PATVIRTINTA

ŠIAULIŲ R. RAUDĖNŲ MOKYKLOS–DAUGIAFUNKCIO CENTRO

PAMOKŲ LANKOMUMO APSKAITOS TVARKA

1. BENDROJI DALIS

1.1. Mokinys privalo kasdien lankyti visas pamokas, edukacines veiklas ir pasirinktus neformaliojo ugdymo užsiėmimus.

1.2. Praleistos pamokos gali būti pateisinamos dėl šių priežasčių: liga, laidotuvės, kitos svarbios priežastys (lankymasis pas gydytoją, dokumentų tvarkymas, atstovavimas mokyklai rajono ir respublikos renginiuose ir kt.).

1.3. Susirgus (ar esant kitai rimtai priežasčiai) apie mokinio neatvykimą į mokyklą tėvai tą pačią dieną telefonu informuoja klasės vadovą arba mokyklos administraciją.

1.4. Tėvai gali pateisinti ne daugiau kaip 3 praleistas dienas per mėnesį telefonu. Praleidus daugiau dienų, pateisinti pamokoms būtina raštiška tėvų užpildyta praleistų pamokų pateisinimo forma (1 priedas).

1.5. Tėvai praleistų pamokų pateisinimo pažymos formą, kurią išduoda mokykla, užpildo ir grąžina klasės vadovui per 3 darbo dienas po praleisto laikotarpio.

1.6. Raštišku tėvų prašymu mokyklos direktoriui gali būti pateisintos ilgesnio laikotarpio pamokos praleistos dėl kitų priežasčių (pvz. išvykimas ilgesniam laikui).

1.7. Mokinių išvykimą į varžybas, konkursus, kitus renginius pateisina juos ruošęs mokytojas, informuodamas klasės vadovą.

1.8. Kiekvienas dalyko mokytojas numato mokinių atsiskaitymo tvarką už praleistas pamokas.

1. LANKOMUMO APSKAITA

2.1. Dėstantys mokytojai mokinio lankomumą, pavėlavimus kasdien ir kiekvieną pamoką žymimi klasės elektroniniame dienyne.

2.2. Klasių vadovai veda mokinių praleistų pamokų apskaitą.

2.3. Klasių vadovai 1 kartą per mėnesį informuoja tėvus apie mokinių lankomumą.

2.4. Kiekvieno mėnesio pirmą pirmadienį mokytojų pasitarime aptariami praėjusio mėnesio mokinių lankomumo rezultatai.

1. PREVENCINIS DARBAS GERINANT PAMOKŲ LANKOMUMĄ

3.1. Mokykla įsipareigoja apie visas be priežasties praleistas pamokas, pabėgimus iš pamokų nedelsiant informuoti tėvus. Jei mokinio neatvykimo priežastis nežinoma, klasės auklėtojas per 2 dienas susisiekia su mokinio šeima ir išsiaiškina mokinio nebuvimo mokykloje priežastis.

3.2. Mokiniai dėl kiekvienos praleistos pamokos ar pabėgimo aiškinasi klasės auklėtojui, esant reikalui direktoriui. Klasės auklėtojas organizuoja pokalbį su mokiniu, kuris vėluoja į pamokas arba bėga iš jų, įspėdamas mokinį ir informuodamas mokinio tėvus.

3.3. Esant reikalui kartą per mėnesį (iki sekančio mėnesio 10 d. ) kviečiamas Vaiko gerovės komisijos posėdis. Į jį kviečiami daug pamokų be priežasties praleidę mokiniai, jų klasės auklėtojai, mokinių tėvai.

3.4. Mokiniui toliau sistemingai nelankant mokyklos Vaiko gerovės komisijos siūlymu mokyklos direktorius taiko drausmines priemones: pastabą, įspėjimą, pranešimą Vaikų teisių tarnybai.

3.5. Užpildytas praleistų pamokų pateisinimo formas  klasės vadovas saugo visus metus.

3.6. Blogai lankantys mokyklą mokiniai, turintys 16 metų, šalinami iš mokyklos.

1. TĖVŲ ATSAKOMYBĖ

4.1. Tėvai užtikrina vaikų mokyklos lankomumą pagal „Šiaulių r. Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro pamokų lankomumo apskaitos tvarką“.

4.2. Tėvai įsipareigoja susitartais terminais ir būdais pateikti pateisinimą dėl mokinio praleistų pamokų.

4.3. Tėvai atsako už savalaikį mokyklos informavimą dėl vaiko lankomumo pateisinimo.

4.4. Vengimas leisti vaiką iki 16 metų į mokyklą arba kliudymas jam mokytis pagal pradinio ar pagrindinio ugdymo programas užtraukia įspėjimą arba baudą.