintys Meda, Justas bei mažoji Deimantė. Visiems buvo linksma ir smagu.

       
       

S.Veidemanienė

 

 
 

 Knygos bičiulių šventė

 

Birželio pirmąją dieną 12 val. į Raudėnų biblioteką sugužėjo būrys pradinių klasių mokinių. Čia 

buvo pakviesti tie vaikai, kurie per visus mokslo metus perskaitė daugiausiai knygų. Juos atlydėjo Raudėnų mokyklos- daugiafunkcio centro direktorė Zita Bezarienė.  Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė visus pasveikino su Vaikų gynimo diena ir pasidžiaugė, kad mažieji draugauja su knyga. Vaikus labai pradžiugino netikėtai pasirodžiusi Lapė (Roma Kybartienė). Ji sakė, kad šiandien daro staigmenas tiems vaikams, kurie mėgsta skaityti ir daug skaito. Pabendravusi su vaikais, Lapė perdavė vienos knygutės prašymą. O knygutė prašė:

„Mieli vaikai, nerašinėkite mano lapuose, aš ne sąsiuvinis.  Neplėšykite mano lapų. Man skauda. Aplenkite mane popieriumi. Būsiu sveika ir švari. Neimkite manęs nešvariomis rankomis. Aš noriu būti švari!“  Vaikai pažadėjo, kad knygutes mylės  patys ir kitiems pasakys jas saugoti.

Bibliotekininkė Danutė Slavinskienė ir mokyklos direktorė Zita Bezarienė įteikė aktyviausiems skaitytojams padėkos raštus ir atminimo dovanėles. 

Po renginio dar niekas neskubėjo namo: valgė pyragą ir ragavo obuolių  sultis. Skaitytojai išsiskirstė bibliotekininkei pažadėję ir vasarą nepamiršti kelio į biblioteką.

Danutė Slavinskienė

 

ATVERK VASARAI DURIS

Edukacinė išvyka į Vilnių

Saulėtą gegužės 18- tosios dieną grupė Raudėnų mokyklos- daugiafunkcio centro mokinių išvyko į Vilnių.

Aplankėme M.Mažvydo, universiteto bibliotekas, pabuvojome garsiojoje Užupio respublikoje. Grįždami

Kernavėje užkopėme ant piliakalnių.

Mokinių įspūdžiai iš ekskursijos

Užupis - labai keista, įdomi, bet tuo pačiu ir graži vieta. Šios vietos gyventojai turi savo taisykles. Jie turi savo

konstituciją. Tiesa, taisyklės be galo neįprastos, tokios kaip ,,Šuo turi teisę būti šunimi‘‘

Gabija 9 klasė

 

Patiko Laisvės angelas, saugantis šią „respubliką“..

Tai įspūdingo aukščio statula ant kolonos. Gaila, kad saulė trukdė ją nufotografuoti...

Nedas 9 klasė

Įdomiausias ekskursijos momentas buvo ekskursija po senąjį Vilniaus universitetą. Gidė tikrai išsamiai, bet

trumpai papasakojo jo įkūrimo bei restauravimo istoriją. Buvo galimybė pamatyti universiteto salių

didingumą, įvairių knygų gausumą. Išgirdome, koks nelengvas, tačiau labai pelningas, yra restauratorių

darbas. Gidė pasakojo tikrai suprantamai, paprastai.

Irmantas, 10 kl.

Vilniaus universitete mane nustebino baltoji salė, kurioje dirba profesoriai ir kurioje buvo eksponuojami pasenę, nebenaudojami teleskopai. Taip pat teko užlipti į šviesulių stebėjimo vietą, tai yra universiteto bokštą, iš kurio metėsi beveik viso senamiesčio panorama.

Tomas, 10 kl.

Vilniaus universitete buvo nemažai įdomių vietų, bet labiausiai patiko Smuglevičiaus salė, kurioje galėjome amatyti B. Radvilaitės laiškus ir kitus praėjusių amžių raštus. Buvo eksponuojami dailininko P. Smuglevičiaus dažai. Be galo daug senų enciklopedijų, įvairių knygų.

Faustas, 10 kl.

M.Mažvydo biblioteka -vienas gražiausių Vilniaus pastatų. Pastato išskirtinumą lemia sniego baltumo

kolonos, kurios suteikia bibliotekai didingą įvaizdį.

Atvykęs į biblioteką nustebau: išorė buvo rimta, didinga, o vidus- jaukus ir malonus. Skaitykla man

pasirodė žaisminga, įdomi, o kitos pastato patalpos buvo skirtos darbui, mokslui, menui ,todėl jos man

nekėlė linksmų įspūdžių. Atrestauruota biblioteka buvo graži, nauja. Biblioteką puošia M.Mažvydo

skulptūra, o fojė sieną Antano Garbausko sukurtas spalvoto stiklo vitražas.

Nedas ,8 klasė

Aplankėme pirmąją sostinę Kernavę. Užkopėme į keturis jos piliakalnius. Eva, 5 klasė

O man labiausiai patiko Lizdeikos piliakalnis, nes jis buvo aukščiausias.

Smiltė, 5 klasė

Man labiausiai patiko sėdėti ant žolės, ant piliakalnio šlaito. Grožėtis viskuo iš aukštai. Viskas taip maža, bet tai ir gražina visą vaizdą.

Irūna, 5 klasė

Motinos diena Raudėnuose

Visą savaitę prieš Motinos dieną mokykla kvepėjo kepamais sausainiais, kuriuos gamino visų klasių mokiniai. Penktadienį iš ryto į renginį „Mes kartu“ susirinko ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų mamytės. Jos su savo vaikais dekoravo indelį ir į jį pasėjo pupą. Sėjinukai surikiuoti klasėje ant palangės – vaikai lauks, kol jie sudygs. Po to visi kartu vaišinosi, mažieji dovanojo mamytėms darbelius, dainavo, šoko ir deklamavo.

Vėliau į mokyklą sugužėjo 1–10 klasių mokinių mamos. Jų laukė šventinis sveikinimas, kuriame dalyvavo visi vaikai, mokinių gamintos gėlės ir dovanėlės. Mokiniai pristatė stendinius pranešimus „Mūsų sėkmės istorija“, pasakojo apie savo ir draugų pasiekimus 2016–2017 m. m. Po to vyko praktinės veiklos, kuriose dalyvavo 15 šeimų. Mamos su savo vaikais keliavo iš stotelės į stotelę ir atliko įvairias užduotis – relaksavo gamtos stotelėje, iš širdies kalbėjosi su savo vaiku gražių žodžių stotelėje, šeimos įsiamžino fotosesijoje prie žibuoklėmis papuoštos foto sienos, dėliojo dėliones, sprendė galvosūkius žaidimų stotelėje.

Vėl visiems susirinkus į būrį buvo aptarta, kaip sekėsi užsiėmimuose, apdovanoti įvairių konkursų laimėtojai, visi draugiškai vaišinosi mokinių keptais sausainiais ir arbata.

Silvija Grinienė

 

Netradicinio mokymo(si) diena ir XVII Jurginės bei Atvelykis Raudėnuose

Septynioliktąjį kartą į Raudėnus sukvietusi Jurginių diena buvo kaip visada turtinga ir netradicinių pamokų, ir šventiškų apeigų, ir  pažintinių veiklų, ir folklorinių šokių, ir vietos įstaigų bendradarbiavimo, ir visų susirinkusiųjų geros nuotaikos bei aktyvaus nusiteikimo.

Nuo pat ryto Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre susirinkę raudėniškiai ir svečiai iš Šiaulių logopedinė mokyklos, Kuršėnų kūrybos namų, Etnokultūros ir tradicinių amatų centro, Daugėlių politechnikos, Pavenčių mokyklų, L. Ivinskio gimnazijos, Gilvyčių ir Verbūnų mokyklų, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro, Raudėnų, Drąsučių, Gilaičių filialų, Verbūnų filialo folkloro ansamblio „Rugelis“ (NVŠ gavėjas), Raudėnų folkloro ansmblio „Gerviki“ (NVŠ gavėjas), ŠRSKC vaikų liaudiškų šokių studijos „Diemedėlis“ (NVŠ gavėjas), Šilalės kultūros centro folkloro ansamblių „Gers smuoks“ir „Smuokiuka“ (NVŠ gavėjai), tiek mokiniai, tiek mokytojai ir kultūros darbuotojai „prisijaukino“ mokyklos erdves atlikdami kūrybiškas užduotis, susipažino pristatydami koncertinius pasirodymus ir dalyvaudami socializacijos žaidimuose, prisiminė Atvelykio tradicijas įsirengdami foto sienelę, pasinėrė į netradicinio mokymo(si) veiklas, integruojančias įvairaus amžiaus mokinius bei įtraukiančias aktyvias formalaus ir neformalaus ugdymo formas.

  Nors visą Jurginių šventę laistė „dangaus krapyla“, apeigos buvo atliktos sąžiningai ir atsakingai – žiemkenčiai aplankyti, gyvuliai apsmilkyti ir į pirmąją žalumą išvaryti, laimės pilni svogūnai pasodinti, vaismedžiai pažadinti. Tik jurginėjimas neužtruko – pasisotinę pirmąja šį pavasarį lauke kepta kiaušiniene, žemaitišku kastiniu, žolelių arbata vėl visi susirinko mokykloje.              

Čia Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė supažindino su  projekto „Susipažinkim su Šiaulių rajonu kitaip“ metu sukurtu ir interneto actionbound.com žaidimo platformoje (bei Šiaulių rajono savivaldybės, ŠRSVB interneto svetainėse) publikuotu edukaciniu žaidimu, apimančiu 12 Šiaulių rajono lankytinų turistinių vietų virtualių maršrutų, iš kurių vienas veda per Raudėnų miestelio lankytinas vietas. Visi dalyviai, susiskirstę į 6 grupes, įsirašę bei telefonuose aktyvavę mobiliąsias programėles, noriai ir smalsiai keliavo fiksuotu maršrutu ir stengėsi atlikti visas užduotis. Edukaciniame žaidime nugalėjo jaunimo svečių komanda iš Šilalės kultūros centro.

Kartu ir svečiai, ir namiškiai vykdė ir dar vieną užduotį „Akcijos „Darom“ idėjų bankas“: kiekviena komanda pristatė savo siūlymus/matymus/idėjas ir kt., kur, kaip, ką, kodėl būtų galima įrengti, pakeisti, sutvarkyti, papuošti, padaryti Raudėnų lauko ir vidaus erdvėse. Prisibėgioję lauke, visi ilsino kūnus ir mankštino protus mokydamiesi-žaisdami mokomąjį pačių raudėniškių sukurtą edukacinį stalo žaidimą „Išminties gyvatė“ čia ir vėl pergalės vainiku puošėsi svečių ir Šilalės komanda. Po sočios „šilkinės“ košės vakarienės Raudėnų kultūros namuose, grojant šauniems muzikantams Dianai ir Albertui Martinaičiams bei Dianai ir Arūnui Vaičeliams iš Šiaulių, renginių dalyviai smagiai, energingai ir trankiai trypė folklorinių šokių vakaronėje.

Ilga ir aktyvi diena, užsibaigusi tik 23 val., neprailgo: viena kitą keičiančios įvairios veiklos ir su mokymusi, žaidimu, formaliu ir neformaliu ugdymu susipynusios veiklos ne tik praturtino tradicinį mokymąsi, bet ir dar kartą patvirtino, kad toks pažinimas, nors ir momentinis, suvienija ir skirtingų amžių, ir skirtingų sričių, ir skirtingų galimybių dalyvius, mokomosiomis priemonėmis paverčia ir kasdienes erdves, ir daiktus, turi prasmę ir padeda siekti bendrų tikslų.

                              

   

ŠALIES MOKINIŲ INTERNETINIŲ SVETAINIŲ KŪRIMO KONKURSAS

Šalies mokinių internetinių svetainių konkursas vyko kovo 31 d. Panevėžio r. Velžio gimnazijoje. Šiame konkurse dalyvavo 12 mokinių iš penkių savivaldybių. Kiekvienas dalyvis per 4 valandas turėjo sukurti interneto svetainę tema „Tautinių drabužių galerija“. Mūsų mokykla jau antrą kartą dalyvavo šiame konkurse ir šiais metais ją atstovavo dešimtokai Irmantas Vilimas ir Tomas Zykas.   Abu mokiniai pasirinkę turinio valdymo sistemą WiX sukūrė puikias galerijas ir užėmė  prizines vietas. Prizininkai buvo apdovanoti puikiais prizais. Kol mokiniai dirbo prie svetainių kūrimo mokytojai dalyvavo seminare.

IT mokytoja Birutė Petronytė

Raudėniškių edukacinė išvyka į UAB „Šiaulių vandenys“

Kovo 22- ąją dieną minima Pasaulinė vandens diena. Lietuva gali pasidžiaugti gausiais geriamo vandens ištekliais. Šio požeminio turto giluminiuose kloduose gausu, todėl prognozuojama, kad dėl geriamo vandens galėsime nesirūpinti dar ilgai. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia jo tausoti. Koks yra vandens kelias nuo gręžinio iki čiaupo mūsų namuose, bandė išsiaiškinti Raudėnų mokyklos- daugiafunkcio centro 7–10 kl. mokiniai, apsilankydami Šiaulių miesto Birutės vandenvietėje, kurią eksploatuoja UAB „Šiaulių vandenys“. Vandenvietėje vanduo išgaunamas iš 190 m gylio gręžinio. Paskui aštuoniuose slėginiuose filtruose, kurie užpildyti 60 cm. storio kvarcinio smėlio ir 90 cm. storio antracito sluoksniais, išvalomas nuo geležies pertekliaus ir patenka į švaraus vandens rezervuarus, iš kurių yra tiekiamas gyventojams.

Po to vykome į Šiaulių miesto nuotekų valyklą Jurgeliškių kaime, pastatytą 2004 m. įgyvendinant Šiaulių aplinkosaugos projektą. Apžiūrėjome nuotekų valymo įrenginius ir išsiaiškinome valymo būdus. Patys įsitikinome, kad dabar į atvirus vandens telkinius – į Kulpės, Mūšos, Lielupės upes bei Baltijos jūrą – išleidžiamas išvalytas vanduo yra dar švaresnis.

Chemijos mokytoja Laima Kairytė

Diskusija „Kas lemia mokymosi sėkmę?“

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre organizuota diskusija „Kas lemia mokymosi sėkmę?“, kurioje dalyvavo buvę dešimtokai, dabar besimokantys Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijoje, mūsų mokyklos devintos ir dešimtos klasės mokiniai bei mokytojai. Buvo įdomu sužinoti, kaip sekasi mūsų buvusiems auklėtiniams, išgirsti apie sunkumus, kurie rudenį laukė naujoje mokykloje, sužinoti, kaip sekėsi adaptuoti naujoje aplinkoje. Taikydami teiginių metodą ir dirbdami mišriose grupėse renginio dalyviai diskutavo, kas lemia mokymosi sėkmę, koks yra mokytojo vaidmuo, nuo ko priklauso geri mokinio pasiekimai, kokia 

pamoka yra gera. Renginio pabaigoje visi vaišinosi mokyklos virėjos Natalijos keptomis pasakiškai skaniomis bandelėmis.

Susitikimas buvo naudingas tiek mokytojams, tiek vyresniųjų klasių mokiniams. Džiaugiamės, kad gimnazistai noriai pasidalino įgyta patirtimi naujoje mokykloje.

Sekretorė Silvija Grinienė

 

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre kovo 20-24 dienomis vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Kasmet „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“ dalyvauja didžioji dalis Lietuvos švietimo įstaigų ir mokyklų bendruomenių, kurios vykdo įvairias veiklas, skirtas stabdyti patyčias ir skatinti draugišką, pagarbų elgesį.

Mokykloje ši savaitė prasidėjo radijo laida „Gyvenkime draugiškai“, kurios metu mokytoja Erika Jocienė pristatė savaitės renginius. Dešimtokai kalbėjo apie draugystę, mokiniai klausėsi dainelės „Šypsenėlė“.

Antradienį vyko akcija „Visa mokykla šoka“. Per pertraukas mokytoja A. Steponavičienė su mažaisiais mokiniais šoko ratelius „Garnys“, „Graži mūsų šeimynėlė“, „Kurapkytė rugiuos“, folklorinius šokius „Malūnėlis“, „Suktinis“. Vaikučiai noriai ir nuoširdžiai šoko, trypė ir džiaugėsi.

 Visą savaitę po pirmos pamokos vyko Judriosios pertraukos, t.y. mankštos.

 Vyko akcija „Tolerancijos traukinys“. Mokytoja Regina Skudrickienė padarė labai gražų spalvotą traukinį, kurį pakabinome laiptinėje. Į jo vagonus mokiniai rašė ir klijavo mandagumo žodžius „ačiū“, „dėkui“, „prašau“, „labas rytas“, „iki malonaus“ ir kt.

Mokyklos bendruomenė dalyvavo projekte „Spalvų ir jausmų savaitė“. Kiekvieną dieną mokytoja Diana Kirjanienė aptardavo tos dienos spalvos reikšmę ir atitinkamo jausmo svarbą žmogaus gyvenime. Pirmadienis buvo baltos spalvos ir apkabinimų diena, antradienis – raudonos ir komplimentų diena, trečiadienis – geltonos ir šypsenų diena, ketvirtadienis – mėlynos ir pasisveikinimų diena, penktadienis – žalios ir gyvybingumo bei energijos diena. Mokyklos bendruomenė puošėsi skirtingų spalvų rūbais ir dalijosi jausmais.

Mokytoja Regina Skudrickienė organizavo akciją „Gerų darbų maišas“. Mokiniai kiekvieną dieną darė gerus darbus namuose ir mokykloje, rašė į lapelius ir klijavo juos į maišą, kabantį ant sienos.

Akcijoje „Ištiesk gerumo ranką“ taip pat dalyvavo visos mokyklos mokiniai. Buvo suklijuotas medis iš rankyčių ir pėdučių pirmame aukšte. Mažieji su mokytoja Diana Kirjaniene į rankytes rašė vardus, didieji-į pėdutes problemą, o į rankytes jos sprendimą.

„Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ užbaigė klasių valandėlės. 1–4 klasėse vyko pokalbiai, o 5–10 klasių mokiniai su mokytoja Vaida Aleknavičiene žiūrėjo filmą ir jį aptarė.

Mes gyvename draugiškai!

                                                                               Logopedė, spaecialioji pedagogė Erika Jocienė

Pradinukai lankėsi Kuršėnuose

Kovo 17 dieną pradinukai vyko į Kuršėnus.  Amatų centre dalyvavo edukacinėje veikloje, apžiūrėjo parodas, Kultūros centre žiūrėjo spektaklį "Vincukas". Labiausiai vaikams patiko lipdyti iš  molio. Kiekvienas nusilipdė po pieštukinę. Užbaigus lipdyti, liaudies meistras A.Tamašauskas pakvietė vaikus į dirbtuves ir parodė, kaip žiedžiami puodai. Vaikai susikaupę stebėjo, kaip molio gabalas virsta gražia puodyne, vaza bei puodeliu. Namo visi grįžo su gera nuotaika bei žinių bagažu...

LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVŲ ŠVENTĖ-APŽIŪRA „ŠOKSIM ŠOKIMĖLĮ“

Nedo Kirjano autorinė piešinių paroda

Devintos klasės mokinys Nedas Kirjanas jau daug metų domisi daile ir mokosi Kuršėnų meno mokykloje. Rajoninėje dailės olimpiadoje jis atstovavo mūsų mokyklą. Jam grįžus iš olimpiados buvo surengta autorinė piešinių paroda. Buvo eksponuojami Nedo tapybos kūriniai, įvairūs eskizai, Manga stiliaus darbai. Mokyklos bendruomenė pasidžiaugė darbų įvairove, technika, sukurta šilta nuotaika...

 

IŠVYKA Į ŠIAULIŲ VIEŠĄJĄ POVILO VIŠINSKIO BIBLIOTEKĄ

Kovo 13 d. 5–8 klasių mokiniai vyko  į ekskursiją  po atsinaujinusią ir šiuolaikišką Šiaulių viešąją Povilo Višinskio  biblioteką.bibliobibliot

Apžiūrėjome erdvias, aprūpintas naujausiomis IT priemonėmis bibliotekos patalpas (konferencijoms ir susitikimams skirtas sales, skaityklas, kino salę, kompiuterių klasę), sužinojome, kokia veikla užsiima bibliotekos skyriai (Abonementas, Informacijos, Skaitytojų aptarnavimo, Meno ir muzikos, Vaikų literatūros ir kt.), kokios paslaugos yra teikiamos bibliotekos lankytojams, kokie klubai veikia bibliotekoje. 

Ekskursijos metu turėjome galimybę pamatyti seniausią, mažiausią ir didžiausią bibliotekoje saugomą knygą ir sužinoti, kokį kelią nueina knyga, kol patenka į lentyną.

Taip pat  pažintinių-edukacinių užsiėmimų metu susipažinome su naujausiomis technologijomis – valdėme sukurtus robotus, išbandėme virtualios realybės akinius, dalyvavome literatūrinėje viktorinoje, kurios atsakymus fiksavome planšetiniuose kompiuteriuose.

Edukacinė išvyka buvo įdomi ir naudinga.

Mokytoja Alma Lučinskienė

 

Projektas „Čia mūsų Lietuva“ Raudėnų mokykloje- daugiafunkciame centre

SDC11018

  Jau ne pirmi metai, kai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo paminėjimo renginiai mūsų mokykloje vyksta ne vieną dieną. Šiais metais tradiciją tęsėme vykdydami projektą „Čia mūsų Lietuva“.

SDC10902

 Renginių ciklas prasidėjo kovo 8 d. – tarptautinės Moters dienos paminėjimu. 1–6 klasių mokiniams vestas integruotas etikos ir etnokultūros renginys „Močiučių patiekalai“. Į svečius pasikvietę savo močiutes, mokiniai susipažino su senaisiais amatais, mokėsi elgesio prie stalo etikos, varžėsi atlikdami kasdienius ir neįprastus buities darbus - jie skuto bulves, mušė sviestą. Močiutės taip pat varžėsi - pjaustė lašinukus, svogūnus. Mokyklos darbuotojos bulves sutarkavo ir iškepė be galo skanių blynų, kuriais visi vaišinosi.

  Dailės pamokų metu mokiniai kūrė erdvines kompozicijas, piešė piešinius apie Lietuvą, kurie šventiniu laikotarpiu papuošė mokyklą.

  Kovo 9 d. Raudėnų gatvėse galėjai sutikti įvairaus amžiaus bėgikų, nuo ikimokyklinuko iki garbaus amžiaus senjoro. Tai jau antrus metus vykdoma visos Raudėnų bendruomenės akcija, skirta 

SDC11071

Kovo 11-ajai paminėti – bėgimas Raudėnų gatvėmis. Visi dalyviai sustojo sudarydami žodį LIETUVA ir nusifotografavo. Vėliau degė laužas, buvo vaišinamasi bendruomenine koše, kuriai produktus nešė visi, kas tik galėjo.

 Kovo 10 d. įsijungėme į pilietinę iniciatyvą „Gyvasis tautos žiedas“. Iniciatyvoje dalyvavo ne tik mokyklos darbuotojai ir mokiniai, bet ir tėvų bendruomenė. Visa savo didybe skambėjo mokinių skaitoma Maironio „Lietuva brangi“, Tautiška giesmė, įamžinome menišką trispalvį mūsų bendruomenės žiedą.

Manome, kad kuo kūrybiškiau, įdomiau, laisviau bus minimos Lietuvai svarbiausios datos, tuo labiau jauni žmonės bus skatinami susimąstyti, kas tai yra laisvė, demokratija, bus ugdomas pilietiškumas ir pasididžiavimas savo Tėvyne.

                                                                 Mokytoja metodininkė Vaida Aleknavičienė

Siūlome tėveliams pasiskaityti!

 Eilėraščių konkursas  „Tu pati gražiausia, mano Lietuva!”

Gražią, saulėtą, bet  baltą vasario 24 dieną, mūsų mažoji princesė iš ikimokyklinės ugdymo grupės, Fausta Arvazevičiūtė, dalyvavo nuostabioje šventėje. Kuršėnų  lopšelyje-darželyje vyko eilėraščių konkursas „Tu pati gražiausia, mano Lietuva!“. Fausta deklamavo Vytės Nemunėlio eilėraštį „Mano Vytis it trispalvė“. Pirmą kartą dalyvavusiai  tokiame renginyje mergaitei drebėjo širdelė, tuo labiau, kad deklamuoti eilėraštį pradėjo pirmoji. Nors ir neužėmėme prizinių vietų, gavome maišą dovanų, įdomios patirties, paganėme akytes ir namo parsivežėme gerą nuotaiką.

Mokytoja Diana Kirjanienė

 

Linksmoji gamtos viktorina

Vasario 23 dieną Pavenčių mokykloje vyko Šiaulių rajono 6-9 klasių mokinių gamtamokslinė viktorina, kurią organizavo šios mokyklos fizikos mokytojai. Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda GAMTATRONAI (kapitonas - Nedas Kirjanas (9 kl.), nariai - šeštokai Nedas Sakalauskas ir Deividas Dilnikas bei septintokas Gytis Ivoškevičius).Burtų keliu buvo renkamas komandų prisistatymo eiliškumas. Mūsų komandai likimas lėmė ištraukti pirmąjį numerį.Gal dėl to GAMTATRONAI visose rungtyse stengėsi išlaikyti lyderio pozicijas. O rungčių buvo įvairių: praktinės, teorinės, kūrybinės, žaidybinės ir t.t. Komandai šauniai padėjo ir sirgalių grupė (Gabija Prochorovaitė, Lukas Ivoškevičius ir Karolina Kirjanaitė). Jiems teko nagrinėti ir aiškinti situacijas, atsakinėti į teorinius klausimus bei padėti komandai kūrybinėse užduotyse. Akimirkos iš renginio.

  

Susitikimas mokykloje

Mokyklos bendruomenės nariai susitiko su aikido instruktoriumi Roku Leonavičiumi.

 Svečias vedė užsiėmimą „Emocinės pusiausvyros išlaikymas“. Vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos personalo darbuotojai, Raudėnų gyventojai klausėsi patarimų, kaip įveikti stresą. Svečias mokė pratimų, kurie padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti. Tikimės, kad jo patarimai visiems padės sėkmingiau įveikti stresą.

 

 

Etnokultūrinė naktis Dievyčio piliakalnio papėdėje - viena iš NVŠ formų ir galimybių

Sausio 27 dieną Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras ir Všį „Etnoklubas“ kartu su Etninės kultūros globos taryba, Šilalės rajono savivaldybe, Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija, Lietuvos archeologų sąjunga, Žemaičių kultūros draugija, Šilalės kraštiečių draugija, Laukuvos seniūnija, Šiauduvos kaimo bendruomene ir Žemaitukų augintojų asociacija organizavo Etnokultūrinę naktį „Mes suverpsim gijas iš dainų, šokiais išausim kelią į Maironio Dievyčio piliakalnį“, skirtą Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams atidaryti, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, respublikinei akcijai „Visa mokykla šoka“ Žemaitijoje startuoti. Prisijungti ir sudalyvauti Etnokultūros nakties edukacinėje programoje itin buvo kviečiami NVŠ programų teikėjai – vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai, studijos, kolektyvai – tradicinio ir modernaus folkloro (dainos, muzikos, šokio, apeigų, istorijos, mitinio pasaulio suvokimo ir kt.) mylėtojai bei puoselėtojai.

Tradiciškai į senų ir ištikimų prietelių pakvietimą noriai atsiliepė ŠRSKC vaikų ir jaunimo tautinių šokių studija „Diemedėlis“ (NVŠ gavėjas), ŠRSKC Raudėnų filialo ir Raudėnų MDC jungtinis folkloro ansamblis „Gerviki“ (NVŠ gavėjas) bei vaikai ir jaunimas iš Vidsodžio (Kelmės r.), Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro, Kuršėnų Pavenčių mokyklos, Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos „Etnokultūros“studijos, lydimi mokytojų Almos Steponavičienės ir Vaidos Vielavičienės. Gausus, draugiškas, linkėjimų ir energijos turtingas pulkas išvyko į Šiauduvos miestelį Šilalės rajone. Jaunuoliai, susirinkę iš tolimiausių Lietuvos kampelių (Šilalės, Skaudvilės, Šiaulių, Kelmės, Kauno, Kvėdarnos, Betygalos, Ariogalos, Mažeikių, Klaipėdos, Laukuvos ir kt.), vieni kitus mokė įvairiausių šokių, dainų, apeigų, kvietė į savo kraštuose organizuosimus renginius, dalinosi šypsenomis, sveikinimais ir patirtimi. Renginio dalyviai taip pat ėjo į naktinį žygį ant Maironio Dievyčio piliakalnio, kur susirinkę į ratą aplink didelį laužą dainavo, šoko, pasakojo sakmes, padavimus. Grįžusių iš žygio prie Šiauduvos laisvalaikio salės jų jau laukė ant laužo virtas šiupinys ir košė.

Renginio garbės svečiai sveikinimo kalbose teigė, kad būtent čia, būtent tokiuose susibūrimuose ir iniciatyvose auga Lietuva ir gražioji jos ateitis. Lietuvos ateitis – mes, vaikai ir jaunimas – po šiais žodžiais pasirašome folklorinių šokių prakaitu ir kviečiame prisijungti visus – per klaidą dar to džiaugsmingo folklorinio pašėlimo nepatyrusius.

Nuotraukoje – Šilalės rajono mero Jono Gudausko asmenukė su renginio dalyviais.

Karolina Lubytė, viena iš gausaus būrio dalyvių

 

Sausio 13-oji Raudėnuose

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre mokyklos bendruomenė prasmingai paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Pirmame aukšte veikė mokinių  rašinių „Laiškas ant paukščio sparno“  paroda, ekspozicija, skirta žuvusiems, žydėjo Neužmirštuolių medis (Mokytojos S. Veidemanienė, A. Stugienė, bibliotekininkė D. Slavinskienė). Rytą, tamsoje uždegus žvakutes mokyklos languose visi klausė radijo laidos „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai skaitė poetų eiles, ištraukas iš rašinių „Laiškas ant paukščio sparno“, direktorė Z. Bezarienė paskaitė kruvinųjų įvykių liudininkų prisiminimų. Po to visi išėjo į mokyklos kiemą, kur kūrenosi laužas. 

     
     

Vadovaujami  mokytojos J.Lubienės dainavo dainas, klausėsi kultūros darbuotojų L.Aušbikavičienės , D. Slavinskienės skaitomų tekstų, eilių apie Sausio 13-ąją. Laužo liepsnos, prasmingi žodžiai, baltas sniegas visiems priminė anų dienų įvykius.

 

Silvija Grinienė

 

Šventinis sveikinimas mokyklos bendruomenei

Nuoširdžiai sveikinu visus mūsų bendruomenės narius artėjančių švenčių proga. Džiugu, kad galime pasidžiaugti puikiaispasiekimais 2016 metais: Europos savanorių tarnybos mokykla akredituota kaip savanorius priimanti organizacija, sėkmingai dalyvavome Švietimo ir mokslo ministerijos konkurse Mokyklų bendruomenių stiprinimo metams, akcijoje „Atverk duris vasarai“, laimėjome atranką ES projekte „Neformaliojo švietimo plėtra“. Mokiniai džiugino gražiais pasiekimais moksle, olimpiadose, etnokultūrinėje, meninėje ir sportinėje veikloje. Mokyklai paskirtas naujas mokyklinis autobusas. Numatytos  ES lėšos pabaigti mokyklos pastato statybai, o svarbiausia naujiena- Šiaulių rajono savivaldybės taryba pritarė idėjai mūsų mokykloje atidaryti 10,5 val. ikimokyklinio ugdymo grupę. Nuo 2017 m. rugsėjo 1 dienos joje bus ugdoma 16  vaikų nuo 2 iki 5 metų. Veiks ir atskira priešmokyklinio ugdymo grupė, joje bus ugdoma 10 priešmokyklinukų. Šie ir kiti pasiekimai - mūsų bendro darbo rezultatas. 

Džiaugiuosi mūsų visų sutelktu darbu ir linkiu didelės sėkmės visiems - mokiniams, mokytojams, tėveliams, mokyklos darbuotojams- tegul stiprėja ir klesti mūsų bendruomenė 2017 metais!

                                                                                                                                       Jūsų direktorė Zita  Bezarienė

Advento popietė „Advento vainikas Šviesos dienai“ Raudėnuose

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre apsilankė brangūs ir laukiami svečiai iš Akmenės rajono Dabikinės specialiosios mokyklos. Draugystė tarp abiejų mokyklų tęsiasi jau devynerius metus. Kasmet prieš Kalėdas mokyklų delegacijos vyksta vienos pas kitas - vienais metais susitinkama Raudėnuose, kitais - Dabikinėje. Šiemet visi susitiko Raudėnuose. Organizuota advento popietė „Advento vainikas Šviesos dienai“. Jos metu dainavo svečiai ir raudėniškiai, visi draugiškai pynė Advento vainiką, jį puošė kankorėžiais, obuoliais ir žaisliukais, sakė linkėjimus, klausėsi pasakojimų apie senovės papročius Advento laikotarpiu. Prie bendro stalo buvo apsikeista dovanėlėmis, pasivaišinta šeimininkų ir svečių vaišėmis. Susitarta kitais metais susitikti Dabikinėje.

Nuoširdų ir jaukų renginį organizavo mokytojos V. Lapėnienė, A. Lučinskienė, A. Steponavičienė, R. Raulinaitienė, dovanėles svečiams gamino mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos A. Stugienės.

                                                                                                                                                                                                                  Silvija Grinienė

Literatūrinis protmūšis  Raudėnuose

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre kalėdiniu laikotarpiu netrūksta svečių. Čia buvo organizuotas Literatūrinis protmūšis. Tai Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento inicijuojamas projektas, skirtas Bibliotekų metams. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Protmūšis skirtas jaunajai kartai, kuriuo siekiama, pasitelkus žaidimą, propaguoti skaitymo kultūrą, skatinti vaikų susidomėjimą knygomis, padėti jiems atrasti gerą, vertingą literatūrą, pademonstruoti vaikams, kad skaitymas gali būti linksmas užsiėmimas.

Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė teikė paraišką  Lietuvos Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai. Raudėniškiams pasisekė, su dovanomis ir vaišėmis čia  apsilankė viešnios iš Vilniaus. Atvyko Vaikų ir literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Inga Mitunevičiūtė ir profesionali aktorė Virginija Kuklytė. Jų teigimu, visus metus Lietuvoje vyko protmūšiai, dabar renginys atkeliavo į Raudėnus.

Organizuotas 4 turų literatūrinis protmūšis 1–4 klasių mokiniams, kuriame susirungė Dirvonėnų mokyklos komanda, dvi komandos iš Gilvyčių mokyklos ir šeimininkų raudėniškių komanda. Po įdomios ir įtemptos kovos, kurią vedė profesionali aktorė, intriguojančių užduočių pirmąją vietą iškovojo pirmoji Gilvyčių mokyklos  komanda, antrieji - raudėniškiai, trečioji vieta atiteko Dirvonėnų pradinukams. Renginio dalyviai vaišinosi prie bendro stalo, buvo apdovanoti edukaciniais žaidimais.

Viešnios pakvietė mokinius atvykti į Vilnių ir apžiūrėti didžiausią šalies biblioteką, kvietė domėtis literatūra ir kuo daugiau skaityti.

Silvija Grinienė

Tėvų diena Raudėnuose

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre organizuota Tėvų diena, į kurią susirinko gausus būrys mokinių tėvų. Po susitikimų su auklėtojomis vyko visuotinis tėvų susirinkimas, kurio metu direktorė Zita Bezarienė supažindino su I trimestro rezultatais, juos palygino su praėjusių metų pasiekimais. Aptarta 5–10 klasių mokinių padaryta individuali pažanga. Mokyklos tarybos pirmininkė mokytoja Vaida Aleknavičienė pristatė anketos „Pasiūlymai 2017 m.“ rezultatus. Diskutuota dėl mokyklinių uniformų, planuojama jas įsigyti ir nešioti nuo ateinančių mokslo metų.

Po susirinkimo tėvai, vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai ir darbuotojai susirinko į sveikos mitybos specialistės Ramintos Bogušienės paskaitą „Sveikatai palanki šeimos mityba“. Visi įdėmiai klausėsi patarimų, kaip nusipirkti sveikesnį maistą, kaip atsirinkti, kas naudinga žmogui, ko reikia vengti. Netrūko klausimų ir diskusijų.

Dėkojame Šiaulių r. Sveikatos biurui už sudarytą galimybę susitikti su įdomia lektore ir sužinoti daug naujo. 

Silvija Grinienė

   

Šeimų sporto šventė „Mama, tėtis ir aš“

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre organizuota Šeimų sporto šventė „Mama, tėtis ir aš“, kurioje dalyvavo net 17 šeimų. Šventės pradžioje buvo pagerbtas  praėjusiais metais mirusio  kūno kultūros mokytojo Valerijaus Traškino  atminimas. Jo garbei prie mokyklos  sporto salės pasodintas ąžuoliukas, atminimas pagerbtas tylos minute, ant kapo uždegta žvakutė. Sugrįžę į mokyklą visi susirinko prie patalpos, kur ką tik  įrengta treniruoklių salė. Mokyklos direktorė Zita Bezarienė ir kūno kultūros mokytojas Ramutis Navickas perkirpo kaspiną ir pakvietė visus mokyklos bendruomenės narius vakarais lankytis  sporto salėje,  naudotis naujaisiais treniruokliais. Po to  mokiniai su savo tėveliais varžėsi sportinių estafečių, judriųjų žaidimų ir linksmų užduočių rungtyse. Pasibaigus varžyboms visos komandos apdovanotos taurėmis ir padėkomis. Nusifotografavę visi skubėjo prie vaišių stalo, kur laukė arbata ir saldumynai. Visiems patiko nuotaikinga ir linksma šeimų sporto šventė.

Silvija Grinienė

Edukaciniai užsiėmimai suaugusiems

Suaugusiųjų švietimo savaitei Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre organizuotas edukacinis užsiėmimas-kūrybinės dirbtuvės "Meno terapija". Užsiėmimą vedė tautodailininkė dailės mokytoja metodininkė Alma Stugienė.

AKCIJA ,,NERŪKYK – TEISINGĄ ATSAKYMĄ I PRIZĄ IŠMAINYK“

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Tai gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybę atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui. Lapkričio 17 dieną Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre sveikatos specialistė Alma Lapinskienė kartu su biologijos mokytoja Vilija Lapėniene ir dviem šauniais pagalbininkais, Gabija ir Irmantu, organizavo akciją „Nerūkyk – teisingą atsakymą į prizą išmainyk“.

Akcijos tikslas – pasiųsti žinutę kiekvienam iš mūsų apie rūkymo pasekmes, "sugriauti“ mitus, kad elektroninės cigaretės saugios ir nepavojingos žmogaus sveikatai. Šią dieną visa mokyklos bendruomenė atsakinėjo į įvairius klausimus rūkymo tema, o už teisingus atsakymus buvo dalijami prizai. Akcijos organizatoriai sulaukė daug teisingų atsakymų, todėl nenuostabu, kad ir saldžiųjų prizų išdalino daug.

Sveikatos priežiūros specialistė Alma Lapinskienė

Akcijos „Atverk duris vasarai“ nugalėtojų kelionė į Varšuvą

Pavasarį Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija kvietė visas ugdymo įstaigas įsijungti į akciją „Atverk duris vasarai“. Mokyklos buvo kviečiamos organizuoti vasarą vaikų užimtumą. Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras įsijungė į akciją ir rugpjūčio mėnesį dvi savaites mokykloje organizavo įvairias veiklas. Susirinkę vaikai mokyklos bibliotekoje, dailės kabinete, kieme, prie tvenkinio ir kitose Raudėnų kaimo vietose vadovaujami mokytojų tapė, kūrė fitodizaino dirbinius, žaidė, sportavo ir įdomiai leido laiką. Vasaros metu du kartus per savaitę vakarais visų norinčių sportuoti laukė atvira mokyklos sporto salė. Apie vykdomą akciją nuolat informavome Lietuvos Švietimo ir mokslo ministeriją.

Rudenį gavome informaciją, kad patekome tarp 30 sėkmingiausiai projektą vykdžiusių šalies įstaigų. 3 mokytojai bei Šiaulių r. švietimo ir sporto skyriaus vedėja J. Šertvytienė buvo pakviesti dalyvauti ekskursijoje į Varšuvą, kur vyko akcijos „Atverk duris vasarai“ apdovanojimo ceremonija. Į kelionę išvyko švietimo ir sporto skyriaus vedėja ir mokytojos A. Stugienė, V. Aleknavičienė, B. Petronytė.

Pažintis su miestu prasidėjo apžvalgine ekskursija pėsčiomis, kurios metu aplankyti šie objektai: Varšuvos universiteto biblioteka, Karalių rūmai, paminklas karaliui Žygimantui III Vazai, Turgaus aikštė, Šv. Jono Krikštytojo katedra, Sirenos paminklas, gynybiniai senamiesčio įtvirtinimai, Barbakanas. Pamatėme puikius Prezidentūros, Universiteto, Mokslo akademijos pastatus, paminklus A. Mickevičiui, M. Kopernikui.

Kitą dieną aplankytas Koperniko mokslo centras – tai moderniausias Europoje technologijų muziejus, užimantis 20 tūkstančių m 2 teritoriją. Visus eksponatus galėjome liesti, išbandyti, klausyti, konstruoti, tuo pačiu išbandyti jėgas, pažinti save, atrasti, patikrinti, eksperimentuoti. Muziejuje tapome „muzikantais, fizikais, astronomais...“. Tai buvo puiki patirtis, meditacija, relaksacija. Planetariume stebėjome filmą apie astronomiją.

Išvyka paliko neišdildomą įspūdį. Lauksime naujų Švietimo ir mokslo ministerijos projektų konkursų, kuriuose stengsimės aktyviai dalyvauti.

 Šiaulių r. Raudėnų-mokyklos- daugiafunkcio centro mokytojos A. Stugienė ir V. Aleknavičienė

 

Rudens vaišės

Išaušus šviesiam spalio 10-osios dienos rytui, visi jautė, kad ši diena bus  pilna malonių staigmenų ir  šypsenų. Mokykloje organizuotas 1–4 klasių ir IPUG projektas „Rudens vaišės“, už kurį buvo atsakingos mokytojos D. Kirjanienė ir R. Skudrickienė.

Visas savaitgalis buvos skirtas ne tik  laukimui, bet dideliam ruošimuisi ir namų darbų atlikimui. Pradinių klasių ir IPUG „Pabiručių“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais stengėsi pagaminti darbelį iš rudens gėrybių, pasigaminti daržovės karūnėlę, kurią jie užsidės šventėje bei išmokti eilėraštuką, reikalingą vaidinimui „Rudens mišrainė“. Visi namų darbus atliko kuo puikiausiai! Pamatę gražius darbelius, net visko matę mokytojai buvo maloniai nustebinti, kad tokie išradingi mūsų mokyklos mokiniai bei jų tėveliai. Visą savaitę mokyklos fojė  puikavosi nuostabi paroda iš mūsų kaimo rudens gėrybių.  

Pasidžiaugus paroda, galėjome pradėti pusryčius: mokykla įsitraukė į projektą ir visi šventėme tarptautinę Košės dieną su nuostabia, saldžia, pilna vaisių ir uogų, sveikuoliška, „Malsenos grūdų“ dovanota koše. Kai kurie tik ragavo, kiti kabino šaukštais, bet svarbiausia - visi sužinojo košės naudą, žaidė įvairius žaidimus bei gavo dovanų knygelių, kurias įteikė mokytoja R. Skudrickienė.

       

Atėjus pietų metui ruošėmės gaminti „Rudeninę mišrainę“. Ilgakasės morkytės, traškios bulvytės, marinuoti agurkėliai, žalieji žirneliai, galiūnas svogūnas, aštrusis pipiras bei baltoji druskytė būriavosi ant scenos bei ragavo aktorystės meno. Juos vertino tėvelių žiuri bei apdovanojo žaviom šypsenom. Vėliau visi šokome ir laistėme mūsų daržoves „lietaus lašeliais“, spėliojome mįsles bei spalvinome. Žinoma  nusikamavome, velniškai pavargome, bet svarbiausia – angeliškai šypsojomės. 

       

 

Civilinės saugos funkcinės pratybos

Spalio 18 d. mokykloje organizuotos civilinės saugos funkcinės pratybos tema  „Gaisras Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre“. Pratybų tikslas buvo tobulinti mokinių, mokytojų ir kitų mokyklos darbuotojų evakuavimosi įgūdžius kilus gaisrui. Pratybos padėjo įvertinti mokyklos civilinės saugos pajėgumų pasirengimą, joms skirtų užduočių ir funkcijų realumą, gebėjimą koordinuoti veiksmus, valdyti susidariusią situaciją, gebėjimą priimti sprendimus.

Imituotas gaisras prie mokyklos paradinių durų. Suveikus priešgaisrinei signalizacijai direktorė Z. Bezarienė per mokyklos radiją informavo apie susidariusią situaciją ir nurodė visiems palikti patalpas. Mokiniai ir mokytojai evakuavosi per atsarginį išėjimą. Pagal scenarijų evakuacijos metu kažkur dingo vienas 7 klasės mokinys. Teko spęsti problemą, kaip jį surasti. Sėkmingai palikę mokyklos

patalpas visi susirinko prie Raudėnų seniūnijos. Suskaičiavus mokinius, aptarus evakuacijos eigą visi grįžo į mokyklą, kur susitiko su Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus vyresniuoju specialistu Alfonsu Račinsku ir Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniuoju inspektoriumi Egidijumi Baltramaičiu. Jie stebėjo mokykloje vykdomas funkcines pratybas, jas aptarė, nurodė trūkumus, padarytas klaidas. Svečiai pravedė užsiėmimą „Aplinkui tykantys pavojai“ ir papasakojo bei ademonstravo, kaip gelbėti skęstantįjį, kaip elgtis įlūžus vandens telkinyje, kaip saugotis nušalimo, kas padeda išvengti gripo. Pratybos ir susitikimas su svečiais visiems padėjo suprasti, kaip reikia elgtis gaisro ar kitų pavojų atvejais.


Sekretorė Silvija Grinienė

Projektas „Mano profesija“

Spalio 14 dieną mokykloje organizuotas renginys „Mano profesija“. Jame dalyvavo mokinių mamos: kirpėja Izaura Arvazevičienė, virėja Nataliya Glodyanene, barmenė Deimantė Galdikaitė.

       

Jos supažindino 1–7 klasių mokinius su savo profesijomis, darbo įrankiais, papasakojo apie savo profesinę patirtį. Mokykloje veikė „kirpykla“, kurioje Izaura mokiniams darė šukuosenas, lakavo nagus. Deimantė parodė kaip daromi kokteiliai ir vaišino pieno kokteiliais. Mokyklos virėja Nataliya išvirė labai skanios žuvienės, kurią noriai ragavo renginio dalyviai.

       

Medžiagą apie senovinius amatus (puodžius, audėjas, kalvius, medžio drožėjus) surinko ir pristatė 5–7 klasių mokiniai.

Labai dėkoju mamoms ir visiems, dalyvavusiems renginyje.

Visi mokiniai tarė nuoširdų „ačiū“.

Renginio organizatorė Alma Steponavičienė

 

 

 

Projektas ,,Sveikata iš mano daržo“

Jau daugelį metų Respublikoje startuojantis Sveikatiados projektas spalio ir lapkričio mėnesiais tradiciškai pasiūlė dalyvauti ,,Sveikos mitybos trimestre.“ Spalio 3-10 d. mūsų mokyklos 5 – 10 kl. mokiniai buvo pakviesti dalyvauti projekte ,,Sveikata iš mano daržo“. Mokiniai pasiskirstė į 5 mišrias grupeles, kurioms vadovavo 9-10 kl. penki vaikinai. Komandoms buvo skirti namų darbai.
Spalio 10 dieną vyko projekto pristatymas. Kiekviena komanda turėjo pristatyti komandos pavadinimą, susijusį su pasirinkta daržove ir kuo išradingiau pristatyti savo komandą. Vėliau sekė daržovių pristatymai pagal paruoštą plakatą (pademonstruoti ir papasakoti apie daržovės naudą, maistingas medžiagas ir pan.), sukurti reklamą apie daržovę, pagaminti sveikuolišką patiekalą ir pateikti jo receptą.

Renginiui ,,prieskonių“ suteikė česnakų (mokytojų) komanda. Visos komandos buvo labai gerai pasiruošusios: kopūstų komanda išsiskyrė profesionalia reklama, cukinijų komanda – šmaikščiu humoru, česnakai - aprangos originalumu, bulviniai pristatė ir gražų, ir skanų patiekalą – naminius bulvių traškučius, morkų komanda nupiešė meniškiausią plakatą, o moliūgų komanda atsinešė didžiausią daržovę. Darbus vertino komisija ir pačios komandos vertino vieni kitus. 

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad laimėjo bulvinių komanda (kapitonas Lukas), antra vieta atiteko šeimyninei moliūgų komandai (kapitonas Faustas), visi kiti užėmė prizinę trečią vietą.
Renginį užbaigėme ragaudami ir skanaudami patiekalus, dalindamiesi įspūdžiais ir skanduodami Sveikatiados šūkį: ,,Sveikai gyventi yra smagu!“.

Biologijos – geografijos mokytoja metodininkė Vilija Lapėnienė

 

Akcija „Visa Lietuva šoka 2016“


Rugsėjo 16 dieną Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro folkloro ansamblio „Gerviki“ nariai ir visi prijaučiantys šokiui, dainai, linksmam pasibuvimui dalyvavo respublikinėje akcijoje „Visa Lietuva šoka“ Kuršėnuose. Visą valandą linksmai trypėme visiems mums gerai žinomus šokius: „Dirižablį“, „Sukčių“, „Grandskverą“, „Ant kalno karklai“, „Oirą“ ir kitus. Vėliau įsijungėme į šiuolaikinio šokio mėgėjų organizuotą akciją „Be active“ ir išmokome, jei ir ne visą šokį, tai pagrindinius naujo šokio elementus.

       


Namo grįžome vėlai, nes Šiaulių rajono kultūros centro darbuotojai mus pakvietė į svečius. Mes dalyvavome jų organizuotose šokio, dainos, cirko, video peržiūros, muziejaus ir kitose veiklose.
Buvo smagu sutikti naujų draugų ir užsiimti mėgstama veikla.


Mokytoja Vaida Aleknavičienė

 

Moderniųjų technologijų ir verslumo renginys

 

Rugsėjo 8 dieną 6-10 klasių mokiniai lydimi mokytojų V. Lapėnienės ir B. Petronytės išvyko į Vilniuje vykstantį renginį #SWITCH! Tai – didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys.  Dronai-padavėjai,  sėkmės istorijos iš vizionierių lūpų, e-verslų vilkai, besidalinantys patirtimi, robotų kūrimas ir valdymas - tokia šio renginio programa.

Geros nuotaikos kupini negalėjome išvykti iš sostinės neaplankę Gedimino pilies. Čia mūsų laukė malonus nerikėtumas - susitikome Lietuvos galiūną Žydrūną Savicką. Įamžinę susitikimą nuotraukose išvykome namo.

 

       

 

Rugsėjo pirmoji rajone ir Raudėnuose

 

 

 

 

Zipio draugai

Tarptautinė programa 5–7 metų vaikams.

Obuolio draugai

Obuolio draugai
Tarptautinė programa skirta 8 – 10 metų vaikams.

Copyright © 2018 High School Rights Reserved.